iOS 4.2 dla iPhone/iPad – co nowego?

iPhone OS 4.0 (iOS 4)Właśnie ukazała się nowa wersja systemu iOS oznaczona numerem 4.2. Wszystko zgodnie z planem Apple (zapowiedź na listopad 2010). Podawanie dat premier iOS przez Apple tylko potęguje euforię użytkowników urządzeń mobilnych od Apple.

Dla mnie najważniejszą zmianą (poza Air*) iOS 4.2 jest ujednolicenie wersjonowania urządzeń iPhone/iPod i Pad. Do dnia dzisiejszego iPad zatrzymany był na wersji 3.2.2, natomiast iPhone’y posiadały 4.1. Od teraz w końcu mamy tak samo.

Co nowego w iOS 4.2?

Użytkownicy iPada doczekali się w końcu wszystkiego tego co przyniósł iOS 4 dla iPhone – szczególnie multitaskingu

Dla samego iPhone’a/iPod’a touch nowa wersja oznacza:

  • AirPrint – drukowanie wiadomości e-mail, zdjęć, stron WWW i innych rzeczy bezpośrednio na drukakarkach
  • AirPlay – bezprzewodowe strumieniowanie wideo, muzyki i zdjęć do Apple TV; bezprzewodowe strumieniowanie muzyki do głośników i odbiorników zgodnych z AirPlay.
  • Udoskonalenia funkcji FaceTime – wykonywanie połączeń za pomocą Voice Control, wykonywanie połączeń z ekranu SMS, obsługa dodatków via Bleutooth;
  • Wyszukiwanie tekstu na stronach WWW w Safari
  • Nowe czcionki w programie Notatki
  • Nowe dźwięki przychodzących wiadomości SMS/MMS i możliwość ustawiania własnych dla każdego kontaktu
  • Dodatkowe ograniczenia (nadzór rodzicielski): ustawienia kont, usuwanie programów, znajomi w Game Center, ustawienia lokalizacji
  • Importowanie plików .ics do programu Kalendarz

Z AirPrint i AirPlay korzystam od jakiegoś czasu na MacBooku w połączeniu z routerem AirPort Express (ma wejście USB na drukarkę + minijack na głośniki). Jest to niesamowite połączenie, nie wiem jak do tej pory do słuchania muzyki czy drukowania mogłem używać kabli.Teraz MacBook jest naprawdę mobilny i Phone też.
Mimo całego gadania na Apple, ta firma naprawdę ułatwia życie.

Uaktualnienie do iOS 4.2 dostępne jest dla: iPad, iPhone 3G/3GS/4 oraz iPod touch 2. gen. lub nowszy

Tagged: