Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Mar
21
czw
2019
SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #39
Mar 21@18:00 – 22:00

budynek AVIVA, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)
ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia, Warsaw

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Ataki na klientów polskich banków” – Wiktor Szymański

Jak infekowani są klienci polskich banków? Jakich mechanizmów używa malware bankowy do przeprowadzania ataków? Słyszeliście o fałszywych sklepach, przekrętach z fałszywymi stronami pośredników płatności, o malware DanaBot czy Nymaim? Podczas prezentacji usłyszycie o trendach i trickach jakie próbują stosować przestępcy w celu uzyskania dostępu do środków klientów polskich banków. Poruszone zostaną zarówno czysto techniczne zagadnienia związane z fałszywymi i złośliwymi aplikacjami mobilnymi jak również wpływem malware’u na działanie aplikacji webowej. Dowiecie się też jakie są socjotechniczne zagrania mające uwiarygodnić działanie przestępców.

Wiktor Szymański – związany jest z branżą bezpieczeństwa od ponad pięciu lat. Posiada szerokie doświadczenie wyniesione z konsultingu oraz pracy w branży finansowej. Obecnie wykorzystuje swoje umiejętności techniczne i analityczne jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku gdzie zajmuje się wykonywaniem testów penetracyjnych aplikacji, przeprowadzaniem symulowanych kampanii phishing’owych oraz projektowaniem mechanizmów bezpieczeństwa.

19:45 Prelekcja #2: „Automatyzacja i orkiestracja świata Continuous Delivery” – Tomasz Oniśk

Żyjemy w świecie „ciągłości”. Każdy przyzwyczaił się już, że ma Continuous Integration, Continuous Testing i zmierza w stronę Continuous Delivery/Deployment dla swoich aplikacji. Jak zapanować nad tym pędem? A może lepiej jeszcze bardziej przyspieszyć? O tym przed jakimi wyzwaniami stajemy, jak orkiestrować wszystkie narzędzia i automatyzować pipeline na przykładzie typowego toolset’u (Git, Jira, Jenkins, Selenium, ServiceNow, itp.) opowie Wam Tomsz Oniśk w swoim wystąpieniu. Dowiecie się też, jak przejść do architektury mikroserwisowej bez skomplikowania z poziomu zarządzania releasem. Zostanie przedstawione też praktyczne Case Study nad projektem automatyzacji releasów znanego producencta gier.

Tomasz Oniśk – zaczynał jako Junior SysAdmin w czasach, kiedy pierwszy raz pojawiło się pojęcie „DevOps”. Jest inżynierem przedsprzedaży w SimplicITy, gdzie na co dzień odpowiada za poszukiwanie oraz ewaluowanie nowych rozwiązań na rynku i dobór najlepszych narzędzi DevOps’owych dla swoich klientów.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #39

Thursday, Mar 21, 2019, 6:00 PM

Aviva Polska
Inflancka 4b Warszawa, PL

55 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Ataki na klientów polskich banków” – Wiktor Szymański Jak infekowani są klienci polskich banków? Jakich mechanizmów używa malware bankowy do przeprowadzania ataków? Słyszeliście o fa…

Check out this Meetup →

Mar
25
pon
2019
PyGDA #44
Mar 25@18:00 – 21:00

PGS Software S.A.
Jana z Kolna 11, Gdansk

W ostatni poniedziałek marca (25.03) zapraszamy na #44 spotkanie PyGDA. Spędź razem z nami popołudnie aby dowiedzieć się czegoś ciekawego ze świata Pythona.

Agenda
———–
Prezentacje:
1. Tomasz Dworakowski – Mikroserwisy – korzyści i wyzwania.

Podczas prezentacji opowiem o korzyściach używania architektury mikroserwisów oraz jak sobie radzić z różnymi problemami związanymi z tą architekturą.

2. Dagmara Miłosz – Python w Blenderze

Wszystko jest obiektem i wszystko jest referencją. Ale czy wiecie, że w Blenderze wszystko jest Pythonem? Podczas prezentacji spróbujemy zrobić drzewo oraz po krótce omówić, co nam daje łączenie Pythona z Blenderem (oraz po co nam to drzewo).

Lightning Talk:
1. Aleksander Gruszczyński – super() prezentacja

Wbudowana funkcja super(). Do czego służy, czym może nas zaskoczyć, gdzie można najczęściej ją spotkać, jak zmieniała się przez lata i najważniejsze: czy rzeczywiście jest ona „super”?
A to wszystko w kompaktowej formie piorunującej wypowiedzi (lightning talka).

https://www.facebook.com/pygda

Mar
26
wt
2019
JetBrains Road Trip Poland 2019
Mar 26@17:30 – 22:00

Agenda:
– IntelliJ IDEA tips & tricks by Anton Arhipov
– TeamCity build pipelines by Anton Arhipov
– Reactive Integration with Akka Streams and Alpakka by Jacek Kunicki
– Kotlin DSL under an hour by Anton Arhipov
Your first multi platform Kotlin application by Marcin Moskala

https://info.jetbrains.com/jetbrains-trip-poland-2019.html

Mar
27
śr
2019
Turkusowe Śniadanie Trójmiasto #9
Mar 27@08:30 – 10:30

Desmart Agile Software House
Ul. Abrahama 37/8 · Gdynia

Drogie Trójmiasto,

Zapraszam na kolejne, 9 już Turkusowe Śniadanie. Tym razem będziemy pracować warsztatowo.
Poznamy metodę EI-SPOCO, pomagającą tworzyć organizacje kierowane misją w oparciu o wartości – pigułka wiedzy, umiejętności i doświadczeń na start.
Metoda EI-SPOCO wspiera wyzwania związane z realizacją turkusowych oczekiwań, podnosi komfort, wydajność i skuteczność transformacji.

Na tym śniadaniu:
* zrozumiesz fundamenty ciągłości działania i ich związek z atmosferą i kulturą pracy.
* Doświadczysz, jak szybko oceniać poziom zrównoważenia organizacji i wychwycić obszary do zmiany.
* Poznasz przykłady skutecznych i nieskutecznych transformacji, otrzymasz praktyczne wskazówki.

Autorem metody EI-SPOCO jest Tomasz Dzida. Tomek posiada 20 lat lat doświadczenia zawodowego w sektorze finansowym, w tym 13 lat w kierowaniu zespołami stałymi i projektowymi. Od 2010 lat zajmuje się rozwojem umiejętności przywódczych i zespołów, za co został wyróżniony na międzynarodowej konferencji w Londynie. Od 2013 współtworzy metodykę, narzędzia i programy wspierające rozwój liderów i przedsiębiorców. W 2018 roku zaprezentował innowacyjny paradygmat przywództwa systemowego na IX Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu „Coaching jako narzędzie systemowej zmiany”. Obecnie podsumowuje etap start up (2013-2020), stabilizuje deklarację organizacji sieciowej i rozpoczyna umiędzynaradawianie przedsiębiorstwa społecznego przy współpracy z ośrodkami naukowymi w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Ponadto Tomek podzieli się z nami swoimi pięcioma perspektywami na turkus:
* Audytora wewnętrznego oceniającego ciągłość działania, transformację i kulturę pracy.
* Lidera z bagażem 100+ projektów na rynkach międzynarodowych zasięgiem obejmującym wszystkie kontynenty.
* Trenera rozwijającego zespoły, kierowników, dyrektorów, właścicieli firm i przedsiębiorców w miejscu pracy.
* Coacha indywidualnego, relacji i systemów współpracy, który bezpieczniej przeprowadza przez skoki, konflikty i kryzysy.
* Innowatora z Wielkiej Brytanii prowadzącego przedsiębiorstwo społeczne w Polsce od dwóch lat.

Serdecznie zapraszam 27 marca tradycyjnie do Desmart w Gdyni.

Dla zainteresowanych więcej o inicjatywie (zachęcamy do zapoznania się przed spotkaniem): https://zostankibicem.ei-spoco.pl/

Ponadto, wychodząc na przeciw oczekiwaniom kulinarnym i chcąc uwiarygodnić nazwę naszych śniadań chcemy aby Turkusowe Śniadania Trójmiasto były bardziej śniadaniowe. Od najbliższego spotkania nasza kochana restauracja Kluska z ul. Abrahama 26 lok 1 będzie dostarczać prosto pod drzwi @Desmartu pyszne śniadania:)

Jeśli chcesz się załapać na smakowitego i cieplutkiego bajgla lub omleta, musisz wykonać 2 proste kroki.

1. Wejdź na stronę https://m.facebook.com/pg/KluskaGdynia/menu/ i wybierz śniadanie, które chciałbyś schrupać.

2. Wykonaj przelew na kwotę 15 zł na konto 13 1140 2004 0000 3202 7818 5652 w tytule wpisując „Turkusowe Śniadania 27.03 oraz ‚nazwa wybranej potrawy”.

9 Turkusowe Śniadanie Trójmiasto – z warsztatem

Wednesday, Mar 27, 2019, 8:30 AM

Desmart Agile Software House
Ul. Abrahama 37/8 Gdynia, PL

16 Members Attending

Drogie Trójmiasto, Zapraszam na kolejne, 9 już Turkusowe Śniadanie. Tym razem będziemy pracować warsztatowo. Poznamy metodę EI-SPOCO, pomagającą tworzyć organizacje kierowane misją w oparciu o wartości – pigułka wiedzy, umiejętności i doświadczeń na start. Metoda EI-SPOCO wspiera wyzwania związane z realizacją turkusowych oczekiwań, podnosi komfor…

Check out this Meetup →

Mar
28
czw
2019
SysOps / DevOps Wrocław MeetUp #8
Mar 28@18:00 – 21:00

Biuro OVH
Swobodna 1, Wrocław

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp we Wrocławiu!

Agenda:
18:00 Networking

18.30 Prelekcja #1: „Automatyzacja Windowsów?! – Jak w Domodi automatyzujemy zarządzanie systemami Windows Server i Linux” – Wojciech Iskra

Podczas prelekcji Wojtek opowie o tym jak zarządzają infrastrukturą portalu domodi.pl. Dlaczego bez automatyzacji ani rusz i gdzie z niej korzystają. Dowiecie się dlaczego do tego zadania wybrali Ansible i jak za jego pomocą w łatwy sposób zautomatyzować konfigurację zarówno Windows Server jak i Linux.

Wojciech Iskra – Swoją przygodę (bo tak to trzeba nazwać ;)) z zarządzaniem systemami zaczął ponad 5 lat temu w Ceneo. Od tamtej chwili zajmuje się w większości zarządzaniem środowiskami opartymi o Windows Server zarówno w dużych portalach e-commerce jak i firmach konsultingowych (głównie SharePoint). Aktualnie Wojtek jest odpowiedzialny za infrastrukturę portali domodi.pl i homebook.pl i z pasją stara się automatyzować wszystko, co tylko się da 😉

19.45 Prelekcja #2: „Automatyzacja 1000 serwerów – wprowadzenie do Puppeta” – Bartosz Rabiega

Podczas prezentacji Bartek opowie o podstawach automatyzacji serwerów przy użyciu Puppet’a. Jak działa Puppet? Co można dzięki niemu osiągnąć? Jak zacząć z niego korzystać? Między innymi na te pytania Bartek postara się odpowiedzieć w swoim wystąpieniu.

Bartosz Rabiega – Entuzjasta szeroko pojętego IT. Profesjonalista w branży od 2011 roku jako Specjalista IT QA, Analityk Systemowy i Software Developer. Od 2016 roku pracuje jako inżynier DevOps w zespole Ceph as a Service w OVH (Polska). Na co dzień zajmuje się rozwojem projektu Ceph as a Serivce oraz dbaniem o ponad 200 klastrów Ceph’a. Pasjonat Python’a, hardware’u i software’u i wizualizacji danych.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #8

Thursday, Mar 28, 2019, 6:00 PM

OVH Sp. z o.o.
Swobodna 1 Wrocław, PL

32 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp we Wrocławiu! Agenda: 18:00 Networking 18.30 Prelekcja #1: „Automatyzacja Windowsów?! – Jak w Domodi automatyzujemy zarządzanie systemami Windows Server i Linux” – Wojciech Iskra Podczas prelekcji Wojtek opowie o tym jak zarządzają infrastrukturą portalu dom…

Check out this Meetup →

Mar
30
sob
2019
AgileByExample Light 2019
Mar 30 całodniowy

Tickets:
– free

https://abelight.netlify.com

Boiling Frogs 2019
Mar 30@08:00 – 18:00

3 ścieżki
bilet: 229 zł

Języki programowania i frameworki stają się dla niektórych tematem “wojen technologicznych”. Według nas język lub framework to tylko narzędzie. Można je wykorzystać na wiele sposobów i niezależnie od tego czy programujesz w Javie czy np. w PHP, istnieje pewien uniwersalny zakres wiedzy i umiejętności, które są zawsze aktualne i odróżniają dobrego programistę od przeciętnego.

Wymiana doświadczeń związanych z używaniem różnych narzędzi i paradygmatów może zainspirować do znalezienia nowych sposobów na rozwiązywanie problemów w codziennej pracy. Celem naszej konferencji jest stworzenie do tego najlepszych warunków.

Home 1

Kwi
2
wt
2019
Tricity Cloud Computing Group #2
Kwi 2@17:30 – 19:30

Starter,
ul. Lęborska 3B, Gdańsk

Cześć,

Chcielibyśmy Was zaprosić na kolejne spotkanie Tricity Cloud Computing Group. Tym razem chcemy przyjrzeć się zagadnieniu canary releases w chmurze.

Zgodnie z Waszymi sugestiami spotkanie zaczniemy networkingiem o 17.30, a następnie przejdziemy do prezentacji o 18.00, tak aby wszyscy mogli zdążyć.

O prezentujących:
Szymon Mikitiuk posiada wieloletnie doświadczenie w administracji systemami IT. Aktualnie jako Software Developer w polskim oddziale firmy Merapar Technologies zajmuje się projektowaniem i implementowaniem rozwiązań chmurowych. Jest certyfikowanym AWS Certified SysOps Associate i AWS Certified Developer Associate.

Krzysztof Pawłowski przez wiele lat budował aplikacje webowe w Javie oraz uczył programowania studentów na PJATK. Aktualnie rozwija polski oddział firmy Merapar Technologies, gdzie jest liderem technicznym odpowiedzialnym za projektowanie rozwiązań chmurowych. Jest certyfikowanym AWS Certified Solutions Architect Associate i AWS Certified Developer Associate.

Spotkanie 2: Canary releases in the cloud

Tuesday, Apr 2, 2019, 5:30 PM

Inkubator STARTER Gdańsk
ul. Lęborska 3B Gdansk, PL

25 Members Attending

Cześć, Chcielibyśmy Was zaprosić na kolejne spotkanie Tricity Cloud Computing Group. Tym razem chcemy przyjrzeć się zagadnieniu canary releases w chmurze. Zgodnie z Waszymi sugestiami spotkanie zaczniemy networkingiem o 17.30, a następnie przejdziemy do prezentacji o 18.00, tak aby wszyscy mogli zdążyć. Dokładny plan i informacje o prezentujących w…

Check out this Meetup →

Kwi
5
pt
2019
SCALAR Conf 2019
Kwi 5 – Kwi 6 całodniowy

SCALAR – Latest Scala Trends & Use-Cases

Tickets:
– Early Bird 99 PLN netto

http://scalar-conf.com

Kwi
8
pon
2019
4Developers 2019
Kwi 8@09:00 – 18:00

Tickets:
– Early Bird 2za1 (do 31.12) 155,50 PLN
– Early Bird (do 28.01) 311 PLN

Jak co roku konferencja 4Developers pobiła własny rekord frekwencji – w 2018 roku wzięło udział aż 2200 uczestników: programistów, architektów, testerów, koderów, team leaderów, managerów i studentów związanych z IT. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą technologiczną, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

https://4developers2019.evenea.pl/

Kwi
24
śr
2019
Agile-Lean Ireland 2019
Kwi 24 – Kwi 26 całodniowy

Place:
The Croke Park Hotel
Dublin, Ireland

Tickets:
– Conference € 295

23-24 April – Workhops
25-26 April – Conference

Home

Maj
7
wt
2019
Google I/O 2019
Maj 7 – Maj 9 całodniowy

https://g.co/io/transmission

Maj
8
śr
2019
InfoShare @ Żaglowa 11 80-560 Gdansk
Maj 8 – Maj 9 całodniowy

https://infoshare.pl/

Maj
25
sob
2019
PHP Srbija 2019
Maj 25 – Maj 26 całodniowy

Tickets:
– Blind € 80.00 (99 tickets)

– Super Early Bird € 100.00 (150 tickets)
– Early Bird (300 tickets)
– Regular (100 tickets)

https://2019.phpsrbija.rs/

Cze
3
pon
2019
CONFidence 2019
Cze 3 – Cze 4 całodniowy

Tickets:
– Early Bird – 600,00 zł
– I Round – 750,00 zł
– II Round – 900,00 zł
– Last minute – 1 300,00 zł

M.in.:
– Michał Purzyński (Mozilla),
– Paweł Opitek (Prokuratura Krajowa)
– Peter Kálnai (ESET)
– Paweł Rzepa (SecuRing)
– Michał Sajdak (Sekurak)
– Adam Haertle (Zaufana Trzecia Strona)
– Jakub Kałużny (Securing)

https://www.confidence-conference.org/2019/krakow.html

Cze
6
czw
2019
Dutch PHP Conference 2019
Cze 6 – Cze 8 całodniowy

Tickets:
– Conf & Workshop (Early bird) € 630
– Conf Only (Early bird) € 400
– Conf & Workshop (Regular) € 750
– Conf Only (Regular) € 475

Tutorials:
– From Zero to a Tested, Automated, and Documented Open Source Package (Ayesh Karunaratne)
– From Zero to App: A React Workshop (Joel Lord)
– TDD, DDD & Teamwork (Joop Lammerts)
– PHP Internals Deep Dive (Derick Rethans)
– Using the Symfony Messenger (Denis Brumann)
– Advanced Application Architecture (Matthias Noback)
– Progressive Web Apps for PHP Developers in action! (Christian Liebel)
– Better and Faster: TDD-ing a Ride-Hailing Application w/ PHPUnit, Symfony and Doctrine (Chris Holland)
– Build a GraphQL API with PHP (Andrew Rota)
– Building Serverless PHP applications (Rob Allen)
– Good Code (Kevlin Henney)

Conference:
– Agility ≠ Speed (Kevlin Henney)
– ᑌᑎIᑕOᗪE + P҉H҉P҉ for English Speakers (Ayesh Karunaratne)
– Getting the most out of Postman (Evaldo Bento)
– Good or bad – a key skill for developers (Dan Ackroyd)
– Dynamic programming – 101 (Tobias Nyholm)
– Xdebug 3.0 (Derick Rethans)
– The UI is THE APPLICATION (Antonio Perić-Mažar)
– Centralized Logging Patterns (Philipp Krenn)
– PEBCAK (Nash van Gool)
– Of representation and interpretation: A unified theory (Arnout Boks)
– Performant APIs with GraphQL and PHP (Andrew Rota)
– Why I am hooked on the future of React (Maurice de Beijer)
– What can PHP Foreign Function Interface do for you? (Bohuslav Šimek)
– DevCorp: Choose Your Own Adventure (Pauline Vos)
– HTTP/3: It’s all about the transport! (Benoit Jacquemont)
– More Than a Query Language: SQL in the 21st Century (Markus Winand)
– 5 architectures of asynchronous JavaScript (Tomasz Ducin)
– PHP and R – Putting the PoweR in PHP Statistics (Mark Baker )
– Becoming a tech lead – Lessons learned (Jayesh Kawli)
– The making of a great API (Rob Allen)
– DDD, CQRS, Hexagonal, Onion,… Putting it together (Jeroen Keppens)
– Automatic Web Page Optimisation in Pure PHP (Albert Peschar)
– Anatomy of a DDoS (Janna Hilferty)
– Get on stage! (Rowdy Rabouw)
– Behaviour driven Elasticsearch (Frank Koornstra)
– A Glimpse Into Accessibility (PJ Hagerty)
– Managing a (component) zoo – DIY web component catalogues (Sebastian Schürmann)
– Software Management Lessons from the 1960s (Larry Garfield)
– Post Burnout Thoughts (Joel Lord)
– Event driven development (Chris Riley)

http://www.phpconference.nl

Cze
11
wt
2019
Symfony Live Warszawa 2019
Cze 11 – Cze 14 całodniowy

* 2-day pre-conference workshops on June 11th-12th
* 2-day conference on June 13th-14th

Tickets:
* Early Bird Conference Only 749 PLN
* Early Bird + Workshop 2999 PLN
* Regular Conference Only 949 PLN
* Regular + Workshop 3159 PLN
* Late Conference Only 1149 PLN
* Late + Workshop 3319 PLN
* Onsite Conference Only 1349 PLN
* Onsite + Workshop 3479 PLN

https://warszawa2019.live.symfony.com/

Sie
20
wt
2019
WeCamp 2019
Sie 20 – Sie 24 całodniowy

Place:
– Island De Kluut, Biddinghuizen NL

Tickets:
– Early Bird € 525
– Regular ticket € 625

WeCamp is an event focusing on not just hearing about cool technology, but also applying it. During the 5 days of the event, you’ll get to work on a project together with 4 random other people, under the guidance of an experienced coach. Together with your team mates, you’ll work on improving both your technical skills while developing on the project as well as your soft-skills in managing the project and communicating with your team members.

http://weca.mp/2019/

Sie
28
śr
2019
Web Summer Camp 2019
Sie 28 – Sie 30 całodniowy

We are planning some changes:
– The event will be a bit shorter, there will be 2,5 days of workshops instead of 3 days. We will use Friday afternoon for outing. Main reasoning was to give some people chance to go back earlier as in lot of country school starts the following week.
– The UX track will be replaced with a Project Management track (agile, scrum, …). I think we will flip-flop these 2 topics in the upcoming years
– The Biz track will be focused more on case studies, we might change the track name accordingly
– From 2 PHP tracks we will have 1 PHP track and 1 Symfony track.
– JS track will stay the same

http://2019.websummercamp.com/

Wrz
5
czw
2019
PHPers Summit 2019
Wrz 5 – Wrz 7 całodniowy

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bilety:

4 edycja będzie wyjątkowa, zgodnie z waszymi sugestiami i coraz większym zainteresowaniem konferencją postanowiliśmy że tym razem będzie to dwudniowa impreza! (12 wrzesień – dzień warsztatowy).

https://www.facebook.com/events/263170217667168/