Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Kwi
25
wt
2017
WJUG #206 – Porty i adaptery – Dominik Przybysz
Kwi 25@18:15 – 20:15

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 206. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 25 kwietnia o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O prezentacji:

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przebudować całą aplikację, bo trzeba dodać nowe pole na frontendzie? Albo gdy zmiana organizacji tabel w DB zmieniała całą Twoją domenę? Jak radzić sobie ze zmieniającym się światem i wymaganiami? Jak utrzymywać porządek wewnątrz aplikacji i skupiać się na jej domenie. Odpowiedzią jest architektura portów i adapterów.

Na prezentacji opowiem o doświadczeniach z budowaniem aplikacji, gdzie Twoja domena jest najważniejsza i odpowiem m. in. na pytania:
– Co mi to da?
– Jak to zrobić?
– Na co uważać?
– Dlaczego to jest trudne?

O prelegencie:

Dominik Przybysz – Większość życia spędził pisząc w Javie i Groovym, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w Pythonie lub shellu. Aktualnie developer w TouKu oraz committer Apache Aries. Uwielbia testowanie (szczególnie z pomocą Spocka) oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review.

206. WJUG – Porty i adaptery – Dominik Przybysz

Tuesday, Apr 25, 2017, 6:15 PM

Wydzial MIMUW (sala 3180)
Banacha 2 Warsaw, PL

38 WJUGowicze Attending

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 206. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 25 kwietnia o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.O prezentacji:Czy zdarzyło Ci się kiedyś przebudować całą aplikację, bo trzeba dodać nowe pole na frontendzie? Albo gdy zmiana organizacji tabel w DB zmieniała ca…

Check out this Meetup →

Kwi
26
śr
2017
ToruńJUG #32
Kwi 26@18:00 – 20:00

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
ul. Chopina 12/18, Torun
(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

– Mariusz Strzelecki : „Duże dane, mały budżet”

– Tomasz Nurkiewicz: „Asynchronous by default, synchronous when necessary”

32. spotkanie Toruń JUG – Big Data and Asynchronous Communication

Wednesday, Apr 26, 2017, 6:00 PM

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
ul. Chopina 12/18 Torun, PL

34 Members Attending

Zapraszamy serdecznie na trzydzieste drugie spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 26 kwietnia 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana – pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych z…

Check out this Meetup →

Kwi
27
czw
2017
x33fcon
Kwi 27 – Kwi 28 całodniowy

x33fcon to konferencja związana z bezpieczeństwem IT, poprzedzona ciekawymi, niespotykanymi w Polsce szkoleniami z tej dziedziny. Szkolenia odbywają się w dniach 24-26 kwietnia, natomiast konferencja – 27-28 kwietnia.

Informacja od organizatorów:
Ze względu na pracę w międzynarodowym środowisku, znamy wiele bardzo ciekawych osób – nie tylko tych ogólnie znanych „sław”, ale również ludzi, którzy po cichu wykonują świetnie swoją robotę. Postanowiliśmy tych ludzi tutaj zebrać – będzie wielu gości ze Stanów Zjednoczonych, którzy rzadko pojawiają się w Europie, a jeszcze rzadziej w Polsce (prawdopodobnie większość lub wszyscy zagoszczą u nas w kraju po raz pierwszy). Są gośćmi takich konferencji jak DefCON, BlackHat, Shmoocon i wielu innych znanych na całym świecie. Pracują w międzynarodowych korporacjach: GE, IBM, Mandiant, Akamai, Intel – i innych. Mają doświadczenie w pracy w dużej skali, w firmach, które są nieustannym celem ataków. Naprawdę wiedzą, o czym mówią.

Postaraliśmy się, aby agenda była ciekawa i wyważona. Spotkacie tam tematy związane i z atakiem (Nikhil Mittal opowie o sztuczkach w PowerShellu, aby „bezszelestnie” poruszać się w sieci, zwłaszcza w środowisku Windows Active Directory; Rushikesh pokaże, jak można ukryć komunikację C&C – między ofiarą a atakującym – tak, że będzie niezwykle trudna do wykrycia, Yashin Mehaboobe opowie o USB Armory – jak stworzyć pasywny sniffer, opowie o podszywaniu się pod klawiaturę i innych – wszystko niewidoczne po stronie użytkownika), z obroną (Jack Crook opowie o wyławianiu sensu z gąszczu informacji pochodzących z SIEM, swoim podejściem podzieli się z nami David J. Bianco, od Daniela Bohannona dowiemy się na temat obfuskacji – oraz detekcji w PowerShellu). Będzie też trochę „opowieści z krypty”, dzielenia się doświadczeniami. Zachęcamy do spojrzenia na pełną agendę: https://www.x33fcon.com/#!conference.md#Agenda

Lista szkoleń:
* Mobile Application Exploitation (iOS & Android) by Prateek Gianchandani (3 Days)
* Offensive PowerShell for Red and Blue Teams by Nikhil Mittal (3 Days)
* Metasploit Basics – Extended Edition by mubix & carnal0wnage (3 Days)
* Web Application Security – Attack and Defence by LogicalTrust (3 Days)
* Windows Kernel Exploitation by Ashfaq Ansari (3 Days)
* Ghost in Networks (network forensics) by Himanshu Anand (2 Days)
* POWER Class by Mikkel Gudsøe & Klaus Hoffbeck (1 Day)

Więcej o szkoleniach: https://www.x33fcon.com/#!trainings.md

SysOps / DevOps Polska MeetUp #19 [STREAMING]
Kwi 27@18:00 – 21:00

budynek AVIVA w Gdański Business Center, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)
ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia, Warsaw

W budynku jest kontrola dostępu, więc spotykamy się na parterze, gdzie w godz. 17:50 – 18:30 będziemy Was zapraszać na górę. Potem zjeżdżamy po spóźnionych co 10-15 minut 🙂

Agenda:

18:00 Networking (ta część spotkania realizowana jest tylko na miejscu, streaming startuje o godz. 18.30)

18:30 Prelekcja #1: „Chmura hybrydowa, czyli infrastruktura dedykowana w połączeniu z usługami cloud” Paweł Ufnalewski

19:45 Prelekcja #2: tu wkrótce będzie tytuł prezentacji i nazwisko prelegenta

21:00 Pizza!

Livestreaming będzie dostępny pod adresem:

http://sysopspolska.pl/

https://www.meetup.com/SysOpsPolska/events/238499571/

Allegro Tech Talks Warszawa #2
Kwi 27@18:15 – 21:15

Allegro Office Q22
al. Jana Pawła II 22,Warszawa,

Żeby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przez formularz:
https://goo.gl/forms/vDctZUpa5TmskrsI2

Początki w świecie aplikacji mobilnych
Początki w świecie mobilnym – czyli na czym polega praca testera aplikacji, jak wygląda świat mobilny, jakie napotyka się w nim problemy i z jakich narzędzi warto korzystać. Prezentacja przeznaczona będzie zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z testowaniem aplikacji mobilnych, doświadczonych testerów, oraz osób zainteresowach tematyką.
W prezentacji omówię specyfikę testowania mobilnego, sprzętu i narzędzi, a także automatyzacji. Przytoczę również kilka anegdot 🙂

Piotr Wicherski – Certyfikowany tester oraz pasjonat urządzeń mobilnych. W branży mobilnej działa od 2008 roku. Testował moduły, urządzenia, aplikacje i systemy operacyjne. Obecnie starszy inżynier testów oprogramowania w Grupie Allegro. Poza pracą zawodową czynnie wspiera organizacje i działania mające na celu propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z obszaru jakości oprogramowania. Administruje grupą Testowanie Oprogramowania na Facebooku. Mentor, prelegent, organizator i lider wolontariuszy przy wydarzeniach takich jak TestWarez, Agile & Automation Days, TestingCup, BrainCode Mobi czy WarszawQA

Selenium Grid & Docker – budowa środowiska do testów przeglądarkowych.

Automatyczne testy przeglądarkowe są niezbędnym etapem procesu wytwarzania każdej aplikacji webowej. Aby były efektywne, powinny być szybkie i wykonywane na różnych środowiskach i przeglądarkach. W czasach, gdy działy development i operations ściśle ze sobą współpracują, infrastruktura testowa powinna być skalowalna oraz dostępna jako kod.

W czasie prezentacji przedstawię budowę środowiska testowego opartego o Selenium Grid i Dockera. Podczas live demo pokażę jak budować takie środowisko za pomocą jednej komendy, oraz jak skalować je w czasie rzeczywistym.

Łukasz Rosłonek – Inżynier jakości specjalizujący się w automatyzacji testów, oraz technicznym podejściu do testowania. Zwolennik zwinnych metodyk projektowych, systemów rozproszonych i oprogramowania open-source. Od 2014 w Grupie Allegro, gdzie pracuje obecnie jako Starszy Inżynier Testów. Autor bloga http://testdetective.com

Allegro Tech Talks Warszawa #2

Thursday, Apr 27, 2017, 6:15 PM

Allegro Office Q22
al. Jana Pawła II 22, Warszawa Warsaw, PL

97 Techs Attending

Zapraszamy na drugie Allegro Tech Talks w Warszawie! Na spotkaniu inżynierowie allegro przybliżą Wam tematy związanie z testowaniem aplikacji mobilnych i webowych.Uwaga! Żeby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przez formularz: https://goo.gl/forms/vDctZUpa5TmskrsI2Początki w świecie aplikacji mobilnych Początki w świecie mobi…

Check out this Meetup →

Maj
6
sob
2017
Sesja Linuksowa
Maj 6 – Maj 7 całodniowy

http://14.sesja.linuksowa.pl

Maj
8
pon
2017
PyWaw #67
Maj 8@18:30 – 21:00

Kawiarnia Hoża 51

PyWaw #67 odbędzie się w poniedziałek, 08 maja 2017 r., o godz. 18:30 w Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne, nie jest wymagana także żadna rezerwacja.

Agenda:

Asynchroniczność Dnia Powszedniego – Konrad Hałas

Neptune dla Python 2/3 – Tomasz Żołnowski

PyWaw #67

Monday, May 8, 2017, 6:30 PM

Kawiarnia Hoża 51
ul. Hoża 51 Warsaw, PL

28 Members Attending

PyWaw #67 odbędzie się w poniedziałek, 08 maja 2017 r., o godz. 18:30 w Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne,…

Check out this Meetup →

Maj
9
wt
2017
PLSSUG #24 (Bydgoszcz/Toruń)
Maj 9@17:00 – 19:00

Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3
Fryderyka Chopina 12/18, Toruń

SQLDay zbliża się wielkimi krokami a my zapraszamy Was na kolejne spotkanie naszej grupy.

Agenda:

17:00 – 18:15 Stefan Woliński „SQL Server Agent”

Abstrakt:
W trakcie sesji Stefan opowie o podstawowej usłudze służącej do automatyzacji pracy w SQL Server.
Zostaną pokazane możliwości Agenta i metody jego konfiguracji. Przedstawione zostaną sposoby monitorowania pracy i ustawiania powiadomień.
to drugie

18:15 – 18:30 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

18:30 – 20:00 Tomasz Waloszek „Import CSV – czyli jak efektywnie pobrać pliki płaskie”

Abstrakt:
Pliki płaskie to bardzo częste źródło informacji jakie chcemy pobrać do hurtowni danych.
W czasie sesji porównamy różne sposoby zasilenia bazy danych z plików płaskich, będzie:

– SSIS
– T-SQL
– PowerShell

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrację.

24. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

Tuesday, May 9, 2017, 5:00 PM

Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3
Fryderyka Chopina 12/18 Toruń, PL

5 SQL Folks Attending

Zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie naszej lokalnej grupy 09 maja w Toruniu start o 17.00. Tym razem na spotkaniu tematy dla programistów i administratorów.Agenda:17:00 – 18:15 Stefan Woliński „SQL Server Agent”Abstrakt: W trakcie sesji Stefan opowie o podstawowej usłudze służącej do automatyzacji pracy w SQL Server. Zostaną pokazane moż…

Check out this Meetup →

Maj
10
śr
2017
Meet IT Toruń #12
Maj 10@18:00 – 21:00

Kościuszko Business Point
ul. Kościuszki 71, Toruń

Jako że pierwsza środa maja wypada w dzień wolny od pracy, zapraszamy Was na kolejny meetup 10.05. 🙂

AGENDA:

1. Czy MacGyver używałby Kafki? (Piotr Wikieł)
Skala twojego systemu jest zbyt duża na proste przesyłanie danych pomiędzy mikrousługami po HTTP? RabbitMQ nie gwarantuje Ci odpowiedniego performance’u? Budujesz architekturę lambda i chcesz móc odczytywać dane nie tylko online, ale również batchowo? Czy może w końcu chcesz nauczyć się przetwarzać dane w near real-time za pomocą takich narzędzi jak Akka Streams, Spark Streaming, Flink, Apex, etc.? Musisz spróbować Kafki. Podczas tej prezentacji postaram się tak ułożyć Kafkowy świat, byś nie czuł/a się jak Józef K. w praskim sądzie. Omówimy zasadę działania Kafki, kruczki związane z jej utrzymaniem, pokażemy jak z nią poeksperymentować i jakie są korzyści z jej adaptacji. Prezentacja będzie wstępem do cyklu warsztatów z wykorzystania Kafki od strony klienta.

2. Najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu aplikacji (Michał Olszewski)
Na rynku codziennie pojawiają się nowe produkty. O ilu z nich słyszymy? Ile z nich pobieramy, w ilu się rejestrujemy i, w końcu, ile z nich upada po kilku miesiącach? Poznacie kilka popularnych błędów, które popełniają twórcy takich aplikacji i pomysłów jak ich uniknąć.

3. Koszmar z ulicy systemd v2.0 (Krzysztof Staniorowski)
Względnie lakoniczne wyjaśnienie dlaczego systemd to nie jest najlepszy pomysł wraz z przykładami lepszych rozwiązań.

PRELEGENCI:

Piotr Wikieł – programista z siedmioletnim stażem, aktualnie członek zespołu utrzymującego ekosystem Hadoopowy w Allegro. Zainteresowania: monotonna muzyka i nudne książki.

Michał Olszewski – Projektant User Experience z 6 letnim doświadczeniem. Od 4 lat dba o dobre humory użytkowników Allegro, zarówno tych mobilnych jak i desktopowych. Krzysztof Staniorowski – zawodowo administrator GNU/Linux, prywatnie zakochany w ekosystemie spod znaku nadgryzionego jabłuszka. W wolnych chwilach, jeśli nie eksperymentuje z Raspberry Pi, to z pewnością szuka ciekawych płyt winylowych.

Meet IT Toruń # 12

Wednesday, May 10, 2017, 6:00 PM

Kościuszko Business Point
ul. Kościuszki 71 Toruń, PL

16 Techs Attending

Jako że pierwsza środa maja wypada w dzień wolny od pracy, zapraszamy Was na kolejny meetup 10.05. :)AGENDA:1. Czy MacGyver używałby Kafki? (Piotr Wikieł) Skala twojego systemu jest zbyt duża na proste przesyłanie danych pomiędzy mikrousługami po HTTP? RabbitMQ nie gwarantuje Ci odpowiedniego performance’u? Budujesz architekturę lambda i chcesz m…

Check out this Meetup →

Maj
11
czw
2017
17 Tech Floor #2
Maj 11@18:00 – 20:00

Biurowiec Organika
Jana Heweliusza 11, Gdansk

Zapraszamy na drugie spotkanie 17 Tech Floor!!!

Ideą wydarzenia jest szerzenie wiedzy wśród trójmiejskiej społeczności software developerów, testerów, devopsów oraz wszystkich innych specjalistów zaangażowanych w proces wytwarzania oprogramowania.

Gdzie? Ul. Jana Heweliusza 11, Gdańsk, 17 piętro biurowca Organika (obok C.H. Madison).

Kiedy? 11 maj 2017 godzina 18:00

Mamy dla Was przygotowane dwie prezentacje:

1. Rest API z użyciem Swift OpenSource.

Opis: W trakcie meetupu pokażemy jak stworzyć API z użyciem OpenSource’oweg Swift oraz frameworku IBM Kitura. Wyjaśnimy czy Swift Server Side jest już gotowy do użycia na produkcji czy póki co jest tylko technologiczną ciekawostką. Przedstawione zostanie proces konfiguracji projektu z użyciem Swift Package Managera oraz podejście do testowania aplikacji serwerowych.

Bio prelegenta:

Wojciech Bilicki

Programista od lat trzech. Doświadczony zarówno w technologiach backendowych (Ruby On Rails, Swift Kitura) jak i frontendowych (React). W OKE będący częścią teamu iOS, do którego dołączył z pasją i zaangażowaniem. Goniący za nowinkami technicznymi, zapalony rolkarz i basista. Wierny fan Juventusu, Alice In Chains oraz psów.

2. „Nie chce mi się tego robić, niech coś zrobi to za mnie”, czyli automatyzacja procesu wytwarzania oprogramowania z wykorzystaniem narzędzi CI i Dockera.

Opis: W obecny świecie softdevu mamy mnóstwo czynności, które musimy wykonywać: projektowanie, implementowanie, kompilacja, aktualizacja środowisk, itd. Co jeśli część z tych czynności moglibyśmy zrobić klikając jeden guzik? To właśnie będziemy robić! Podczas prezentacji skupimy się na procesie pobierania danych z repozytorium, kompilacji, testowania, budowania obrazu dockerowego i podmiany obrazu na środowisku.

Bio prelegenta:

Piotr Cichocki

Programista z hobby i profesji. Szperacz nowinek technologicznych (zwłaszcza z zakresu technologii .Net, ale nie tylko!). Na chwilę obecną specjalista w rozwiązaniach webowych, a w szczególności ASP.NET MVC. Spoglądający silnie w stronę zarządzania zespołem. Dodatkowo: łucznik, snowboarder i gracz (gry komputerowe i konsole).

Agenda spotkania:

18:00 – Rozpoczęcie prelekcji (PL):

Temat 1: Rest API z użyciem Swift OpenSource.

18:45 – 15 minutowa przerwa

19:00 – Rozpoczęcie prelekcji (ENG):

Temat 2: „Nie chce mi się tego robić, niech coś zrobi to za mnie”, czyli automatyzacja procesu wytwarzania oprogramowania z wykorzystaniem narzędzi CI i Dockera.

19:45 – Networking

Zapewniamy sporo ciekawej wiedzy, a na dokładkę pizzę i piwko.

Zapraszamy do spotkania w OKE Poland.

17 Tech Floor #2

Thursday, May 11, 2017, 6:00 PM

Biurowiec Organika
Jana Heweliusza 11 Gdansk, PL

6 Members Attending

Zapraszamy na drugie spotkanie 17 Tech Floor!!!Ideą wydarzenia jest szerzenie wiedzy wśród trójmiejskiej społeczności software developerów, testerów, devopsów oraz wszystkich innych specjalistów zaangażowanych w proces wytwarzania oprogramowania.Gdzie? Ul. Jana Heweliusza 11, Gdańsk, 17 piętro biurowca Organika (obok C.H. Madison).Kiedy? 11 maj …

Check out this Meetup →