iTunes Music i Books dostępne w Polsce

iTunes Store PolskaNikt chyba nie spodziewał się, że tak szybko po udostępnieniu polskiego Apple Store Online zostanie uruchomiony iTunes Store.

Wczoraj wieczorem zaczął Polakom pokazywać się dział Music w iTunes. Obecnie jest już w pełni wraz z książkami. Nie ma jeszcze dostępu do filmów i seriali.

Polska społeczność czekała na sklep Apple z muzyką od lat. Po udostępnieniu Polakom App Store temat ciut ucichł, a My zadowoliliśmy się grami i programami na iOS.

Skąd zachwyt z uruchomienia iTunes Store? Mamy niesamowity dostęp do pojedynczych utworów prawie za darmo (~ 1 Euro). Mamy dostęp również do wykonawców trudno dostępnych na polskim rynku. Sklep Apple jest sporą konkurencją dla innych, którzy w większości dopłacają do sklepów internetowych z plikami muzycznymi.

Teraz każdy z nas (z kartą kredytową) może kupić prawie dowolny utwór dostępny na świecie (sporo pre-orderów), a także za darmo najpierw go przesłuchać.

Mi najbardziej podoba się cała machina – łatwość dostępu, wstępne przesłuchanie, podobne utwory itp. Gdzieś tylko zaginął Genius…

PS: 4 października keynote Apple – zobaczymy co przyniesie, czy czymś może nas jeszcze zaskoczyć?