Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Kwi
23
pon
2018
PyWaw #75
Kwi 23@18:30 – 21:30

Kawiarnia Hoża 51

PyWaw #75 odbędzie się w poniedziałek, 23. kwietnia 2018 r., o godz. 18:30 w Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne, nie jest wymagana także żadna rezerwacja.

Agenda:

Zapal się do Pythona – Adam Krasuski

Dobre praktyki w Django REST Framework (czyli jak tego używać, by żyć w zgodzie z fronciakami i przy tym nie zwariować) – Dominik Kozaczko

Vodka powered by Żubrberry Pi – Maciej Polańczyk, Michał Gałka

http://pywaw.org/75

Agile Warsaw #152
Kwi 23@19:00 – 21:00

Zebra Tower
Mokotowska 1, Warsaw
(spotykamy się w recepcji biurowca)

Warsztat
“Jak w praktyce wspierać rozwój motywacji w Zespole Scrumowym?”

Warsztat jest kierowany do Product Ownerów, Scrum Masterów, Deweloperów, liderów technicznych, CTO i innych osób, które mają wpływ na Zespół Scrumowy.

Na spotkaniu opowiem Wam o jednej z teorii motywacji, która ułatwia zrozumienie, jakie działania mają dobry, a jakie zły wpływ na zaangażowanie zespołu. W tej części popracujemy warsztatowo nad “motywatorami” jakich używamy w codziennej pracy. Następnie opowiem Wam o wynikach moich badań w polskich zespołach scrumowych. Będzie między innymi o tym, czym Daily, Review i Planning często bywa, a czym może być. Skoncentrujemy się na tym, jakie korzyści mogą dawać te spotkania wszystkim zainteresowanym stronom i jak mogą budować zaangażowanie Zespołu Deweloperskiego. Ta część warsztatu będzie skoncentrowana na wypracowaniu przez uczestników pomysłów na realne zmiany w swoich organizacjach.

#152. Agnieszka Biernacka — Jak wspierać rozwój motywacji w Zespole Scrumowym?

Monday, Apr 23, 2018, 7:00 PM

Zebra Tower
Mokotowska 1 00-640 Warsaw, PL

60 Agilers Attending

Warsztat “Jak w praktyce wspierać rozwój motywacji w Zespole Scrumowym?” Warsztat jest kierowany do Product Ownerów, Scrum Masterów, Deweloperów, liderów technicznych, CTO i innych osób, które mają wpływ na Zespół Scrumowy. Na spotkaniu opowiem Wam o jednej z teorii motywacji, która ułatwia zrozumienie, jakie działania mają dobry, a jakie zły wpływ…

Check out this Meetup →

Kwi
24
wt
2018
Code Europe – Warsaw
Kwi 24@09:00 – 18:00

https://www.codeeurope.pl/pl/agenda?city=warszawa

AWS UG PL #37 i 1/2 i Azure UG PL #8 – Trójmiasto
Kwi 24@18:00 – 22:00

Hackerspace Trójmiasto
al. Wojska Polskiego 41 · Gdańsk
Idź wzdłuż budynku mieszkalnego, za nim skręć w lewo, a potem wejdź w jedyne drzwi w budynku po prawej.

Tym razem spotykamy się już po miesiącu. 24 kwietnia zapraszamy Was do Hackerspace Trójmiasto, gdzie poruszymy następujące tematy:

———————–

Usługi w .Net Core na Kubernetesach w Microsoft Azure oraz Amazon AWS z debugowaniem w kontenerze – Adam Kruszewski

Czyli jak deployować swoje rozwiązania do obu popularnych chmur oraz co zrobić gdy Twoja aplikacja w chmurze przestała działać.
Adam Kruszewski – CTO w RevDebug. Jest pasjonatem programowania od czasów komputerów ośmiobitowych. Biegle włada kilkoma językami, ale tylko dwa z nich mogą być używane do komunikacji z ludźmi 😉

———————–

Przechowywanie kluczy w chmurze publicznej – Marcin Hoppe

Chmura obliczeniowa na pierwszy rzut oka wydaje się być środowiskiem, w którym nikomu i niczemu nie można ufać. Czy implementacja zabezpieczeń opartych o kryptografię jest w takim środowisku z góry skazana na niepowodzenie? Na szczęście z pomocą mogą nam przyjść sprzętowe moduły kryptograficzne (HSM) oferowane przez AWS i Azure.
Słowa kluczowe: AWS KMS, AWS Cloud HSM, Azure Key Vault, Google Cloud KMS, HashiCorp Vault
Marcin Hoppe – programista z zawodu i powołania. Podczas jednego z projektów realizowanych dla wiodącego producenta procesorów połknął bakcyla bezpieczeństwa i ten temat fascynuje go do dziś. Członek Node.js Foundation Security Working Group. Na co dzień odpowiada za bezpieczeństwo produktu w firmie Auth0.

———————–

Wracamy do naszej stałej lokalizacji, czyli Hackerspace Trójmiasto. Jak zawsze zachęcamy do wspierania działania HS Trójmiasto (czy to finansowo czy w jakikolwiek inny sposób).

AWS UG #34 i 1/2 i Azure UG #8 – Trójmiasto

Wednesday, Mar 21, 2018, 6:00 PM

Dynatrace, biurowiec Platinum
al. Grunwaldzka 411 Gdańsk, PL

27 AWS Users Went

AWS UG i Azure UG zapraszają na kolejne spotkanie już 21 marca. W planie mamy: 18:00 – 18:30 Autoryzacja użytkowników z AWS Cognito (Tomasz Hencel) Z narzędziami AWS mamy w Neotericu do czynienia od sierpnia ubiegłego roku. Podczas prezentacji chciałbym podzielić się naszymi doświadczeniami z pracy z jednym z nich, AWS Cognito. Opowiem o tym, jak p…

Check out this Meetup →

Kwi
25
śr
2018
Microsoft Tech Summit Warsaw
Kwi 25 – Kwi 26 całodniowy

https://www.microsoft.com/pl-pl/techsummit/warsaw

Meet.js Warszawa #29
Kwi 25@18:00 – 21:00

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero · Warszawa

meet.js Warszawa #29

Wednesday, Apr 25, 2018, 6:00 PM

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero Warszawa, PL

11 JavaScript lovers Attending

Meet.js to darmowe spotkanie dedykowane zarówno specjalistom, jak i osobom stawiającym pierwsze kroki w branży. 🚀 Informacje dotyczące agendy już wkrótce! 🚀 🔥 Partnerzy 🔥 ► Sunscrappers ► Aviva Jeśli chcesz zgłosić swoje wystąpienie na jednym z naszych spotkań lub wesprzeć je jako Partner, napisz wiadomość na adres [masked]!

Check out this Meetup →

ToruńJUG #41
Kwi 25@18:00 – 20:00

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
ul. Chopina 12/18, Torun
(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

Serdecznie zapraszamy na czterdzieste pierwsze spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2018 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18)

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana – pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP – osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków.

– „Kontenery są do bani…” Sebastian Łaskawiec

– „Datalog: Zero to Hero (Phase 1)” Norbert Wójtowicz

41. spotkanie Toruń JUG – „Kontenery są do bani” oraz „Datalog: Zero to Hero”

Wednesday, Apr 25, 2018, 6:00 PM

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
ul. Chopina 12/18 Torun, PL

25 Members Attending

Serdecznie zapraszamy na czterdzieste pierwsze spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2018 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18) Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana – pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych…

Check out this Meetup →

Kwi
26
czw
2018
Code Europe – Wroclaw
Kwi 26@09:00 – 18:00

Early Bird – 49 zł
Standard – 99 zł

https://www.codeeurope.pl/pl/agenda?city=wroclaw

SysOps / DevOps Gdańsk MeetUp #3
Kwi 26@18:00 – 21:00

Tryton Business House,
9th floor, Kainos Polska office
Jana z Kolna 11, Gdańsk

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp w Gdańsku!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Sieć biurowa – o bezpieczeństwie słów kilka” – Maciej Szymczak

W trakcie prezentacji Maciej podzieli się swoimi doświadczeniami z wdrożenia 802.1x w sieci obsługującej kilkuset użytkowników. Poznacie plusy i minusy systemu. Maciek pokaże Wam przed czym to chroni faktycznie, a przed czym tylko pozornie. Dowiecie się, jak i czy warto robić segmentację sieci, a także, czy warto zamęczać użytkowników dodatkowym uwierzytelnianiem zamiast dać im po prostu swobodny dostęp do gniazdka w ścianie?

Maciej przez wiele lat pracował jako SysAdmin i w tej dziedzinie zdobywał doświadczenie. Aktualnie pracuje jako IT Security Consultant w Securitum i zajmuje się pentestami.

19:45 Prelekcja #2: Doveadm director – Dovecota administracja ciąg dalszy, czyli jak rozłożyć ruch by było dobrze i unikać kłopotów” – Natan Maciej Milaszewski

Ta prezentacja to prosty sposób jak postawić rozproszone środowisko dovecotowe na paru nodach i zarządzać tym za pomocą doveadm, np. rozkładając ruch z możliwością przepinania w locie użytkowników, dając tym samym elastyczność i wygodę pracy oraz odporność na awarie. Usłyszycie też kilka zdań o tematach HA oraz AHA i czego unikać.

Natan zajmuje się systemami Linux i Unix od 1995 roku. Obecnie pracuje jako Senior Admin w jednym z DC w Trójmieście. Jest żonaty i dzieciaty 🙂 Hobbystycznie zajmuje się „gwiazdorzeniem scenicznym”.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #3

Thursday, Apr 26, 2018, 6:00 PM

Tryton Business House, 9th floor, Kainos Polska office
Jana z Kolna 11 80-864, PL

24 SysOps Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp w Gdańsku! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Sieć biurowa – o bezpieczeństwie słów kilka” – Maciej Szymczak W trakcie prezentacji Maciej podzieli się swoimi doświadczeniami z wdrożenia 802.1x w sieci obsługującej kilkuset użytkowników. Poznac…

Check out this Meetup →

Kwi
28
sob
2018
P.I.W.O. (Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania) XIII
Kwi 28@09:10 – 22:00

WSTĘP WOLNY

9:10 – 9:15 – Otwarcie XIII edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania
Damian Fajfer, Politechnika Poznańska

9:15 – 9:50 – Gdy open source spotyka chmurę – budowa aplikacji w architekturze serverless
Jakub Woźniak, Nordcloud

9:50 – 10:50 – Skalowalne, wysokodostępne środowisko load balancingu oparte o rozwiązania open-source
Maciej Zdeb, Allegro

11:10 – 11:30 – Free Software Foundation Europe – krótkie przedstawienie działalności
D. Fajfer, A. Iwicki, A. Konieczna

11:30 – 12:00 – Problematyka zarządzania przedsiębiorstwem open-source
Robert Partyka, BoBsoN, PLUG

12:20 – 12:50 – Cykl życia paczki na przykładzie dystrybucji Fedora
Artur Iwicki, Setapp

12:50 – 13:50 – Renode, RISC-V i Zephyr, czyli jak naprawiamy IoT za pomocą open source
Piotr Zierhoffer, Michał Giełda, Antmicro

15:00 – 15:40 – DevOps Tools: Wzmocnij Swój Arsenał
Elżbieta Godlewska, Linux Professional Institute

15:40 – 16:10 – Koniec ery pisma obrazkowego, czyli jak piktogramy, jako metoda komunikacji z komputerem, przestają wystarczać w komunikacji ze współczesnymi systemami komputerowymi
Adam Przybyła

16:30 – 17:00 – Czy możesz powierzyć innym bezpieczeństwo swoich danych?
Łukasz Świerczewski, Clavium

17:00 – 17:35 – Szybki przegląd wolnych gier
Wiktoria Jabłońska, Politechnika Gdańska

17:45 – 17:50- Oficjalne zakończenie XIII edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania
Damian Fajfer, Politechnika Poznańska

17:50 – 22:00 – LAN Party
Koło Naukowe ŻUBR, Politechnika Poznańska

https://piwo.informatyka.org