Navigon – MobileNavigator, GPS dla iPhone 3.0

Navigon for iPhoneDopiero co wspomniałem o przygotowanym oprogramowaniu do nawigacji przez TomTom zaprezentowanym na WWDC, a pojawiła się informacja od mojej ulubione firmy – Navigon – o gotowej wersji MobileNavigator dla iPhone z OS 3.0. W sklepie ma być dostępna do końca czerwca, zapewne po premierze OS 3.0.

MobileNavigator for iPhone ma mieć dokładnie te same znane i popularne funkcje co wersje na PDA i dedykowane urządzenia: Reality Street View, Lane Assistant Pro, Speed Assistant, ostrzeżenia o znakach drogowych itd.

Z wersji na PDA jestem bardzo zadowolony, działa o wiele szybciej niż MapaMap czy Automapa. Nie posiada zbędnych funkcji, za to ma np. informacje o dozwolonej prędkości w danym momencie. Mamy Polski są bardzo aktualne, nieraz brakuje danych o naprawdę małej wsi.
Dodatkowo zintegrowano wprowadzanie adresów z książką adresową z iPhone (Kontakty). A gdy ktoś zadzwoni będziemy mieli możliwość odebrania telefonu, a po zakończeniu rozmowy iPhone wróci do nawigacji.

Navigon widać rozumie ideę AppStore, ponieważ dostępne mają być 2 wersje: LITE i pełna dla każdego kraju.
LITE będzie posiadała tylko aktualny widok trasy, bez możliwości nawigacji, ale za to będzie za darmo – zawsze coś. Wersja pełna będzie posiadać wymienione wyżej funkcje.

Aktualizacja (22 czerwca):
W iTunes dostępny jest już MobileNavigator (mapy Europy) w promocyjnej cenie 75 Euro (do końca czerwca), później będzie 100 Euro. Dodatkowo na dniach powinna pojawić się tańsza wersja przeznaczona dla poszczególnych regionów w promocji 50 Euro, później 70 Euro.