Kolejkowe plany Gdańsk-Lotnisko

Widać już pierwsze skutki Euro2012 w Polsce, przynajmniej w decyzjach. O pociągu relacji Lotnisko<>Gdańsk Główny mówiło się od dawna. Podobny projekt funkcjonuje już od kilku lat w Krakowie i bardzo dobrze się sprawdza (mają teraz w planach modernizację i pociągnięcie nitki pod sam terminal).

Rząd chce przyznać Trójmiastu na ten cel pół miliarda złotych. Za te pieniądze w planach jest uruchomienie drugiej, prawie całkowicie odrębnej nitki SKM. Uległaby modernizacji trasa Gdynia-Osowa i odbudowa linii kolejowej Wrzeszcz-Kokoszki (czyli zagospodarowanie "wału", który oddziela od strony północnej Wrszeszcz od Oliwy).
To że linia Gdynia-Lotnisko będzie jest już prawie pewne. Ale niestety władze Gdańska myślą na opak i jeszcze do niedawna byli przekonani w 100%, że lepiej póścić tramwaje do Lotniska przez Chełm, Łostowice i Jasień. Jasne, lepiej jak nie wiem co :/ Tym bardziej na wale już Biuro Rozwoju Gdańska zaplanowało ul. Nowa Abrahama :/

Osobiście mam nadzieję, że Gdańsk przemyśli sprawę. Bo kolej z może jednym przystankiem po drodze lepiej zda rolę, niż jakieś tramwaje.