Orangespace – Twoja własna strona internetowa

Orange - logoOrange uruchomiło nowy serwis – Orangespace, a raczej system do tworzenia stron internetowych. Jak sami twórcy piszą:

Orangespace.pl to wyjątkowy serwis, który umożliwia Ci łatwe i proste stworzenie w pełni funkcjonalnej strony internetowej. Wystarczy, że założysz konto i już możesz edytować swoją stronę tak, jak zwykły dokument. Na bieżąco widzisz wprowadzane zmiany i jednym kliknięciem udostępniasz stronę w Internecie..

Pierwsza moja myśl – przespali swój moment. W Sieci mamy pełno tego typu wynalazków zaczynając od Google Page, Republice, a kończąc na systemach blogowych.
Ale nie byłbym sobą, gdybym nie zajął w systemie swojej nazwy użytkownika… I poza bardzo długim ładowaniem stron same pozytywne wrażenia:

  1. Intuicyjny interfejs do zarządzania stroną, od razu po wybraniu dodatku zapisuje się efekt.
  2. Możliwość dodania do strony boksu z flickr, last.fm
  3. Możliwość podpięcia statystyk z Google Analytics i stat24.pl
  4. Możliwość założenia własnego bloga z aktualizacją wpisów przez telefon (SMS / MMS)
  5. Możliwość podpięcia własnej domeny (chyba ewenement w skali Polski).
  6. Zarządzanie stroną poprzez kreator lub samodzielne umieszczanie plików via FTP.

Orange daje nam 100 MB przestrzeni dyskowej. Mało? Jeśli zdjęcia będziemy przechowywać w Flickr / PicasaWeb to całkiem sporo.
To prawda, Orange przynajmniej o rok zaspał z Orangespace. Ale patrząc na możliwości jakie daje + spore zaplecze z użytkownikami (telefonów), którzy prędzej czy później dowiedzą się, że mogą mieć własną stronę w prosty sposób, a nie tylko konto na Naszej Klasie możliwe, że będzie to serwis dobrze rozwijający.
Najbardziej martwi mnie tylko wydajność, bo już wczoraj wieczorem miałem problemy z rejestracją w serwisie.