Piknik lotniczy w Góraszce

Samolot w obłokachZacznę niecodziennie: mieszkanie w Warszawie ma mnóstwo plusów. Prawie codziennie można byłoby chodzić na wystawy zdjęć, koncerty, imprezy itp.

Jedną z rzeczy nabytych po przeprowadzce do Warszawy było uczestnictwo w pikniku lotniczym w Góraszce. Zawsze z Trójmiasta było mi daleko do Góraszki, nie mówiąc o Radomiu. A tu proszę, miesiąc po przeprowadzce.

Atmosfera w Góraszce była niesamowita. Przybyło około 60 tysięcy osób. Bardzo na plus oceniam relację komentatorską w trakcie całej imprezy (od 10:00). Poza informacjami o samolotach (również był szybowiec, czy helikoptery) można było zgłębić pobieżnie fach pilota turystycznego jak i zawodowego. Swoją drogą SP-TVN wygląda beznadziejnie, nie interesuje mnie że w środku XXI wiek.
Dodatkowo w tle mieliśmy nasłuch na kanał dla pilotów.

Nie byłem czasowo przygotowany na całodzienny pobyt. Ale warunki były, i to jakie. Nawet marną, mała TelePizzę można było na miejscu zjeść. I o wiele więcej. Następnym razem będę wiedział, że jak piknik to piknik…

Baltic Bees Jet Team

Mój pobyt na podziwianiu samolotów był 2 etapowy. Najpierw przed południem pojechałem z Kingą (bóstwo: darmowe autobusy 900 z samego centrum Warszawy jeździły z przystankiem na Pradze), a następnie późniejszym popołudniem sam.
O ile rano w okolicach Góraszki na DK17 (Warszawa-Lublin) ruch samochodów był w miarę normalny (jak na taką imprezę). To po południu była masakra.  Droga dosłownie stała, na poboczu w okolicach końca pasa startowego multum gapiów. Droga DK17 wyglądała jak Długa w Gdańsku podczas jarmarku.
Ach jak się cieszyłem, że wybrałem się darmowym 900 😉

Piknik lotniczy - korek na DK17

Największą atrakcją była The Flying Bulls Aerobatics Team. Ale warto było zobaczyć inne drużynowe wykonania (np. Baltic Bees Jet Team), jak i usłyszeć ryk odrzutowca SB-Lim2.
Nie zabrakło starszych maszyn (CSS-13, czy Hawker Hurricane Mk XIIa), samolotów szkoleniowych. Była również ekipa spadochraniarzy.

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu umieściłem zdjęcia w Sieci. Na razie flickr, w przyszłości Picasa.

Album zdjęć Flickr: Piknik lotniczy w Góraszce
Album zdjęć Picasa: Piknik lotniczy w Góraszce