6 funkcji przeniesionych z Gmail Labs

Gmail Labs został udostępniony w czerwcu 2008 roku z myślą o możliwości testowania eksperymentalnych funkcjonalności przez społeczność. Pomysł wypalił i znalazł bardzo dużą ilość zwolenników. Z miesiąca na miesiąc opcji do „testowania” przybywało.

Po ponad 1.5 roku istnienia Gmail Labs została podjęta decyzja o przeniesieniu 6 funkcji do standardowych opcji Gmaila. Rozszerzenia miały tak dużą liczbę użytkowników, że nie było sensu ich ukrywania 😉 O jakich funkcjach mowa?

  1. Autouzupełnianie podczas wyszukiwania – podczas szukania treści w Gmail są nam automatycznie sugerowane wyniki (jak w Google).
  2. Przejdź do etykiety – w przypadku gdy mamy aktywne skróty klawiszowe w trakcie wpisywania hasła w boksie szukania podpowiadane są również etykiety.
  3. Detektor zapomnianych załączników – Gmail szuka odpowiednich fraz w treści wiadomości sugerujących o załączniku i sprawdza czy dodaliśmy jakiś załącznik.
  4. Podgląd YouTube – w momencie gdy w treści e-maila zostanie wykryty link do filmu YouTube zobaczymy podgląd pod wiadomością. W Laboratorium mamy podobną opcję dla zdjęć/albumów z Picasy.
  5. Niestandardowe kolory etykiet – możliwość nadawania etykietom własnych kolorów.
  6. Urlop – w momencie gdy udajemy się na urlop, lub przez jakiś czas nie będziemy sprawdzać poczty możemy ustawić automatyczny responder.

Krok ten podjęto również w poczcie dla Google Apps. Jeśli nie jesteście ninja w używaniu Gmail zapraszam do poradnika 😉

Źródło: Gmail Labs graduation and retirement

Tagged: