Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Sty
17
czw
2019
SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #37
Sty 17@18:00 – 22:00

budynek AVIVA w Gdański Business Center, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)
ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia, Warsaw

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty siódmy MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: ,,Serverless running functions on Kubernetes with kubeless” – Isaac Dominguez, Javier Castro

Uwaga: Prelekcja w języku angielskim!

Na spotkaniu omówimy narzędzie kubeless, czyli strukturę serveless działającą w Kubernetesie. Severless framework w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność i są ulepszane przez Dowiecie się jak stworzyć aplikację i jak rozwiązywać różne problemy takie jak uwierzytelnienie, tajne zarządzanie lub zarządzanie zdarzeniami. A to wszystko na podstawie doświadczenia pracowników vente-privee.

Isaac Dominguez – posiada 10-letnie doświadczenie w administrowaniu systemami i 2-letnie doświadczenie jako inżynier devops. Jak sam o sobie mówi jest ninja Cloud AWS i bardzo lubi cloud computing.

Javier Castro – ma 6-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i 4-letnie doświadczenie jako inżynier devops. Javier ponadto jest pasjonatem CI-CD pipelines i automatyzacji.

ENG:
During our next meeting we will discuss about kubeless. It’s serveless framework that operate on kubernetes and are gaining more and more popularity. Throughout the session we will explain how to create an application in kubeless and how to solve different problems such as authentication, secret management or event management. All this based on the experience of vente-privee employees

Isaac Dominguez – computer engineer with 10 years of experience in system administration and 2 years of experience as a devops engineer. He is an AWS Cloud ninja and I like so much the cloud computing.

Javier Castro – computer engineer with 6 years of experience in software development and 4 years of experience as a devops engineer, Javier is a passionate about CI-CD pipelines and automation.

19:45 Prelekcja #2 ,,W magicznym ogrodzie Docker” – Kamil Grabowski

Docker jest wspaniałą technologią. Przy pomocy Dockera w prosty sposób możemy rozwiązać jeden problem, a na jego miejsce stworzyć dwa inne, nowe, bardziej skomplikowane… Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Czy przyczyną jest architektura Dockera? Brak zrozumienia? A może coś więcej? Kamil zaprasza na swój wykład, podczas którego przyjrzymy się z bliska największym mitom i legendom o tej technologii.

Kamil Grabowski – na co dzień pracuje w Rebased, gdzie wspólnie z koleżankami i kolegami rozwija system do sterowania farmą paneli słonecznych rozsianych po całym świecie. W wolnych chwilach zajmuje się kontenerami, chmurami, automatyzacją oraz programowaniem.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #37

Thursday, Jan 17, 2019, 6:00 PM

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero Warszawa, PL

93 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty siódmy MeetUp w Warszawie! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: ,,Serverless running functions on Kubernetes with kubeless” – Isaac Dominguez, Javier Castro Uwaga: Prelekcja w języku angielskim! Na spotkaniu omówimy narzędzie kubeless, czyli struktur…

Check out this Meetup →

Sty
21
pon
2019
Agile3M – Jak wykorzystać samoorganizację i complexity przy definiowaniu ról w organizacji
Sty 21@18:00 – 20:00

Klub Atelier
Al. Mamuszki 2, Sopot

Przemek chciałby podzielić się z Wami doświadczeniem redefinicji ról w jednej z Trójmiejskich firm z niebieskim logo. Zobaczymy, czy koncepcje Dave’a Snowdena dotyczące Complexity da się zastosować w praktyce przy definiowaniu ról i uzyskać silną, a z drugiej zostawiająca przestrzeń na różne konteksty definicję roli.

Prelegent: Przemysław Witka jest doświadczonym Agile Coach’em, posiadaczem dyplomu Executive MBA, certyfikowanym mentorem i life coach’em. Od wielu lat wspiera liderów w gdańskim oddziale Intel’a, gdzie współpracuje z kilkoma grupami biznesowymi przy adaptacji zwinnych metodyk. Pomaga budować efektywne zespoły oraz wspiera Scrum Masterów, Product Ownerów i managerów w budowaniu kluczowych kompetencji. Jest częścią międzynarodowej grupy Agile Coachów oraz członkiem Agile Alliance. W latach 2009-2012 prowadził własny startup. Jest autorem kilku szkoleń oraz pomysłodawcą gry symulacyjnej Scrumtale (http://scrumtale.com).

http://agile3m.pl

PyWaw #82
Sty 21@18:30 – 20:30

Kawiarnia Hoża 51

PyWaw #82 odbędzie się w poniedziałek, 21. stycznia 2019 r., o godz. 18:30 w Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne, nie jest wymagana także żadna rezerwacja.

Agenda:

Apache Beam – what do I gain? – Katarzyna Kucharczyk, Łukasz Gajowy

A może by tak napisać kompilator w Pythonie? – Krzysztof Jura

http://pywaw.org/82

Sty
22
wt
2019
Tricity Cloud Computing Group #1
Sty 22@17:30 – 19:30

Starter,
ul. Lęborska 3B, Gdańsk

Group. Spotkanie rozpoczniemy od kwestii organizacyjnych dot. funkcjonowania grupy w przyszłości a następnie Szymon Mikitiuk i Krzysztof Pawłowski opowiedzą o AWS Step Functions.

O prezentacji:
Prezentacje rozpoczniemy od wprowadzenia czym są Step Functions. Powiemy jak możemy ich użyć do takich zastosowań jak optymalizacja funkcji lambda czy orkiestrowania rozwiązań bezserwerowych (ang. serverless). Przestawimy dobre praktyki oraz podzielimy się naszymi doświadczeniami z korzystania z AWS Step Functions w komercyjnym projekcie.

O prezentujących:
Szymon Mikitiuk posiada wieloletnie doświadczenie w administracji systemami IT. Aktualnie jako Software Developer w polskim oddziale firmy Merapar Technologies zajmuje się projektowaniem i implementowaniem rozwiązań chmurowych. Jest certyfikowanym AWS Certified SysOps Associate i AWS Certified Developer Associate.

Krzysztof Pawłowski przez wiele lat budował aplikacje webowe w Javie oraz uczył programowania studentów na PJATK. Aktualnie rozwija polski oddział firmy Merapar Technologies, gdzie jest liderem technicznym odpowiedzialnym za projektowanie rozwiązań chmurowych. Jest certyfikowanym AWS Certified Solutions Architect Associate i AWS Certified Developer Associate.

Spotkanie 1: AWS Step Functions w praktyce

Tuesday, Jan 22, 2019, 5:30 PM

Inkubator STARTER Gdańsk
ul. Lęborska 3B Gdansk, PL

20 Members Attending

Witajcie, Chcielibyśmy Was zaprosić na pierwsze spotkanie Tricity Cloud Computing Group. Spotkanie rozpoczniemy od kwestii organizacyjnych dot. funkcjonowania grupy w przyszłości a następnie Szymon Mikitiuk i Krzysztof Pawłowski opowiedzą o AWS Step Functions. O prezentacji: Prezentacje rozpoczniemy od wprowadzenia czym są Step Functions. Powiemy j…

Check out this Meetup →

Sty
23
śr
2019
CodeSkill #18
Sty 23@18:00 – 22:00

Gdański Park Naukowo-Technologiczn­y
Trzy Lipy 3, Gdansk

https://codeskill18.evenea.pl/

Sty
24
czw
2019
Serverless UG #4
Sty 24@18:00 – 21:00

Aviva
Inflancka 4B, Warszawa
(wejście od strony Green Caffe Nero)

Zapraszamy na czwarte już, i pierwsze w nowym roku spotkanie w Polsce, które odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019.

W planie spotkania przewidziane mamy ultra ciekawe sesje, panel dyskusyjny oraz networking.

18:00 | spotykamy się,

18:00 – 18:10 | sprawy organizacyjne,

18:10 – 18:30 | networking i kawa,

18:30 – 19:00 | prelekcja no. 1

19:00 – 19:30 | Networking i pizza,

19:30 – 20:00 | prelekcja no. 2

20:00 – 20:10 | krótka przerwa

20:10 – 20:40 | prelekcja no. 3

20:40 – 21:20 | panel dyskusyjny

21:20 -21:30 | podsumowanie i zakończenie

Serverless UG #4: Warszawa

Thursday, Jan 24, 2019, 6:00 PM

Aviva
Inflancka 4B Warszawa, PL

30 Serverless Users Attending

Zapraszamy na czwarte już, i pierwsze w nowym roku spotkanie w Polsce, które odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019. W planie spotkania przewidziane mamy ultra ciekawe sesje, panel dyskusyjny oraz networking. 18:00 | spotykamy się, 18:00 – 18:10 | sprawy organizacyjne, 18:10 – 18:30 | networking i kawa, 18:30 – 19:00 | prelekcja no. 1 19:00 – 19:…

Check out this Meetup →

SysOps / DevOps Wrocław MeetUp #7
Sty 24@18:00 – 21:00

Biuro OVH
Swobodna 1, Wrocław

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp we Wrocławiu!

Agenda:

18:00 Networking

18.30 Prelekcja #1: „Cloud Computing – podsumowanie roku 2018.” – Wojciech Szczepucha

W czasie pierwszego wystąpienia spojrzymy wstecz na 2018 rok. Wojciech Szczepucha przedstawi, co interesującego pojawiło się w świecie chmur, patrząc z perspektywy *Ops. W trakcie swojej prelekcji skupi się przede wszystkim na AWS, Azure i GCP, chociaż oczywiście nie zabraknie wtrąceń dotyczących pozostałych dostawców. Opowie też o możliwościach wykorzystania Azure ExpressRoute czy AWS Direct Connect, patrząc z perspektywy kosztowej i polskich operatorów.

Wojciech Szczepucha – jest Team Leaderem SysOps i członkiem Center of Excellence w PGS Software S.A. Wojtek z Sys/Net/SecOps związany jest od kilkunastu lat, a od niespełna trzech lat kieruje swoją drogę ku chmurom i mentalności DevOps. Z chmurami ma jednak do czynienia nie tylko zawodowo ale także prywatnie za sprawą pasji, którą jest lotnictwo:) Jak sam podkreśla, może ją w wolnych chwilach realizować dzięki uprzejmości m.in polskich portów lotniczych.

19.45 Prelekcja #2: ” Azure DevOps, VSTS, JSON, PowerShell, Automatyzacja – czyli jak się w tym połapać.” – Piotr Rogala

Wszyscy możemy zauważyć ciągły rozwój platformy Azure. Piotr w czasie swojej prezentacji chce pokazać, jak się z nią na co dzień pracuje. Opowie Wam dlaczego jest to dobra platforma do rozwoju własnego oraz firmy, w której pracujecie. Praca z chmurą to nieustanne poszerzanie własnej wiedzy i punktu widzenia na nowe technologie. Piotr zaprasza do dyskusji na MeetUpie!

Piotr Rogala – Pracuje w IT od wielu lat, specjalizując się w rozwiązaniach firmy Microsoft. W ostatnim czasie ukierunkowany na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps, wdraża je w oparciu o Azure. Ponadto prowadzi projekty z wykorzystaniem chmury AWS oraz GCP. Obecnie pracuje w Unit4 Polska. Po pracy zajmuje się motoryzacją i sportem rowerowym, ale znajduje też czas na prowadzenie bloga o rozwiązaniach chmurowych https://justcloud.pl.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #7

Thursday, Jan 24, 2019, 6:00 PM

OVH Sp. z o.o.
Swobodna 1 Wrocław, PL

61 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp we Wrocławiu! Agenda: 18:00 Networking 18.30 Prelekcja #1: „Cloud Computing – podsumowanie roku 2018.” – Wojciech Szczepucha W czasie pierwszego wystąpienia spojrzymy wstecz na 2018 rok. Wojciech Szczepucha przedstawi, co interesującego pojawiło się w świe…

Check out this Meetup →

Sty
25
pt
2019
PHP Benelux Conference 2019
Sty 25 – Sty 26 całodniowy

Conference – €185.00 + VAT
Conference + tutorial – €330.00 + VAT

Workshops:
* Hack this workshop! by Christopher Riley
* Introduction to Kubernetes for Developers by David McKay
* Getting Going with Automated Testing by Gary Hockin
* Event Storming for fun and profit! by Jeroen v.d. Gulik
* Practicing Value Object Design by Matthias Noback
* Mastering REST API Tests with Codeception by Michael Bodnarchuk
Command and event patterns by Miro Svrtan
* Knowing your State Machines by Tobias Nyholm

https://conference.phpbenelux.eu/2019/

Sty
28
pon
2019
PyGDA #42
Sty 28@18:00 – 21:00

Pub Lawendowa
Lawendowa 8, Gdańsk

W ostatni poniedziałek stycznia (28.01) zapraszamy na #42 spotkanie PyGDA. Spędź razem z nami popołudnie aby dowiedzieć się czegoś ciekawego ze świata Pythona.

#42!!!

Miejsce:
Pub Lawendowa
Lawendowa 8
Gdańsk

Agenda
———–
Lightning Talk:
1. Marta Junk – nltk

Lightning talk o pythonowej bibliotece nltk, służącej do obsługi tekstu.

Prezentacje:
1. Łukasz Rogalski – Python is dead, long live Python!

Adapting old codebase for Python 3.x compatibility – case study.

2. Krzysztof Dorosz – Snipty – make snippets dry again

What to do with code snippets that are to small to become its own python package and at the same time highly reusable? How to manage them in a codebase.
(omówienie narzędzia https://github.com/cypreess/snipty)

Jak zawsze po zakończeniu oficjalnej części spotkania zachęcamy do pozostania z nami i porozmawiania na przeróżne tematy. To dobry sposób aby poznać trójmiejską społeczność PyGDA.

https://www.facebook.com/pygda

Sty
29
wt
2019
Ciklum Gdańsk #5 – JS
Sty 29@18:00 – 21:00

Tryton Business House
budynek B, 8. piętro, biuro Ciklum
Jana z Kolna 11, Gdańsk

We are happy to invite you for the first Ciklum JS Meetup this year that takes place on Tuesday, January 29th at 6:00 PM at our office (8th floor).

The agenda is the following:
18:00 – „Node.js Streams 101: what you should know even if you don’t use Node.js daily” by Michał Michalczuk, Senior JavaScript Developer at Stibo Systems
18:50 – Coffee break
19:10 – „What less-known entities in JavaScript are and what you need to know about them” by Michał Wołczecki-Klim, Frontend Developer at EDC
20:00 – Networking with Pizza & Beer

Participation in the event is free upon registration following this link: https://bit.ly/2C54VZv