McDonald’s w USA z darmowym Wi-Fi

wifi-zoneOd stycznia 2010 roku we wszystkich restauracjach (bardziej fast-foodach) McDonald’s w USA będzie oferowany bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Wszystko dzięki umowie pomiędzy AT&T oraz McDonald’s Corp. Jest to szerszy plan zmiany wizerunku marki McDonald’s z fast-foodów dla młodzieży na miejsce spotkań biznesowych.
Zmianę wizerunkową widać również w Polsce. Coraz więcej restauracji oferuje śniadania, pojawiło się już kilka McDonald’sów z kawiarniami McCafe. Do tego dochodzi zmiana barw firmy.

Na pewno jest to jakiś pomysł. W latach 90-tych gdy McD otwierały się w Polsce były bezkonkurencyjne. Sam zasmakowałem w ich cheeseburgerach. Teraz dzieciaki mają o wiele większy wybór w restauracjach i fast-foodach – duża konkurencja. Z tego powodu tak bardzo McDonald’s próbuje ściągnąć do siebie ludzi z kasą, a nie tylko dzieciaki.

W Europie bezpłatne hotspoty mamy m.in. w belgijskich McDonald’s. W Polsce w tym momencie hotspoty w McDonald’s oferuje Era od kilku lat. Ale dla osób nie posiadających Blueconnect jest to opcja płatna (3h za 35 zł netto). Wątpię żeby nagle Era weszła w jakąś opcję ryczałtową. Tym bardziej, że w Polsce bardzo rozwinął się rynek ogólnodostępnych darmowych hotspotów na rynkach większości miast.

Aktualizacja:
Ten sam operator Era udostępnia hotspoty za darmo w restauracjach KFC i PizzaHut dla wszystkich za darmo. A na blipie ^szpiegowsky donosi, że od jakiegoś czasu owe hotspoty są darmowe również w McDonald’s. Czyżby Polska znów wyprzedziła USA?