Idea Bank – kolejny bank Czarneckiego

Idea BankFormalnie Idea Bank istnieje już od września 2010, ale dopiero w tym miesiącu została uruchomiona strona internetowa banku, a od nowego roku w planach jest pełna oferta i budowa sieci placówek.

Idea Bank to kolejny bank Leszka Czarneckiego, do tej pory przyłożył rękę m.in. do Open Finance S.A., Noble Bank S.A., Getin Holding S.A., Home Broker S.A. Bank powstał z myślą o przedsiębiorcach i im ma być dedykowany – specjalne usługi.

Bank przyjazny przedsiębiorcom

Idea Bank w swojej ofercie ma mieć przyjazne kredyty dla firm, które otrzymamy już po 3-6 miesiącach prowadzenia działalności. Dodatkowo bank ma zaoferować kredyt na uruchomienie działalności gospodarczej (np. pod zastaw nieruchomości).

Dodatkowo w ofercie na stałe mają zawitać atrakcyjne lokaty. Obecnie jest to np. Lokata na start 2 m-c dająca 6,04 % z dzienną kapitalizacją. Warunki i nazwa podobne do niedawnej oferty Getin Online – 1 lokata na przedsiębiorcę + dodatkowy warunek otrzymania tak wysokiej lokaty – kopia wpisu EDG.

Usługi dodatkowe

W prosty sposób będziemy mogli zintegrować nasze konto firmowe z usługami księgowymi TaxCare (też własność Czarneckiego). Z czasem ma się pojawić również serwis prawny (kontakt z prawnikami przez system bankowy) oraz informatyczny (pomoc np. przy tworzeniu stron internetowych – nadal Polska ciągnie się w ogonie, jeśli chodzi o strony firmowe).

Moim zdaniem nie warto przez najbliższe miesiące otwierać tam konta podstawowego, bank musi najpierw przejść okres niemowlęcy – nie znam banku, który na starcie nie miałby problemów. Ale z czasem uważam, że Idea Bank polepszy ofertę dla przedsiębiorców i firm.