SysOps / DevOps Kraków MeetUp #7

Kiedy:
30 Styczeń 2019@18:00 – 22:00
2019-01-30T18:00:00+01:00
2019-01-30T22:00:00+01:00
Gdzie:
Ślusarska 9
Kraków
Poland

Codecool
ul. Ślusarska 9, Kraków

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp w Krakowie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Automatyzacja infrastruktury demo z użyciem Ansible, Packer i Terraform na platformie AWS.” – Łukasz Czerpak

Przysłowie chińskie mówi, ze „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów.”. Nierzadko jednak, aby zademonstrować pewną funkcjonalność niezbędne jest zbudowanie pełnej infrastruktury odzwierciedlającej system produkcyjny. Okazuje się to nie lada zadaniem, zwłaszcza jeśli wymaga to również generowania ruchu www zbliżonego do prawdziwego obciążenia.
Podczas prelekcji zaprezentuję w jaki sposób ozywamy narzędzi open-source (Ansible, Packer, Terraform, Rundeck, Locust) w celu szybkiego i wygodnego zapewniania infrastruktury służącej do demonstracji rożnych rozwiązań Akamai.

Łukasz jest pasjonatem technologii zajmującym się od ponad 6 lat integracja rozwiązań z platforma Akamai oraz konsultantem DevOps i Web Performance. Zanim rozpoczął swoja przygodę z największym operatorem CDN na świecie, przez 12 lat projektował i tworzył systemy bankowości elektronicznej w firmie SoftNet. Posiada także doświadczenie w zarządzaniu systemami *nix, sieciami i usługami ISP.

19:45 Prelekcja #2: „Microservices Lifecycle” – Sebastian Fyda

Pierwszy deploy przeszedł. Co teraz?
Uruchomienie produkcyjne, nawet złożonej aplikacji jest stosunkowo łatwe. Schody zaczynają się, gdy środowisko trzeba utrzymać, aktualizować i nadzorować. A co jeśli platforma składa się ze 100 mikroseriwsów utrzymywanych przez 5 niezależnych zespołów DEV? Jak budować, jak testować, jak żyć?
Niezależnie od tego czy identyfikujesz się jako Ops, Dev, QA, SRE, PM, PO czy CTO, znajdziesz coś dla siebie.

Sebastian Fyda – Cloud Solutions Architect, Microsoft Regional Director & Azure Most Valuable Professional – „typowy admin z brodą” z 14 letnim zawodowym stażem za sterami Linuxa. Na co dzień związany z Synerise SA, w wolnych chwilach dzielący się wiedzą na rozmaitych wydarzeniach. Z natury leniwy, więc lubi automatyzacje, CI/CD i kontenery.

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #7

Wednesday, Jan 30, 2019, 6:00 PM

Codecool
ul. Ślusarska 9 Kraków, PL

120 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp w Krakowie! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Automatyzacja infrastruktury demo z użyciem Ansible, Packer i Terraform na platformie AWS.” – Łukasz Czerpak Przysłowie chińskie mówi, że „Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.”. Nierzadko j…

Check out this Meetup →