SysOps / DevOps Katowice MeetUp #2

Kiedy:
17 Październik 2018@18:00 – 21:00
2018-10-17T18:00:00+02:00
2018-10-17T21:00:00+02:00
Gdzie:
Francuska 34
Katowice
Poland

Vattenfall
Francuska 34, Katowice

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp w Katowicach!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Docker od środka: Linux namespaces w praktyce” – Piotr Minkina

W tej prelekcji Piotrek zaprezentuje z jakich mechanizmów (dostarczanych przez kernel Linuksa) korzysta Docker, aby stworzyć i uruchomić kontener. Dowiecie się jak współdzielić poszczególne poziomy izolacji z innymi kontenerami i procesami. Wszystko to zostanie wykorzystane do analizy zasobów kontenerów (np. sieci, procesów, zawartości katalogów itp.) ubogich w jakiekolwiek narzędzia.

Piotr jest programistą z doświadczeniem w administrowaniu i uodparnianiu serwerów dedykowanych. Pasjonuje go szeroko pojęta automatyzacja. Aktualnie wspiera firmę eSky we wdrażaniu i utrzymaniu praktyk DevOps.

19:45 Prelekcja #2: „CloudFormation – czyli jak opisać infrastrukturę w AWS’e” – Grzegorz Lysko

AWS CloudFormation jest najlepszym narzędziem do opisywania, wdrażania i utrzymywania infrastruktury w AWS’e. Dzięki temu narzędziu można stworzyć bardzo efektywne rozwiązania opisujące skomplikowane architektury zawarte w pojedynczym pliku. W prelekcji Grzesiek opowie jak korzystać z tego narzędzia i jak opisywać swoją infrastrukturę. Zaczynając od prostych przykładów skończy na bardziej zaawansowanych scenariuszach korzystających np. z Custom Resources.

Grzegorz Lysko – Senior Cloud DevOps Engineer w Pegasystems – generalista z ponad 10 letnim doświadczeniem. Obecnie pasjonat rozwiązań chmurowych w szczególności bazując na AWS. Projektowanie mikroserwisów i aplikacji serverless cieszy go prawie tak samo jak dobre jedzenie. Nienawiść do powtarzalnych czynności wywołuje u niego odruch automatyzacji.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #2

Wednesday, Oct 17, 2018, 6:00 PM

Vattenfall
Francuska 34 Katowice, PL

86 SysOps Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp w Katowicach! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Docker od środka: Linux namespaces w praktyce” – Piotr Minkina W tej prelekcji Piotrek zaprezentuje z jakich mechanizmów (dostarczanych przez kernel Linuksa) korzysta Docker, aby stworzyć i uruchom…

Check out this Meetup →