Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Maj
28
czw
2020
SysOps/DevOps Online MeetUp #9
Maj 28@15:00 – 17:00

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp Online!

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Azure DevOps – czy to już koniec Jenkinsa?” – Gerard Larwa, Łukasz Sołtysiński, Maciej Ptak

Stary, dobry Jenkins jest nadal wystarczający dla obecnych rozwiązań IT. Czy mimo wszystko powinien zostać zastąpiony przez nowsze rozwiązania np. Microsoft – Azure DevOps? Trio z firmy Accenture, czyli Gerard Larwa, Łukasz Sołtysiński i Maciej Ptak, porównają Azure DevOps i Jenkinsa pod względem najważniejszych kryteriów oceny narzędzi DevOps i spróbują odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie.

Gerard Larwa – DevOps Engineer w Accenture. Absolwent informatyki WAT w Warszawie. Entuzjasta nowych technologii. W Accenture pracuje jako DevOps Engineer, obecnie głównie w obszarze BI opartym na stacku technologicznym Microsoftu, w tym także Azure DevOps. Posiada również doświadczenie w tworzeniu testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium oraz Appium.
https://www.linkedin.com/in/gerard-larwa/

Łukasz Sołtysiński – DevOps Engineer w Accenture. Aktualnie tworzy rozwiązania CI/CD dla zespołów zajmujących się Salesforce oraz aplikacjami mobilnymi. Dodatkowo intensywnie pogłębia swoją wiedzę na temat platformy Azure oraz jej wykorzystania w procesie tworzenia oprogramowania. Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz gier komputerowych.
https://www.linkedin.com/in/łukasz-sołtysiński-021131165/

Maciej Ptak – DevOps / DevSecOps Engineer w Accenture. Specjalizuje się we wdrażaniu ciągłej integracji w “szytym na miarę” procesie dostarczania oprogramowania. Na co dzień pracuje z platformą Salesforce, Azure DevOps oraz AWS.
https://www.linkedin.com/in/mvcias/

16:00 Prelekcja #2: „Proces wytwórczy hurtowni danych w chmurze” – Jakub Wawrzyniak

W trakcie prezentacji Jakub Wawrzyniak pochyli się nad zagadnieniem wytwarzania hurtowni danych w chmurze w oparciu o usługi platformy Microsoft Azure. Dowiemy się jak zapewnić stałe wdrożenie rozwiązań analitycznych w chmurze oraz jak zagwarantować, że wdrożenie nowego wydania zakończy się sukcesem. Dodatkowo Jakub omówi kluczowe aspekty takiego wdrożenia.

Jakub Wawrzyniak – architekt Danych i Developer Team Leader w TIDK, doktorant naukowy związany z Instytutem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Zaangażowany jest w koordynowanie i realizację projektów z obszarów AI, BI, Big Data, zaawansowanej analityki, w tym w oparciu o chmurę publiczną oraz rozwiązania on-premise.

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

http://meetup.sysopspolska.pl

PyData Trójmiasto #14 ONLINE
Maj 28@18:00 – 20:00

Serdecznie zapraszamy na kolejne – 14ste spotkanie PyData Trójmiasto, które organizujemy razem z Amazon Development Center Poland.
Tym razem spotykamy się online, 28 Marca o 18:00.

Agenda:

18:00 – Meeting boarding
18:05 – 18.10 – About PyData Trojmiasto and Amazon Development Center
18:10 – 18:50 – Prezentacja #1
18:50 – 19.00 – Tea break
19:00 – 19.40 – Prezentacja #2
19.45 – Meeting closure

Prezentacja #1 – Kamil Pokora
Temat: „Generative Adversarial Networks for Neutral TTS”(prezentacja w języku polskim)
O prelgencie:
Kamil Pokora is an Applied Scientist intern working for TTS research. He received his BSc in Computer Science from the Gdansk University of Technology. He is working on speech quality improvements for Alexa voices.

Prezetancja #2 – Mateusz Kotarski
Temat: „What is this noise all about”
(prezentacja w języku polskim)
O prelgencie:
Mateusz Kotarski is passionate about data analysis and data mining for marketing and research purpose. Currently he is analyzing big financial data connected with business travels in the biggest companies.

Osoby zainteresowane wystąpieniem na naszym spotkaniu prosimy o kontakt na email pydata.trojmiasto@gmail.com

Do usłyszenia! 🙂

Link do rejestracji:
https://gdanskmeetupmay.splashthat.com/

Cze
3
śr
2020
Zlot Programistów Delphi
Cze 3 – Cze 4 całodniowy

http://delphi.pl/zlot/zlot2020/

Cze
4
czw
2020
SysOps/DevOps Online MeetUp #10
Cze 4@15:00 – 17:00

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp Online!

Agenda:

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Geolokalizacja, prywatność i dane w czasach zarazy” – Paweł Prociów

Dane geolokalizacyjne dają doskonały wgląd w przebieg pandemii,a także skalę zmian, jakie przeszło społeczeństwo w trakcie kwarantanny. Firmy agregujące te dane stały się cennym źródłem informacji o możliwych ogniskach zakażeń, zaś równolegle pojawiły się pomysły na wykorzystanie lokalizacji do walki z wirusem. W ślad za tym przyszły wątpliwości co do prywatności i bezpieczeństwa takich narzędzi, np. aplikacji ProteGO mierzącej się z negatywnym odbiorem w branży – czy zasłużonym? Czy w ogóle ma szansę powstać rozwiązanie, któremu ludzie zaufają? Czy takie rozwiązanie powinno mieć w ogóle część serwerową? Na te pytania odpowie Paweł Prociów w trakcie pierwszej prelekcji.

Paweł Prociów – specjalizuje się w technologiach lokalizacyjnych oraz szeroko pojętym IoT. Pracował dla dużych graczy, takich jak Qualcomm czy Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Posiada tytuł doktora otrzymany na uniwersytecie w Nottingham za badania nad zastosowaniem dobrodziejstw nowoczesnych technologii w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie w świecie startupów pracuje nad platformą oferującą nowy wymiar mobilnych usług zbliżeniowych.

16:00 Prelekcja #2: „Governance na 6+, czyli najlepsze praktyki zarządzania Twoją infrastrukturą Azure” – Kamil Więcek

W czasie drugiej prelekcji Kamil Więcek opowie co tworzy proces governance w Azure. Spróbuje przekonać wszystkich do tego, że to nie wybór, a konieczność ma znaczenie. Wspomni również o narzędziach i usługach, które ułatwiają proces governance. Na koniec przedstawi solidne demo i case study.

Kamil Więcek – 29-latek z Chorzowa. Pasjonat Azure i automatyzacji. Cloud consultant w firmie Predica, pomagający na co dzień w adaptacji chmury klientom na całym świecie.

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

http://meetup.sysopspolska.pl

Cze
22
pon
2020
WWDC 2020 Online
Cze 22 całodniowy

Apple today announced it will host its annual Worldwide Developers Conference virtually, beginning June 22, in the Apple Developer app and on the Apple Developer website for free for all developers. The company also announced the Swift Student Challenge, an opportunity for student developers to showcase their love of coding by creating their own Swift playground. Now in its 31st year, WWDC20 will be an opportunity for millions of creative and innovative developers around the world to get early access to the future of iOS, iPadOS, macOS, tvOS, and watchOS, and to learn from Apple engineers as they work to build app experiences that enrich the lives of Apple customers around the globe.

https://developer.apple.com/wwdc20

Cze
25
czw
2020
Dutch PHP Conference 2020
Cze 25 – Cze 27 całodniowy

Tickets:
– Conf & Workshop (Early bird) € 630
– Conf Only (Early bird) € 400
– Conf & Workshop (Regular) € 750
– Conf Only (Regular) € 475

Tutorials:

http://www.phpconference.nl

Sie
18
wt
2020
Skyway Festival @ Toruń
Sie 18 – Sie 23 całodniowy

http://www.bellaskyway.pl/

Wrz
11
pt
2020
PHP Srbija 2020
Wrz 11 – Wrz 12 całodniowy

Tickets:
– Blind € 100.00 (started 11/09/2019)

– Super Early Bird
– Early Bird
– Regular € 200.00 (started 26/11/2019)

https://2020.phpsrbija.rs/

Wrz
18
pt
2020
4Developers 2020
Wrz 18@09:00 – 18:00

Tickets:
– Early Bird 2za1 (do 18.12) 155,50 PLN
– Early Bird (do 28.01) 311 PLN

Jak co roku konferencja 4Developers pobiła własny rekord frekwencji – w 2019 roku wzięło udział aż 2300 uczestników: programistów, architektów, testerów, koderów, team leaderów, managerów i studentów związanych z IT. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą technologiczną, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

https://evenea.pl/event/4developers2020/

Sie
25
śr
2021
Web Summer Camp 2020
Sie 25 – Sie 27 całodniowy

Tickets:

http://2020.websummercamp.com/