SysOps / DevOps Poznań MeetUp #7

Kiedy:
28 Luty 2019@18:00 – 21:00
2019-02-28T18:00:00+01:00
2019-02-28T21:00:00+01:00
Gdzie:
Królowej Jadwigi 43
Poznań

OLX
ul. Królowej Jadwigi 43 · Poznań

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp w Poznaniu!

Agenda:

18:00 Networking

18:15 Prelekcja #1: ,Narzędzia do monitoringu i zarządzania w systemie IoT” – Mateusz Buczkowski

Systemy IoT cechują się dużą liczbą urządzeń, które należy monitorować i którymi należy zarządzać. Nie sposób wyobrazić sobie ręczną pracę z setkami urządzeń lub kontrolowanie ich stanu. Podczas prelekcji przedstawione zostaną narzędzia możliwe do wykorzystania przy wdrożeniu systemu IoT oraz jego nadzorowaniu. Mateusz podczas wystąpienia przedstawi problemy z którymi spotkał się w swojej codziennej pracy, opowie jak można je rozwiązać, co warto wdrażać w praktycznych systemach IoT, a co nie ma szansy powodzenia. Zaprezentowane zostaną znane powszechnie narzędzia takie jak git czy jenkins w ujęciu IoT, ale również takie, które dopiero zyskują popularność – elastic. Podczas prelekcji przedstawiona zostanie demonstracja działania systemu na przykładzie 500 urządzeń zainstalowanych we wrocławskim akademiku.

Mateusz Buczkowski – od 2011 pracuje w branży wireless/telecom. W 2017 związał się z firmą Grandmetric, gdzie pracuje na stanowisku Senior Research Engineer. Ponadto jest w trakcie realizacji doktoratu na Politechnice Poznańskiej z zakresu uczenia maszynowego w przetwarzaniu obrazów. W trakcie pracy zawodowej brał udział w dwóch projektach unijnych mających na celu określenie elementów sieci mobilnych 5G.

19:30 Prelekcja #2: „Kubernetes i canary deployment na 3 sposoby – Istio, Traefik i nginx-ingress” – Mateusz Kubaczyk

Drugie wystąpienie oprze się na krótkim demo. Mateusz podczas swojej prelekcji zdeployuje z Wami prostą aplikację typu „echo” z trzema różnymi wersjami jednocześnie. Ruch do nich zostanie rozdzielony na podstawie wag lub ograniczony do specyficznych headerów. Dostęp po headerach to idealne rozwiązanie do testowania nowej części serwisu w produkcyjnym środowisku bez wpływu na bieżących użytkowników. Dzielenie ruchu według wag z kolei otwiera drogę do takiej formy wydawania wersji, gdzie początkowo niewielki procent ruchu trafia na najnowszą z nich, a po potwierdzeniu jej stabilności ruch ten stopniowo można przerzucać zmieniając proporcje. Całość demo Mateusz zorganizuje za pomocą helm chartów, żeby pokazać jak prosto można zrealizować taki deployment sprawdzając możliwości w tym zakresie kolejno: Traefika, nginx-ingress-controllera oraz Istio.

Mateusz Kubaczyk – na co dzień pracuje w Egnyte. DevOps Engineer’em jest nie tylko z zawodu ale także z pasji, a kontenery i Kubernetes od dawna wiodą prym w jego technologicznym stacku. Dlatego jeśli musi coś zrobić więcej niż raz, bardziej niż pewne, że ma do tego kod, który będzie robić to za niego:)

20:45 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #7

Thursday, Feb 28, 2019, 6:00 PM

OLX
ul. Królowej Jadwigi 43 Poznań, PL

46 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp w Poznaniu! Agenda: 18:00 Networking 18:15 Prelekcja #1: ,Narzędzia do monitoringu i zarządzania w systemie IoT” – Mateusz Buczkowski Systemy IoT cechują się dużą liczbą urządzeń, które należy monitorować i którymi należy zarządzać. Nie sposób wyobrazić so…

Check out this Meetup →