Ruszyły zapisy na polski PHPCon

phpcon 2010Można już zapisywać się na pierwszy Zlot Programistów i Entuzjastów Języka PHPPHPCon Poland 2010. Spotkanie odbędzie się od 21 do 23 maja br. w Górach Świętokrzyskich, u wylotu drogi na Łysą Górę.

Przygotowania imprezy podjął się zarząd Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa (PLUG). Organizacyjnie, będzie ona zbliżona do innych tego typu spotkań, tzn. PyCon PL, Jesień Linuksowa czy Pingwinaria.

Sprawdzony schemat spotkania weekendowego, z dala od miejskiego zgiełku, dobrze wpływa na integrację środowiska i daje – w odróżnieniu od konferencji jednodniowych – sporo czasu na dyskusje. Wybór miejsca nie jest przypadkowy: to sprawdzony podczas zeszłorocznej Jesieni Linuksowej, Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy Jodłowy Dwór w miejscowości Huta Szklana.

Agenda skupi się m.in. na projektach poprawiających bezpieczeństwo, wydajność i komfort pracy w PHP.
Komitet programowy czyni starania, by oprócz zagadnień czysto technicznych, w agendzie zaistniał przynajmniej jeden temat z dziedziny prawa. W planach przewiduje się również blok lightning-talks, czyli błyskawicznych wystąpień, sygnalizujących ciekawe tematy.

W planach jest grill w sobotni wieczór oraz – o ile pogoda pozwoli, wystarczy czasu i znajdą się chętni – być może również wycieczka krajoznawcza.

Drewniane wykończenia hotelu w połączeniu z kolorytem Gór Świętokrzyskich, stwarzają niepowtarzalny klimat, niemożliwy do osiągnięcia w warunkach miejskich.
Do obsadzenia jest ponad setka miejsc, zapowiada się więc naprawdę dobra impreza.

Warto pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo koszty akredytacji, jak zwykle w imprezach organizowanych przez PLUG, będą wzrastały w miarę upływu czasu:

  • do 14 marca 230 zł
  • 15-31 marca 250 zł
  • 1-14 kwietnia 270 zł
  • od 15 kwietnia 310 zł

Szczegóły na temat zlotu oraz zapisy on-line dostępne są pod adresem: www.phpcon.pl

Źródło: informacja prasowa