Lubisz magazyny w PDFach? Polecam kilka…

Software Developer's JournalW tym tygodniu dostałem na e-mail sporą prasówkę w postaci PDFów. Postanowiłem się z Wami podzielić tytułami, które subskrybuję. Może komuś z Was się to przyda…

Za pomocą RSS-ów lubię czytać zwięzłe, konkretne wpisy, które spokojnie mogę przeczytać w tramwaju czy tuż przed spaniem. Resztę wolę w bardziej zwięzłej postaci – PDF. Plus jest też taki, że w większości są już to przebrane przez daną redakcję informacje i nie jestem zalewany różnymi zbędnymi wiadomościami, jak na niektórych blogach. Jedyny minus: najczęściej musimy podzielić się naszym adresem e-mail.

Software Developer’s Journal

Od pewnego czasu wszelkie gazety wydawnictwa Software Press są dostępny za darmo w formacie PDF. Nie ukrywajmy, nakład niszowych czasopism bardzo dużo kosztuje – stąd pomysł na format elektroniczny.
W szczególności polecam SDJ. Uważam, że ten magazyn jeszcze jakoś trzyma formę i na pewno każda osoba z branży IT powinna spróbować próbki.

W ramach wyd. Software dostępne są również inne tematyczne tytuły: Haking, Linux+, PhotoshopMAG, PHPSolutions itd. PHPSolutions nie polecam – dawno temu jego poziom mocno się obniżył. Jeśli nie żal Tobie kilku dolarów polecam o wiele lepszy magazyn o PHP – PHP Architect.

Pobierz SDJ  12/2010

Pokochaj Fotografię

Z pomocą Michała Mrożka w 2008 roku powstał magazyn dla fotografów tworzony przez fotografów. Jest tworzony dla hobbystów chcących rozwijać swoje umiejętności. Dobrze czasem się oderwać od rzeczywistości o poświęcić jakiemuś hobby.

Archiwum PokochajFotografie.pl

FotoIndex

Kolejny magazyn fotograficzny dostępny bezpłatnie w formacie PDF. W porównaniu do Pokochaj Fotografię skupia się bardziej na prezentacji zdjęć, niż tekście. FotoIndex z założenia ma prezentować dobrą fotografię, której w prasie mało.

Archiwum FotoIndex

Przegląd finansowy Bankier.pl

Przegląd Bankiera to wybrane najciekawsze artykuły z serwisu poszerzony o wywiady i informacje podatkowe. Przegląd finansowy jest tygodnikiem.

Przegląd finansowy