Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

gru
8
czw.
2022
SysOps/DevOps Warszawa #50
gru 8@18:00 – 21:30

🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #50 🔥
📅 08.12.2022 godz. 18:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji
🧭Warszawa, TBC

UWAGA:
Wchodzą tylko osoby z listy – dlatego nawet jeśli nie jesteście w 100% pewni, że będziecie – dołączcie do wydarzenia!

Harmonogram:
👨‍🏫 18:00 Networking
👨‍🏫 18:15 Prelekcja #1: “Zaprojektuj CI/CD w skali całej Organizacji!” – Paweł Piwosz
👨‍🏫 19:15 Lightning Talk
👨‍🏫 19:30 Prelekcja #2: “Automatyzacja tradingu crypto z użyciem dwóch chmur i wykrycie crypto-naciągaczy jako efekt uboczny?” – Kamil Więcek
👨‍🏫 20:30 Networking i pizza!

📌Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

https://www.meetup.com/SysOpsWarszawa/events/290018646

gru
12
pon.
2022
Agile Warsaw #261
gru 12@19:00 – 20:30

Miejsce:
DXC Technology
Prosta 67, Warszawa

UWAGA: Jest to spotkanie stacjonarne.
Nasz gospodarz wymaga imion i nazwisk uczestników, pod uwagę więc będą brane jedynie osoby które mają imię i nazwisko w nazwie profilu na meetup.

***
Prelekcja pt. „Techniczne aspekty w pracy Scrum Mastera”

Czy Scrum Master pracujący z zespołem wytwarzającym oprogramowanie musi być “techniczny”?
“Nie”, nie musi! Natomiast “warto” żeby znał podstawowe aspekty techniczne związane z wytwarzaniem oprogramowania.
Dzięki temu będzie mógł lepiej zrozumieć wyzwania z jakimi mierzą się developerzy i lepiej się z nimi komunikować.

Prelekcja koncentruje się na zrozumieniu podstawowych zagadnień związanych z developmentem, które mogą być przydatne w roli Scrum Mastera.
Dowiesz się jak świadomie korzystać z wiedzy o podstawowych technicznych aspektach procesu wytwarzania oprogramowania, pomagając zespołowi w zwiększaniu jego efektywności oraz jakości wytwarzanego oprogramowania .

Dla kogo jest ten meetup?

Scrum Masterzy działający w IT w zespołach wytwarzających oprogramowanie.

***

Paweł Lasek:

Doświadczony konsultant Agile, Scrum Master, Change Agent, Leader who Serves, posiada background techniczny w IT(programista, developer, team leader).
Cechuje go dogłębna wiedza na temat procesu tworzenia oprogramowania. Skupiony na wartości i jakości wdrażanych rozwiązań.
Wie, jak ważny jest kontekst, w jakim dana organizacja czy obszar się znajduje.
Dlatego o wiele ważniejsze dla niego jest zrozumienie danej sytuacji i podjęcie dopasowanych do niej kroków, niż narzucanie utartych podejść czy technik.
Pawła znajdziesz na [LindkedIn](Linkedin: https://www.linkedin.com/in/lasek/)

https://www.meetup.com/AgileWarsaw/events/290055672/

gru
14
śr.
2022
WarsawJS #99
gru 14@18:30 – 22:00

WarsawJS Meetup #99 starts at 6:30 pm on Wednesday. We meet on-site. Three talks and networking with pizza and beer.

⚠️ The number of tickets is limited and have to be paid via Evenea ⚠️

Serdecznie zapraszamy na grudniowy Meetup! Trzy świetne prezentacje i networking, podczas którego masz szansę poznać nowych ludzi zafascynowanych programowaniem w JavaScript. Nie zabraknie pizzy i piwa.

Zarezerwuj miejsce.

⚠️ Liczba biletów ograniczona. Opłaty przez system Evenea ⚠️

Agenda 📢
► Krzysztof Wojnarowski — Seedable pseudo number generator on Logistic Map
► Natalia Pyka — JavaScript in embedded systems: best of both worlds?
► Dzianis Pryshchep — Next.js in React

#####

***

🔖 Tickets: https://app.evenea.pl/event/warsawjs-meetup-99/
👉 Online streaming — https://warsawjs.com/live
🎤 3 talks
⚡ Lightning talks
🍻 Networking

Meet-and-eat ul. Prosta 67, centrum biznesowe Skyliner

gru
15
czw.
2022
Allegro Tech Live #32
gru 15@18:00 – 20:00

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was 🙂 A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

Zapraszamy Was online na YouTubie i Facebooku Allegro Tech -> https://www.youtube.com/c/AllegroTechBlog/streams

Temat wydarzenia: Storage (nie)standardowy

Data: 15.12 (czwartek)
Godz: 18:00 – 19:30
Miejsce: Live stream będzie dostępny w chwili rozpoczęcia na Facebooku i Youtube Allegro Tech

Opis spotkania: Internetowy ranking systemów bazodanowych DB-Engines wymienia prawie 400 różnych baz danych, z których możemy skorzystać w naszych projektach. Wśród 10 najpopularniejszych, jedynie 3 nie są bazami relacyjnymi. Często na etapie projektowania wybieramy dobrze nam znane bazy SQL zamiast zastanowić się głębiej nad tym jaka baza oferuje najlepszą wydajność dla naszego przypadku użycia. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć jakie są zalety poszczególnych baz noSQL, kiedy warto je wykorzystać oraz przede wszystkim: jakie mają wady? Na te pytania (i nie tylko) odpowiemy w ostatnim (w tym roku) odcinku Allegro Tech Live!

W pierwszej prezentacji Alicja Halamska wprowadzi nas w świat baz grafowych na przykładzie popularnej bazy danych neo4j. Dowiemy się jak wygląda jej model danych i język zapytań cypher. Prześledzimy proces wyboru tego rozwiązania, a także dowiemy się jak w naszej skali sprawdza się ono na produkcji.

Druga prezentacja będzie dotyczyć Elasticsearch. Tomasz Jędrzejewski pokaże nam od kuchni jak może wyglądać awaria klastra Elasticsearch i dlaczego w przypadku korzystania z dwóch data center pewnych problemów uniknąć się nie da.

Opisy prezentacji:

Alicja Halamska – Neo4J w Allegro
Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda produkcyjne korzystanie z bazy Neo4j? Czy przy przechowywaniu dużej liczby relacji jest niezbędna? A może po prostu chcielibyście się czegoś o niej dowiedzieć? Autorka prezentacji używa Neo4J’a w jednej ze swoich usług i chętnie podzieli się zarówno odpowiedziami na powyższe pytania, jak i swoimi doświadczeniami z tą bazą. Pokaże Wam podstawy języka zapytań (cyphera) oraz przedstawi jak wygląda w niej model danych.

Tomasz Jędrzejewski – Anatomia awarii Elasticsearcha
W prezentacji autor na podstawie własnych doświadczeń pokazuje (w przystępny sposób :)), jak klastry Elasticsearch radzą sobie z awariami i co może w ich trakcie pójść nie tak. Wyjaśnia też dodatkowo czym jest np. problem split brain, replikacja czy shardowanie. Choć prezentacja dotyczy Elasticsearcha, zdobyte informacje łatwo jest przełożyć również na inne rozproszone systemy bazodanowe.

W spotkaniu udział wezmą:

Alicja Halamska – Software Engineer i entuzjastka skomplikowanych problemów, których rozwiązywanie daje jej największą satysfakcję. Lubi poznawać nowe technologie oraz analizować ich różnice i podobieństwa. Dużo się śmieje, a w wolnym czasie uwielbia wspinać się po górach.

Tomasz Jędrzejewski – Senior Software Engineer, entuzjasta zagadnień związanych z systemami rozproszonymi, programowaniem współbieżnym i reaktywnym, autor bloga zone84.tech. W Allegro pracuje w obszarze związanym z dostawami oraz projektem Allegro One. Miłośnik muzyki i kolei, ponadto w wolnym czasie przemierza setki (a niekiedy i tysiące) kilometrów po Europie rowerem i pieszo.

Spotkanie poprowadzi Kamil Sobolewski – Lider zespołu technicznego odpowiedzialnego za pozyskiwanie płatnego ruchu z wykorzystaniem narzędzi takich jak Google Ads czy Facebook Ads. W pracy (z różnym skutkiem) walczy z przekleństwem założeń. Prywatnie fan Formuły 1 i właściciel dwóch kotów – chociaż relacja właścicielstwa nie jest tutaj taka oczywista.

AGENDA
18:00 – 18:10 – Rozpoczęcie
18:10 – 18:50 – Alicja Halamska – Neo4J w Allegro
18:50 – 20:00 – Tomasz Jędrzejewski – Anatomia awarii Elasticsearcha

Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-talk-32

mar
18
sob.
2023
Boiling Frogs 2023
mar 18@08:00 – 18:00

3 ścieżki

Bilety:
– Early bird – cena 199 zł, dostępne 100szt.
– Blind bird – cena 299 zł do czasu opublikowania agendy (początek stycznia 2023)
– Regular – cena 359 zł do 28.02.2023 r.
– Last Call – cena 459 zł od 1.03.2023 r.

Języki programowania i frameworki stają się dla niektórych tematem “wojen technologicznych”. Według nas język lub framework to tylko narzędzie. Można je wykorzystać na wiele sposobów i niezależnie od tego czy programujesz w Javie czy np. w PHP, istnieje pewien uniwersalny zakres wiedzy i umiejętności, które są zawsze aktualne i odróżniają dobrego programistę od przeciętnego.

Wymiana doświadczeń związanych z używaniem różnych narzędzi i paradygmatów może zainspirować do znalezienia nowych sposobów na rozwiązywanie problemów w codziennej pracy. Celem naszej konferencji jest stworzenie do tego najlepszych warunków.

Home 1

maj
26
pt.
2023
Pixel Heaven 2023
maj 26 – maj 28 całodniowy

https://pixelheavenfest.com/