Gdynia w Monopoly

Nie sądziłem, że ogłoszenie wyników konkursu zorganizowanego przez producenta gry Monopoly – Hasbro przejdą takim echem w polskiej Sieci. Ale jednak…
Na początku roku (22 stycznia – 9 marca) firma Hasbro zorganizowała konkurs, w którym można było głosować na miasta, które mają się znaleźć na nowym wydaniu popularnej gry Monopoly. Wśród 68 miast zaproponowanych przez twórców Monopolu była Warszawa.

Niestety nie udało się, większość miejsc po 9 marca zostało obsadzonych (Montreal, Ryga, Kapsztad, Belgrad, Paryż, Jerozolima, Hongkong, Pekin, Londyn, Nowy Jork, Sydney, Vancouver, Szanghaj, Rzym, Toronto, Kijów, Istambuł, Ateny, Barcelona, Tokio), zostały tylko 2 wolne, które wzięły udział w konkursie na „Dziką kartę”. Tutaj była duża dowolność miast, każdy mógł zaproponować własne miasto.

Gdynia się skrzyknęła, były ogłoszenia w autobusach, na mieście, sam prezydent miasta deklarował, że codziennie głosuje (można było głosować codzienne na 3 miasta z listy).
I tak wczoraj okazało się, że Gdynia wraz z Tajpej dostały się na 2 pierwsze miejsca na planszy.
Nagrodą pocieszenia dla Warszawy jest umiejscowienie na planszy Lotniska Warszawa.

W Polsce nowa wersja gry będzie na pewno dostępna w sieci Empik od 27 sierpnia (oficjalna prezentacja gry – 28 sierpnia).