A1: Miejsca obsługi podróżnych z automatami

Dobra informacja dla wszystkich osób, które podróżują autostradą A1 w odcinku północnym.

W Miejscu Obsługi Podróżnych Gajewo pojawiły się automaty z napojami zimnymi/gorącymi oraz słodyczami i przekąskami. Mi zawsze tego tam brakowało.

Odcinek północny, który aktualnie ma 90 km długości posiada 3 MOP-y. Wyłącznie w środkowym (MOP Olsze) mamy możliwość zakupu czegokolwiek ze względu na stacje paliw Shell. Niestety, na skraju autostrady w woj. kujawsko-pomorskim do tej pory mieliśmy możliwość skorzystania tylko z toalet.

Osoby, które zapomniały o kanapkach na drogę lub ciepłej herbacie nie mogły nic na to poradzić… Aż do teraz.  Obecnie po wjechaniu na autostradę A1 od strony Grudziądza po 21 km możemy kupić herbatę lub czerwony barszcz (i oczywiście odpocząć), od strony Gdańska po 61 km.

Co najważniejsze. Mamy możliwość zapłacenia gotówką lub SMS-em. W najbliższym czasie na innych MOP-ach również zostaną uruchomione automaty.

Dodam od siebie, że MOP Gajewo po stronie wschodniej (kierunek Trójmiasto) jest bardzo ładne, schowane w lesie tuż obok dolinki, która jeżdżą pociągi relacji Bydgoszcz-Tczew – wspaniałe miejsce na odpoczynek jeśli ktoś jedzie z Gniezna lub z południa Polski. I nie wyobrażam sobie podróży Gdańsk-Toruń bez A1, a za 1.5 roku (koniec 2011) całą tę trasę przejedziemy autostradą. Wspaniale prezentuje się ten fragment A1 patrząc na postępy w pozostałych częściach Polski:

Autostrada A1 - Polska