Festiwal Rytmu i Ognia w Gdyni 2009

W minionym tygodniu w Gdyni odbył się Festiwal Rytmu i Ognia. Z mojego punktu widzenia (focenia) najciekawszą częścią był pokaz ognia, który odbywał się w sobotę i niedzielę w Orłowie.

Początkowo miałem pojechać w sobotę do Orłowa, ale nie wyszło. Jak czytałem później w MMTrójmiasto dobrze się stało, bo było wiele trudności z pokazem.
Tak to rzutem na taśmę dotarłem ostatniego dnia festiwalu na molo w Orłowie trochę po 21:00, gdy fireshow miał odbyć się o 22. Na początku żałowałem, ale w tym czasie na scenie odbywał się koncert Aire Flamenco. Bardzo miły dla ucha i oczu.

Postanowiłem za godzinny spektakl nie płacić jak za cały dzień („najmniejsze” bilety całodniowe) i początkowo robiłem zdjęcia z molo. Było to ewidentnie złym pomysłem w sezonie. Tłum robił swoje i „ruszał” zdjęcia.
Z promenady Marysieńki nie było widać sceny, tylko piękne morze z pełnią księżyca (trzeba kiedy indziej pojechać od tak na zdjęcia o różnych porach dnia).
Na koniec udałem się na plażę, gdzie z dziwnego kąta udało się zrobić kilka mniej i bardziej udanych zdjęć. Pokaz bardzo fajny, szczególnie drugi – All Staffs. Grupa podeszła do fireshow bardziej artystycznie, a nie tylko machała palącymi się badylami 😉

Kolejna okazja do zdjęć już w ten weekend w Toruniu. Odbywa się od wczoraj do niedzieli Skyway. Skyway to festiwal organizowany w ramach ESK 2006, który rozświetli zabytki i mury miejskie kolorowymi światłami.
Szczególnie warte uwagi jest to, że ma być wyłączona z tej okazji na krótki czas instalacja miejska oświetlenia, aby bardziej uwydatnić działanie instalacji świetlnych Skyway.

Picasa: FROG 2009
Flickr: FROG 2009