Keynes vs. Hayek Round Two

Dzisiaj krótko, ale zarazem naukowo. Polecam Wam „teledysk” produkcji EconStoriesTV, który w przystępny sposób opowiada co obecnie dzieje się w świecie ekonomii (thx dla Cheeda):

Świetne wykonanie, „wiedza” podana w przystępny sposób. Może więcej osób zobaczy, że rozwiązanie obecnych problemów nie jest w wydawaniu, generowaniu pustego pieniądza (jak np. w USA), oddanie decyzji państwu, ale praca u podstaw. Ale w tym momencie dotykamy sedna: ludzie chcą, aby ktoś się nimi zajmował, nie chcą myśleć, nie potrafią przejąć pałeczki i liczyć na siebie. Wolą wpakować swoje miliony (podatki) w bankrutujące twory, zamiast pozwolić na oczyszczenie otoczenia. Keynes został znokautowany, zobaczcie to…

Jak dla mnie, obecne dziesięciolecie będzie bardzo ciekawe. Nieuchronnie zbliżamy się do oczyszczenia… Do tego pokolenie z 90-lat wchodzi w dorosły wiek, pokolenie wychowane na papce medialnej. Zresztą i my bardziej chłoniemy steki bzdur sprzedawane przez media, nie słuchając rozsądnych głosów, które są tłamszone.

PS: Przypominam, że o codziennych finansach (lokaty i nie tylko) obecnie pisuję na blogu bilancio.