Zmiany w Gdańsku Wrzeszczu

Dzisiaj się dowiedziałem, że nie wszyscy znajomi wiedzą co się dzieje w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz. Że budują Galerię Bałtycką to wszyscy już chyba wiedzą.

Kilka miesięcy temu firma Hossa kupiła teren po Koszarach, które mieściły się pomiędzy ulicami: al. Grunwaldzka, Słowackiego, Chrzanowskiego i Szymanowskiego. Powstanie tam coś dochodowego, czyli mieszkania.
Większość budynków już wyburzyli. W Internecie znalazłem koncepcję realizację, ale nie jestem pewny czy właśnie ta opcja jest wybrana.

Stare Koszary

Od dłuzszego czasu jest już zamknięte C.H. Sukces i Bis (dawny Manhattan),  przy ul. Partyzantów. Na jego miejscu mają powstać 4 wieżowce z 270 mieszkaniami i apartamentami. Włascicielem będzie spółka-córka amerykańskiego koncernu deweloperskiego – firma Hines Polska.  Prawdopodobnie jesienią otrzyma ona pozwolenie na budowę. Możliwe, że wtedy budowa ruszy jeszcze pod koniec roku.

ul. Partyzantów, dawne C.H. Sukces i Bis

Ostatnią zmianę szykuje firma Górski, która kupiła nieruchomości po browarze Heweliusz od Grupy Żywiec. Teren to 5ha powierzchni użytkowej oraz 1.5ha staw wraz z Parkiem Kuźncikim. Teren znajduje się od strony północnej za dworcem Gdańsk-Wrzeszcz.
Najciekawsze jest to, że zarówne na terenie starego browaru jak i koszarów są budynki pod ochroną konserwatora zabytków. Prawdopodobnie kilka z nich zostanie dostosowanych do zamieszkania.