SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #38

Kiedy:
21 Luty 2019@18:00 – 22:00
2019-02-21T18:00:00+01:00
2019-02-21T22:00:00+01:00
Gdzie:
Inflancka 4b
Warsaw

budynek AVIVA w Gdański Business Center, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)
ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia, Warsaw

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty ósmy MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Udana realizacja wdrożenia DevOps w małym zespole: historia prawdziwa” – Jakub Paweł Głazik

Z tej prelekcji dowiecie się, jak udała się transformacja „DevOps” w małej firmie przy pomocy Kubernetesa i Cloud Native. Czy Kubernetes jest odpowiedzą na wszystkie problemy programistów? Czy wdrożenie Kubernetesa / Cloud Native bez pomocy sysadmina jest możliwe? Czy może to przynieść korzyści? Odpowiedzi na wszystkie te pytania przedstawimy pokazując, jak udało nam się wprowadzić technologię Cloud Native i Infrastructure as Code do niewielkiego zespołu programistów. Usłyszycie, w jaki sposób wpłynęło to na szybkość zespołu, jego dostępność i możliwości skalowania.

Jakub – od lat w Linuksie, system administrator, pasjonat Open Source. Z głową w „chmurze” od 5 lat pomaga programistom zrozumieć podejście Cloud Native, dzięki czemu są bardziej produktywni. Poprzednio w Zendesk Sell (dawniej Base), obecnie w Cosmose – działa na wszystkich infrastrukturach – od platform aplikacji, baz danych, poprzez zarządzane usługi w chmurze aż po bezpieczeństwo aplikacji.

19:45 Prelekcja #2: „Nie pozwól, aby wirtualizacja stała się wektorem ataku” – Mariusz Rybusiński

Wirtualizacja jest dziś już powszechna. Pojawia się też coraz więcej metod ataków na dane z wykorzystaniem wirtualizacji. Jak żyć? Jak się bronić? W ramach tej prezentacji pokażemy kilka takich ataków oraz jak się przed nimi chronić na przykładzie Hyper-V.

Od ponad 15 lat w branży IT. Microsoft MVP for Cloud and Datacenter Management. Ostatnie kilka lat związany z firmą Microsoft, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z chmurą prywatną oraz publiczną. Obecnie pracuje w polskim oddziale firmy Veeam, gdzie pełni funkcję architekta. Zajmuje się technologicznym wsparciem największych projektów zarządzania i zabezpieczania środowisk wirtualnych w Polsce i Europe Centralnej. Specjalizuje się w rozwiązaniach DataCenter.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #38

Thursday, Feb 21, 2019, 6:00 PM

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero Warszawa, PL

139 Opsów Went

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty ósmy MeetUp w Warszawie! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Udana realizacja wdrożenia DevOps w małym zespole: historia prawdziwa” – Jakub Paweł Głazik Z tej prelekcji dowiecie się, jak udała się transformacja „DevOps” w małej firmie przy pomocy K…

Check out this Meetup →