mBank: jak ustanowić pełnomocnictwo do konta?

mBank - logoOd dłuższego czasu myślałem o ustanowieniu pełnomocnictwa dla moich głównych kont w mBanku.

Ostatnia tragedia pod Smoleńskiem tylko przyspieszyła moje działania, nie tylko związane z nadaniem pełnomocnictwa Agnieszce, ale również sprawy związane z ubezpieczeniem na życie.

Udzielenie pełnomocnictwa w mBanku jest bardzo proste. Przed jakimkolwiek działaniem musimy przygotować sobie dowód osobisty przyszłego pełnomocnika (w tym wypadku żony) + nazwisko panieńskie matki pełnomocnika.
Jak wspomniano w komentarzach: należy pamiętać, że śmierć właściciela teoretycznie blokuje konto, chyba że pełnomocnik przed oficjalnym zgłoszeniem do banku wykona jakieś operacje.

Jeśli już mamy te dane to dzwonimy na mLinię (ze stacjonarnego 801 300 800, z telefonu komórkowego 42 6 300 800).

Po poprawnej autoryzacji tele kodem wybieramy „0” i przedstawiamy sprawę konsultantowi. Jeśli padnie pytanie o rodzaj pełnomocnictwa prosimy o ogólne. Jest jeszcze rodzajowe np. dot. tylko karty debetowej.

Po poprawnym podaniu wszystkich danych, i gdy nasz pełnomocnik jest już klientem mBanku zostaną wysłane wiadomości e-mail: do właściciela rachunku oraz przyszłego pełnomocnika.

W e-mailu do nas „[mBank] – wniosek o ustanowienie pełnomocnictwa numer:” jest informacja o rozpoczęciu operacji. Natomiast do pełnomocnika wysyłana jest prośba o zalogowanie w internetowym serwisie transakcyjnym, gdzie czeka na niego kilka pytań (czy chce być pełnomocnikiem i dane się zgadzają).

Po wszystkim i upływie około 1-dnia wysyłana jest informacja do właściciela rachunku e-mail o treści:

Witamy,

Informujemy, że nastąpiło ustanowienie Pełnomocnictwo rodzajowe do dysponowania Rachunkiem do rachunku nr XXX

Tym samym pełnomocnik na swojej stronie transakcyjnej widzi już nasze konto i może wykonywać na nim operacje.

Ważna informacja: za jednym razem możemy ustanowić pełnomocnictwo tylko dla jednego konta.

Nie masz jeszcze konta w mBanku? Jest w pełni darmowe – załóż konto.