Nawigacja MapaMap 6.4

MapaMap 6.4IMAGIS 4 marca ogłosił wydanie kolejnej wersji swojego głównego produktu służącego do nawigacji GPS – MapaMap 6.4.

Poza aktualizacją samych map (PL-2010Q1) nowa wersja przynosi wiele nowego. Do tej popularnej nawigacji GPS dodano Asystenta manewru, dzięki któremu bezpośrednio na mapie jest rysowana dodatkowo strzałka w miejscu skrzyżowań gdzie mamy dokonać manewru.

Poza tym wprowadzono informowanie o ograniczeniach prędkości (obecnie dla 119 miejscowości i wybranych dróg krajowych).

Od wersji MapaMap 6.3 mamy dostęp do szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych za pomocą trybu pieszego. Aktualnie jest to 18 258 km szlaków turystycznych oraz 13 463 km ścieżek rowerowych.

W tym momencie właściciele urządzeń dedykowanych, jak np. Lark FreeBird mogą już zaktualizować swoje oprogramowanie. Jak zwykle na MapaMap na inne platformy musimy grzecznie czekać.

Coraz bardziej MapaMap zaczyna mi przypominać produkt NAVIGON-u – MobileNavigator.

MapGO odmienione

Wraz z pojawieniem się nowej wersji oprogramowania do nawigacji firma IMAGIS przebudowała serwis MapGO, który wcześniej służył do wyznaczania tras na mapie Polski. W ten sposób mogliśmy zapoznać się z dokładnością map dla MapaMap.

Teraz MapGO stał się portalem społecznościowym dla użytkowników MapaMap. Nie tylko możemy wyszukiwać miejsca, wyznaczać trasy, ale również wymieniać się obiektami POI (wprowadzać na mapę, eksportować do urządzenia itp.).
Dodatkowo wprowadzono funkcję zgłaszanie poprawek do mapy jeśli uznamy, że dana ulica lub miejsce jest nieaktualne.

Dodatkowo wprowadzono do MapGO  opcję ciekawe w regionie. Za pomocą tej opcji dowiemy się o wydarzeniach, zabytkach oraz atrakcyjnych miejscach we fragmencie mapy, którą w danym momencie wyświetlamy.