SysOps / DevOps Poznań MeetUp #12

Kiedy:
20 Luty 2020@18:00 – 21:00
2020-02-20T18:00:00+01:00
2020-02-20T21:00:00+01:00
Gdzie:
Królowej Jadwigi 43
Poznań

OLX
ul. Królowej Jadwigi 43 · Poznań

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Poznaniu!

Agenda:

18:00 Networking

18:15 Prelekcja #1: „Zewnętrzne usługi bezpieczeństwa – oszczędzają mój czas i mi raportują.” – Artur Markiewicz

Monitorowanie środowiska, wykrywanie incydentów czy korelowanie zdarzeń wymaga ciągłej pracy. Wiele osób czynności te wykonuje samodzielnie, warto jednak zamienić to czasochłonne działanie w usługę zewnętrzną. Z prezentacji uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą ułatwić swoją pracę i zwiększyć skuteczność działań.

Artur Markiewicz od kilku lat jest zaangażowany w budowanie świadomości zagrożeń oraz koordynuje projekty związane z bezpieczeństwem. Dzięki jego pracy użytkownicy popełniają mniej błędów i rozumieją zasady bezpieczeństwa, a działy IT mają lepsze narzędzia do pracy. Potrafi w prosty sposób przekazać trudne zagadnienia i wyjaśnić, dlaczego bezpieczeństwo jest ważne.

19:30 Prelekcja #2: „Autoskalowalna infrastruktura CI/CD zbudowana na Kubernetesie i Gitlabie” – Mateusz Kamycki i Paweł Jankowiak

W tych czasach prawie każda organizacja korzysta z CI/CD, automatyzacji czy tworzenia wielu środowisk testowych. DevOpsi z Merixstudio pokażą, jakie mieli wyzwania ze swoją infrastrukturą i tymi zagadnieniami oraz opowiedzą, jak im podołali. Zdradzą też dlaczego wybrali akurat Kubernetesa, Google Clouda, Gitlaba i zaprezentują konkretne rozwiązania w tych technologiach. Oprócz tego uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak sprawić, aby taka infrastruktura skalowała się wraz z rozwojem organizacji i jej potrzeb.

Mateusz Kamycki pracuje w Merixstudio jako DevOps Engineer Manager. W codziennej pracy skupia się na optymalizacji kultury DevOps, tworzeniu struktury i systemów CI/ CD oraz utrzymaniu CI workflow. Jak sam twierdzi – kocha automatyzację oraz… czysty kod. Lubi także identyfikować i szukać rozwiązań dla wszelkich problemów. Prywatnie to wielki fan perkusji, który opuścił piękny Poznań i na co dzień pracuje z Bydgoszczy.

Paweł Jankowiak to Devops Engineer z szeroką wiedzą techniczną w różnorodnych obszarach – swoją przygodę w branży rozpoczął od programowania w języku PHP. Obecnie współtworzy zespół DevOps i pracuje dla międzynarodowych klientów, którzy chwalą jego skuteczność i doceniają poszukiwania automatyzacji powtarzalnych zadań. Paweł dużą wagę przywiązuje do przejrzystości i czytelności kodu, dbając o jakość dostarczanych projektów. W wolnych chwilach ćwiczy lub odkrywa stare poznańskie bunkry.

20:45 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #12

Thursday, Feb 20, 2020, 6:00 PM

OLX
ul. Królowej Jadwigi 43 Poznań, PL

134 Opsów Went

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Poznaniu! Agenda: 18:00 Networking 18:15 Prelekcja #1: „Zewnętrzne usługi bezpieczeństwa – oszczędzają mój czas i mi raportują.” – Artur Markiewicz Monitorowanie środowiska, wykrywanie incydentów czy korelowanie zdarzeń wymaga ciągłej pracy. Wiele osób…

Check out this Meetup →