iPhone OS 4.0 dostępny od 21 czerwca

iPhone OS 4.0 (iOS 4)Podczas dzisiejszego WWDC 2010 Steve Jobs nie tylko zaprezentował nowy model iPhone 4, z takim samym numerkiem została zaprezentowana nowa wersja systemu operacyjnego dla iPhone, o której już pisałem.

Podsumowując: nowy system daje nam 100 nowych funkcji, 1500 nowych pozycji w API.
Główna nowość w iOS 4 (ciekawy skrót stworzyli przypomina mi OS/2) to multitasking, dzięki czemu telefon będzie mógł pracować z kilkoma programami  równolegle.

Poza tym napisano nową aplikację Mail (dodano wątkowanie, nieograniczona ilość skrzynek), dodano foldery na aplikację, udoskonalono aplikację do robienia zdjęć i filmów.
Jak wspominano wcześniej aplikacja iBooks będzie dostępna dla iPhone (wcześniej tylko dla iPada).

Od dzisiaj iOS 4 jest dostępny dla developerów. Dla wszystkich za darmo (iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod Touch) od 21 czerwca.

One more thing…

Steve Jobs zaprezentował aplikację do wideokonferencjiFaceTime. Aplikacja działa tylko poprzez WiFi. Zastanawiam się jak to się ma do nowego Skype na iPhone, w której właśnie dodano wideo rozmowy przez 3G.
Umożliwia darmowe wideokonferencje pomiędzy użytkownikami iPhone’ów 4. Niby bajer, ale dobrze że uzupełnili lukę.

FaceTime wykorzystuje oby dwie kamery oraz umożliwia wideokonferencję w pionie jak i poziomie. Nie wymaga żadnej konfiguracji – po prostu działa.