Open Source Day 2010

Open Source Day 2010W Warszawie 12 maja 2010 roku w Pałacu Kultury i Nauki organizowana jest konferencja Open Source Day 2010.

Agenda jest zgoła odmienna od ostatniego 4Developers, czy innych konferencji technicznych. Nie, nie chodzi o tematy… Ale o to że są. Na ponad 1,5 miesiąca przed konferencją mamy pełną agendę. Coś co powinno uchodzić za normalność.

Szykuje się nie lada impreza. Wstęp wolny, patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki i podczas otwarcia zjawi się minister Pawlak.
Do Warszawy przyjedzie m.in.:

Główna ścieżka Open Source Day 2010 ma za zadanie pokazanie, że wsparcie dla open source oferują duże firmy, a dodatkowo mamy możliwość wyboru rozwiązania.

Po południu (od 12:30) natomiast przeznaczone są 2 ścieżki: biznesowa oraz techniczna. Część biznesowa traktować będzie o zasadach licencjonowania i wyborze oprogramowaniu. Dla specjalistów natomiast przeznaczona jest ścieżka techniczna, gdzie przedstawiona zostanie wiedza praktyczna (wirtualizacja, SELinux, JBoss).

Na koniec dodam, że wykłady prelegentów nie władających naszym językiem będą tłumaczone.

NOWOŚĆ: Od dłuższego czasu notuję ciekawe (IT, podróże, fotografia) dla mnie planowane wydarzenia w osobnym kalendarzu. Od dzisiaj dostępny będzie na podstronie Kalendarz imprez.