SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #39

Kiedy:
21 Marzec 2019@18:00 – 22:00
2019-03-21T18:00:00+01:00
2019-03-21T22:00:00+01:00
Gdzie:
Inflancka 4b
Warsaw

budynek AVIVA, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)
ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia, Warsaw

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Ataki na klientów polskich banków” – Wiktor Szymański

Jak infekowani są klienci polskich banków? Jakich mechanizmów używa malware bankowy do przeprowadzania ataków? Słyszeliście o fałszywych sklepach, przekrętach z fałszywymi stronami pośredników płatności, o malware DanaBot czy Nymaim? Podczas prezentacji usłyszycie o trendach i trickach jakie próbują stosować przestępcy w celu uzyskania dostępu do środków klientów polskich banków. Poruszone zostaną zarówno czysto techniczne zagadnienia związane z fałszywymi i złośliwymi aplikacjami mobilnymi jak również wpływem malware’u na działanie aplikacji webowej. Dowiecie się też jakie są socjotechniczne zagrania mające uwiarygodnić działanie przestępców.

Wiktor Szymański – związany jest z branżą bezpieczeństwa od ponad pięciu lat. Posiada szerokie doświadczenie wyniesione z konsultingu oraz pracy w branży finansowej. Obecnie wykorzystuje swoje umiejętności techniczne i analityczne jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku gdzie zajmuje się wykonywaniem testów penetracyjnych aplikacji, przeprowadzaniem symulowanych kampanii phishing’owych oraz projektowaniem mechanizmów bezpieczeństwa.

19:45 Prelekcja #2: „Automatyzacja i orkiestracja świata Continuous Delivery” – Tomasz Oniśk

Żyjemy w świecie „ciągłości”. Każdy przyzwyczaił się już, że ma Continuous Integration, Continuous Testing i zmierza w stronę Continuous Delivery/Deployment dla swoich aplikacji. Jak zapanować nad tym pędem? A może lepiej jeszcze bardziej przyspieszyć? O tym przed jakimi wyzwaniami stajemy, jak orkiestrować wszystkie narzędzia i automatyzować pipeline na przykładzie typowego toolset’u (Git, Jira, Jenkins, Selenium, ServiceNow, itp.) opowie Wam Tomsz Oniśk w swoim wystąpieniu. Dowiecie się też, jak przejść do architektury mikroserwisowej bez skomplikowania z poziomu zarządzania releasem. Zostanie przedstawione też praktyczne Case Study nad projektem automatyzacji releasów znanego producencta gier.

Tomasz Oniśk – zaczynał jako Junior SysAdmin w czasach, kiedy pierwszy raz pojawiło się pojęcie „DevOps”. Jest inżynierem przedsprzedaży w SimplicITy, gdzie na co dzień odpowiada za poszukiwanie oraz ewaluowanie nowych rozwiązań na rynku i dobór najlepszych narzędzi DevOps’owych dla swoich klientów.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #39

Thursday, Mar 21, 2019, 6:00 PM

Aviva Polska
Inflancka 4b Warszawa, PL

55 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Ataki na klientów polskich banków” – Wiktor Szymański Jak infekowani są klienci polskich banków? Jakich mechanizmów używa malware bankowy do przeprowadzania ataków? Słyszeliście o fa…

Check out this Meetup →