Laboratorium Map Google

Google Maps - drag zoomPopularne Laboratorium z gMaila dotarło dzisiaj na strony Google Maps.
Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z kilku, może nawet i przydatnych funkcji. W tym momencie mamy dostępne następujące rozszerzenia:

 • Przeciągnij i powiększ
  Powiększanie wybranej części mapy stało się szybkie i proste. Wystarczy kliknąć przycisk Przeciągnij i powiększ, narysować prostopadłościan na mapie, powiększyć – i gotowe!
 • Zdjęcia lotnicze
  Dodaj do mapy zdjęcia lotnicze! Zdjęcia lotnicze to obracane zdjęcia z powietrza o wysokiej rozdzielczości prezentowane z zupełnie nowej perspektywy. Obecnie takie zdjęcia są dostępne tylko dla niektórych obszarów, jednak ciągle dodajemy nowe.
 • Gra „Gdzie na świecie”
  Sprawdź swoją znajomość geografii świata! Odgaduj nazwy krajów na zdjęciach satelitarnych i spróbuj pobić swój najlepszy wynik.
 • Obracane map
  Znudziło Ci się już to, że u góry zawsze jest północ? Dodaj obracane typy map, dzięki czemu wschód, zachód i południe nie będą już dyskryminowane.
 • Podpowiedź z położeniem geograficznym
  Wyświetla podpowiedź obok kursora myszy, wskazując długość i szerokość geograficzną miejsca położonego bezpośrednio pod nim.
 • Znacznik położenia geograficznego
  Dodaje do menu kontekstowego opcję umożliwiającą upuszczenie małego znacznika podającego długość i szerokość geograficzną położenia wskazywanego przez kursor w chwili wywołania menu kontekstowego.

Niestety, niektóre dodatki nie działają poprawnie w Operze, np. „Przeciągnij i powiększ”.

Tagged: