Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Lut
20
pon
2017
Hacker:space Trójmiasto – Podstawy IRCa oraz szyfrowanie
Lut 20@18:00 – 20:00

Spotkanie które ma na celu przybliżyć każdemu obsługę irca, a w dalszej części pokazać też jak postawić własny serwer łącznie z serwisami.

Zaczniemy od absolutnych podstaw:
1. Łaczenie się z ircem za pomoca Pidgina (klient intuicyjny, prosty w obsłudze, dostępny w repo chyba każdej dystrybucji linuxa)
2. Zakładanie kanału, podstawowe komendy operatora kanału, rejestracja użytkownika, rejestracja kanału
3. Jako, że prywatność przede wszystkim, zaprezentuję instalacje i obsługę popularnej wtyczki zapewniajaca szyfrowanie wiadomości (OTR-Plugin)
4. Oraz wysyłanie plików

Po czym przejdziemy do rzeczy odrobinę więcej wymagajacych
5. Stawianie własnego serwera irc na gotowym silniku unrealIRCd
6. Stawianie serwisów z ANOPE

Podstawy IRCa oraz szyfrowanie

Monday, Feb 20, 2017, 6:00 PM

HACKER:SPACE Trójmiasto
Lęborska 3B Gdansk, PL

8 Hackers Attending

Spotkanie które ma na celu przybliżyć każdemu obsługę irca, a w dalszej części pokazać też jak postawić własny serwer łącznie z serwisami.Zaczniemy od absolutnych podstaw: 1. Łaczenie się z ircem za pomoca Pidgina (klient intuicyjny, prosty w obsłudze, dostępny w repo chyba każdej dystrybucji linuxa) 2. Zakładanie kanału, podstawowe komendy operat…

Check out this Meetup →

Lut
21
wt
2017
WJUG #198 – Flash talks (RxJava, Spring REST Docs, Asciidoctor)
Lut 21@18:15 – 20:15

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 197. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 7 lutego o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 198. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 lutego o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180. Tym razem Spotkania Regularne zapraszają Was na trzy świetne flaszki z różnorodnej tematyki:

1. Spring REST Docs – automatyzacja utrzymywania dokumentacji API

Tworzenie i utrzymywanie w poprawnym stanie dokumentacji serwisów RESTowych bywa ciężkie i nużące. Podczas prezentacji pokażę narzędzie Spring REST Docs, które ten proces znacząco ułatwia i automatyzuje.

Tomasz Kopczyński – Pracuję w firmie Sparkbit jako programista systemów backendowych. Zajmuję się głównie integrowaniem systemów oraz automatyzowaniem procesu dostarczania oprogramowania. W wolnych chwilach commituję do projektów, z których korzystam na co dzień jak Docker czy Apache Camel.

2. Java concurrency done with RxJava

There are couple of ways we can handle threads in Java, like using pure old Thread class, ExecutorService or CompletableFuture that emerged with Java 8. However, there is one another that seems to be more effective than those, which is also used by many known IT companies like Microsoft, Netflix or Github. It is a part of ReactiveX library and is called RxJava. This will be a live coding session presenting some of the RxJava’s functionalities that we are using in one of our projects.

Arek Masiakiewicz – Java Developer with over 7 years of experience, in CircleK since one year. Previously working with online payment and content marketing systems. Interested in machine learning algorithms.

3. Dlaczego nie tworzyć dokumentacji przy pomocy Word-a

Podczas prezentacji przedstawię narzędzie jakim jest asciidoctor – jakie daje możliwości przy tworzeniu i utrzymywaniu dokumentacji (i nie tylko).

Mateusz Sobczak – W pracy zajmuję się tworzeniem oprogramowania dla instytucji finansowych, a w wolnym czasie dłubie projekty na arduino. Amator TDD i czystego kodu.

198. WJUG – Flash talks (RxJava, Spring REST Docs, Asciidoctor)

Tuesday, Feb 21, 2017, 6:15 PM

Wydzial MIMUW (sala 3180)
Banacha 2 Warsaw, PL

43 WJUGowicze Attending

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 198. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 lutego o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180. Tym razem Spotkania Regularne zapraszają Was na trzy świetne flaszki z różnorodnej tematyki:1. Spring REST Docs – automatyzacja utrzymywania dokumentacji APITworze…

Check out this Meetup →

Lut
22
śr
2017
UP #18 – Automatyzacja, czyli Bug Busters w akcji
Lut 22@17:30 – 19:30

Uszanowanko Programowanko #17
Biuro The Software House

Monika Sadlok – Inżynieria społeczna jako element testów bezpieczeństwa – tylko teoria, czy już niezbędna praktyka?

Tomasz Górski – Gherkin – jak zostać poetą w IT

Szymon Stanisz – e2e frameworks – czyli kij ma dwa końce

UP#18: Automatyzacja, czyli Bug Busters w akcji

Wednesday, Feb 22, 2017, 5:30 PM

Biuro The Software House
ul. Zygmunta Starego 11a Gliwice, PL

59 Doges Attending

Cześć!Uszanowanko Programowanko wraca w nowym roku. Nasze pierwsze spotkanie w 2017 będzie na temat testów oprogramowania.Monika Sadlok – Inżynieria społeczna jako element testów bezpieczeństwa – tylko teoria, czy już niezbędna praktyka?Dlaczego miły, uprzejmy i towarzyski pracownik stanowi jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa każdej fir…

Check out this Meetup →

ToruńJUG #30
Lut 22@18:00 – 20:00

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
ul. Chopina 12/18, Torun
(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

– „Kalafiorem w JVM! – czyli eksperymenty z językiem Frege.”
– „Kanban na lodówce”

30. spotkanie Toruń JUG – Frege oraz Kanban

Wednesday, Feb 22, 2017, 6:00 PM

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
ul. Chopina 12/18 Torun, PL

37 Members Attending

Zapraszamy serdecznie na trzydzieste spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 22 lutego 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana – pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależnośc…

Check out this Meetup →

Lut
23
czw
2017
SysOps / DevOps Polska MeetUp #17 [STREAMING]
Lut 23@18:00 – 21:00

budynek AVIVA w Gdański Business Center, budynek C, 8p., sala Agora
ul. Inflancka 4b, Warsaw

W budynku jest kontrola dostępu, więc spotykamy się na parterze, gdzie w godz. 17:50 – 18:30 będziemy Was zapraszać na górę. Potem zjeżdżamy po spóźnionych co 10-15 minut 🙂
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na szesnasty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking (ta część spotkania realizowana jest tylko na miejscu, streaming startuje o godz. 18.30)

18:30 Prelekcja #1: „DevOps w oparciu o chmurę Microsoft Azure” Dariusz Porowski

Z prezentacji dowiesz się jak wykorzystać usługi chmurowe Microsoft Azure w zarządzaniu cyklem życia aplikacji we wszystkich głównych etapach DevOps.

Dariusz pracuje w firmie Microsoft Polska jako Senior Technical Evangelist w dziale Nowych Technologii (DX), w którym na co dzień odpowiada za promowanie wiedzy technologicznej z zakresu praktyki DevOps oraz infrastruktury chmurowej Microsoft Azure. Przed dołączeniem do zespołu Microsoft przez sześć lat z rzędu był wyróżniany jako Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Cloud and Datacenter Management. Jest trenerem MCT oraz posiada certyfikaty: MCSE, MCSA, MCITP i MCTS.

Prowadzi firmowego bloga Strefa.MS, na którym opisuje najnowsze rozwiązania ze świata IT.

19:45 Prelekcja #2: „Przychodzi Dział IT do prawnika, vol. 2, czyli kilka słów o nowych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych i Q&A” Michał Sas

Prezentacja będzie podzielona na dwie części. W pierwszej Michał opowie o zmianach jakie wejdą w życie w przyszłym roku wraz z nową ustawą dotyczącą ochrony danych osobowych. Drugą część prelekcji współtworzycie Wy – Uczestnicy, wysyłając mi wiadomości (via meetup.com) z pytaniami dotyczącymi zagadnień prawnych, które najbardziej Was nurtują. Odpowiedzi na najciekawsze i najczęściej zadawane pytania Michał udzieli w trakcie trwania swojego wystąpienia.

Michał Sas jest ekspertem Kancelarii Trio Legal Snażyk Granicki Sp.K. w zakresie prawa nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystywania ich na polu e‑commerce oraz w usługach świadczonych drogą elektroniczną (umowy SaaS, Big Data). Powyższą wiedzę wykorzystuje przy kwestiach FinTech (crowdfunding, kryptowaluty, smartcontracty). Michał na co dzień doradza przedsiębiorcom w zakresie regulacji związanych z ochroną danych osobowych i prawami konsumenckimi.

21:00 Pizza! I pączki, czyli #najlepiej!

Livestreaming będzie dostępny pod adresem:

http://sysopspolska.pl/

https://www.meetup.com/SysOpsPolska/events/237609183/

Lut
27
pon
2017
PyGDA #22
Lut 27@18:00 – 20:00

W ostatni Poniedziałek lutego (27.02.2017) zapraszamy na #22 spotkanie PyGDA. Spędź razem z nami popołudnie aby dowiedzieć się czegoś ciekawego ze świata Pythona.

Miejsce – TBA

PyGDA #22

Monday, Feb 27, 2017, 6:00 PM

No location yet.

21 Programmers, Hackers, Engineers Attending

W ostatni Poniedziałek lutego [masked]) zapraszamy na #22 spotkanie PyGDA. Spędź razem z nami popołudnie aby dowiedzieć się czegoś ciekawego ze świata Pythona.Miejsce – TBAAgenda spotkania: ————————– Lighting talks:1. TBA2. TBAPrezentacje:1. „Bottle + MongoDB A friendly beginning for Python in the Web” – Jorge Galvi…

Check out this Meetup →

Lut
28
wt
2017
17 Tech Floor
Lut 28@18:00 – 20:00

Biurowiec Organika
Jana Heweliusza 11, Gdansk

18:00 – Rozpoczęcie prelekcji (PL):
Temat 1: Obsługa strumieni video w aplikacjach mobilnych HLS(iOS), DASH(Android).

18:45 – 15 minutowa przerwa

19:00 – Rozpoczęcie prelekcji (ENG):
Temat 2: How to reap the benefits of test automation.

19:45 – Networking

17 Tech Floor – Pogadajmy o technologii

Tuesday, Feb 28, 2017, 6:00 PM

Biurowiec Organika
Jana Heweliusza 11 Gdansk, PL

16 Members Attending

Zapraszamy na pierwsze spotkanie 17 Tech Floor!!!Ideą wydarzenia jest szerzenie wiedzy wśród trójmiejskiej społeczności software developerów, testerów, devopsów oraz wszystkich innych specjalistów zaangażowanych w proces wytwarzania oprogramowania.Gdzie? Ul. Jana Heweliusza 11, Gdańsk, 17 piętro biurowca Organika (obok C.H. Madison).Kiedy? 28 l…

Check out this Meetup →

Mar
2
czw
2017
JUGŁ – Infinispan i Spring Boot, czyli szwajcarski scyzoryk do Mikroserwisów
Mar 2@18:00 – 20:00

Sala A2, DMCS
ul. Wólczanska 221/223
budynek B18 90-924
Łódź

Będziemy mieli przyjemność gościć Sebastiana Łaskawca z Bydgoskiego JUG-a, który – jak w temacie – opowie o Infinispanie 🙂

Zarówno Infinispan, jak i Spring Boot to jedne z najbardziej popularnych narzędzi w swoich kategoriach. Infinispan oferuje dynamiczne przechowywanie danych w klastrze, a Spring Boot pozwala na łatwe łączenie poszczególnych bibliotek ze sobą. Połączenie obu technologi pozwala w łatwy sposób projektować Mikroserwisy. Podczas prezentacji zanurkujemy do otchłani klastrów, skalowania aplikacji i zobaczymy, co słychać w chmurze.

O prelegencie:
Sebastian Łaskawiec – Programista pracujący w Red Hat, na co dzień zajmujący się projektami JBoss Data Grid i Infinispan. Amator projektów OpenSource, czystego kodu i dobrych unit testów. Prywatnie, zapalony narciarz i domowy piwowar.

Infinispan i Spring Boot, czyli szwajcarski scyzoryk do Mikroserwisów

Thursday, Mar 2, 2017, 6:00 PM

Sala A2, DMCS
ul. Wólczanska 221/223 Łódź, PL

54 Jugowicze Attending

Będziemy mieli przyjemność gościć Sebastiana Łaskawca z Bydgoskiego JUG-a, który – jak w temacie – opowie o Infinispanie :)Zarówno Infinispan, jak i Spring Boot to jedne z najbardziej popularnych narzędzi w swoich kategoriach. Infinispan oferuje dynamiczne przechowywanie danych w klastrze, a Spring Boot pozwala na łatwe łączenie poszczególnych bib…

Check out this Meetup →

Mar
3
pt
2017
Zimowisko Linuksowe @ Kolejowa 7 84-100 Puck Poland
Mar 3 – Mar 5 całodniowy

http://zimowisko.linux.gda.pl/

Mar
16
czw
2017
Studencki Festiwal Informatyczny
Mar 16 – Mar 18 całodniowy

Centrum Informatyki AGH (budynek D-17)
ul. Kawiory 21, Kraków

https://sfi.org.pl/