PJUG – CI/CD oraz Systemy rozproszone

Kiedy:
11 Grudzień 2018@18:00 – 21:00
2018-12-11T18:00:00+01:00
2018-12-11T21:00:00+01:00
Gdzie:
Fabryczna 20
Kraków
Poland

SmartRecruiters
ul. Fabryczna 20A, Kraków
(3 piętro)

We współpracy z SmartRecruiters (https://www.smartrecruiters.com/) zapraszamy na nasze kolejne spotkanie, które odbędzie się 11tego grudnia w siedzibie firmy SmartRecruiters przy ul. Fabrycznej 20A od godz. 18:00.

Tym razem gościć będziemy Michała Nowaka oraz Jakuba Kubryńskiego.

Michał opowie jak zakończyły się 3 lata inwestycji w CI/CD w SmartRecruiters, a następnie Kuba opowie o systemach rozproszonych – droga do i życie na produkcji.

Oto szczegóły wystapień:

1. „Shipping fast when the world wants to slow you down” – Michał Nowak

Będę opowiadał o tym jak przeskalować deployment Javowych i Nodowych aplikacji od 5 do 500 deploymentów miesięcznie. A wszystko to dysponując tym samym teamem i obsługując wielkich, ciężkich, nie lubiących częstych zmiany korporacyjnych klientów i przechowując wrażliwe dane osobowe których wyciek może pogrzebać całą firmę.

Chciałem opowiedzieć o
– jak szybki deployment staje się pulsem całej firmy
– jak wielcy korporacyjni klienci starają się zdusić agility i szybką iteracje nad produktem – i jak się przed tym bronić
– jak szybko deployować branche używając GitHub Flow – i jakie problemy z tego wynikają w świecie JVMa, (lockowanie deploymentów, budowanie równolegle featurów, zarządzanie dependencjami)
– co to są shadow releases i jak używać feature toggles efektywnie (i takaby nie zatopić firmy – chciałbym opowiedzieć o jednym takim przypadku)
– jak iterować bardzo szybko nad krytycznym kodem – np do security, permissions i nad danymi wrażliwymi

2. „Systemy rozproszone – droga do i życie na produkcji” – Jakub Kubryński

O systemach rozproszonych czy też szczególnie popularnej ostatnio ich odmianie mikroserwisowej słyszał chyba każdy. Prawie każdy nawet uruchomił taki system na swoim laptopie. Co różni taki proof-of-concept od systemu production-ready? Kiedy stworzyliśmy mikroserwisy a kiedy jedynie rozproszony monolit? Jakie wyzwania niesie za sobą utrzymanie na ich produkcji? Właśnie na te pytania odpowiedzi poznacie podczas prelekcji.

Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking przy pizzy, a na zakończenie spotkania rozlosujemy licencje i książkę „Clean Architecture”.
Spotkanie w siedzibie firmy SmartRecruiters ul. Fabryczna 20A – 3 piętro. Możliwość zaparkowania pod biurem – wjazd od ulicy Fabrycznej lub Mogilskiej.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona bardzo prosimy o zapisy faktycznie osoby zainteresowane 🙂

Spotkanie PJUG & SmartRecruiters – CI/CD oraz Systemy rozproszone

Tuesday, Dec 11, 2018, 6:00 PM

SmartRecruiters – ul. Fabryczna 20A – 3 piętro
ul. Fabryczna 20A Kraków, al

60 Members Attending

We współpracy z SmartRecruiters (https://www.smartrecruiters.com/) zapraszamy na nasze kolejne spotkanie, które odbędzie się 11tego grudnia w siedzibie firmy SmartRecruiters przy ul. Fabrycznej 20A od godz. 18:00. Tym razem gościć będziemy Michała Nowaka oraz Jakuba Kubryńskiego. Michał opowie jak zakończyły się 3 lata inwestycji w CI/CD w SmartRec…

Check out this Meetup →