Agile3M – Zwinny architekt oprogramowania

Kiedy:
17 Kwiecień 2018@18:00 – 20:00
2018-04-17T18:00:00+02:00
2018-04-17T20:00:00+02:00
Gdzie:
Franciszka Mamuszki 2
Sopot
Polska

Klub Atelier
Al. Mamuszki 2, Sopot

Prestiż, autorytet, duża wiedza i doświadczenie, wysokie zarobki – z tym przede wszystkim kojarzy się stanowisko Architekta Oprogramowania – przez wielu odbierane jako niezwykły splendor, ukoronowanie kariery programistycznej, dowód przynależności do elity IT.

Jak powinna wyglądać rola Architektów Oprogramowania w środowisku agile? Gdzie powinni być umiejscowieni – w zespołach deweloperskich czy „ponad” nimi? A może w ogóle w agile’owym, egalitarnym środowisku zespołów deweloperskich nie powinniśmy takiej roli wyróżniać? W końcu – czy zwinna architektura to tylko utopia teoretyków?

Pracowałem jako Architekt Oprogramowania, ArchitektoScrum-Master, w końcu jako Scrum Master nieraz toczyłem boje z krnąbnymi Architektami, ale także ramię w ramię z nimi niszczyłem wszelkie przeszkody na drodze ku technicznemu Olimpowi.

Na bazie tych doświadczeń spróbuję odpowiedzieć na wyżej postawione pytania. A także na wiele innych.

Prelegent: Maciej Wilmiński

Scrum Master, mający niemałe doświadczenie we wprowadzaniu kultury i pracy agile, zarówno na poziomie zespołów deweloperskich, działów IT jak i całych organizacji.

Jego dużym atutem jest praktyka zdobyta w sporej ilości projektów, w których pełnił różne role: programisty, architekta oprogramowania czy lidera zespołu. W efekcie niewiele w IT jest go w stanie zaskoczyć lub przestraszyć.

O Scrumie i agile’u pisze na blogu mlynarze.com, jest też założycielem Encyklopedii Rocka rockers.com.pl.

http://agile3m.pl