Konto oszczędnościowe OF nadal jednym z najlepszych

pieniądze na najlepszej lokacieStrach spowodowany omijaniem podatku Belki w bankach już dawno minął. Obecnie spora ich ilość oferuje kapitalizację dzienną na lokatach, jak również na kontach oszczędnościowych. Dzięki temu możemy więcej „zarobić”.

Od niepamiętnych czasów stopy procentowe stoją w Polsce w miejscu. Polacy jakoś tak bardzo nie lgną też do kredytów jak kiedyś, więc i banki mniej potrzebują naszej kasy w formie lokat.

Dlatego cieszy mnie fakt, że Open Finance znów przedłużył „promocję” oprocentowania konta oszczędnościowego – 4,50 % netto obowiązuje do 14 grudnia 2010, czyli kolejne 2 miesiące.

Lepszy procent daje Konto Mocno Oszczędzające od Polbanku, bo  aż 5,00% z dzienną kapitalizacją ale jakoś nie darzę ich zaufaniem i nie chodzi tylko o greckie korzenie.

Z rozżaleniem wspominam fakt, gdy mBank tyle oferował na koncie eMax plus. Oferta mBank pod względem depozytów nie uległa zmianie. Dla kwot do 50 tys. zł oferują marne 3,00 % z kapitalizacją miesięczną. I już nawet ich lokata 1-dniowa nie ratuje, bo daje 3,00 %. Dlatego od miesiąca posiadam 2 konta oszczędnościowe w Open Finance, a mBank eMax plus służy mi tylko jako zaplacze dla mniejszych kwot (łatwiej używać, gdy moim głównym kontem jest eKonto).
Cieszy mnie jedynie duża ilość produktów wiązanych w mBanku – kredyty, ubezpieczenia, inwestycje.

Getin – konto oszczędnościowe 4,50% + lokata 5,64%

W październiku Getin wprowadził nowy system transakcyjny wzorowany na tym z Open Finance (ta sama grupa) wprowadzając również porównywalną ofertę:

  • konto oszczędnościowe 4,50 % do 14 grudnia 2010
  • „Lokata na start” 2 m-c z oprocentowaniem 5,64 %

Na wstępie muszę od razu przyznać, że nie popdoba mi się takie samo traktowanie klienta jak przez Open Finance – promocja „do”. Sądziłem, że chcą uderzyć w inną klientelę, tym bardziej że są prawdziwym bankiem, a nie jak Open Finance, które oferuje konta i lokaty właśnie via Getin Noble Bank. Gdyby chociaż były dłuższe okresy „promocji” niż w OF.

Lokata proponowana przez Getin ciekawa i na pewno z niej skorzystam. Jest to o 0,79 % więcej niż lokata optymalna 3-mc w OF.
Należy tylko pamiętać, że 1 klient może założyć tylko 1 „Lokatę na start”.