Koniec darmowego Google Apps

Google LogoJak wspomniałem Wam w piątek na fanpage’u bloga, Google w ten dzień wyłączyło możliwość rejestracji kolejnych darmowych kont w ramach Google Apps. Świat geeków zamarzł – kolejna usługa Google przeszła do przeszłości. Prawdopodobnie darmowe Google Apps stało się na tyle popularne, że Google postanowiło zarabiać, zabraniając zakładać do 10 darmowych kont pocztowych w ramach własnej domeny internetowej. Teraz za każdego użytkownika zapłacimy 4 EUR miesięcznie.

Od tego momentu pozostał nam tylko Outlook.com wraz z Live Domains, bez wsparcia dla IMAP czy obsługą grup (pisałem o usłudze Microsoftu w październiku). Jestem ciekaw jakie kroki podejmie Microsoft, tym bardziej że ta usługa (domains live) nie była od dawna odświeżana – będzie płatna?

Wczoraj natomiast Google rozesłało do obecnych użytkowników darmowego Google Apps następującą wiadomość:

Mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji na temat Google Apps. Ale nie obawiaj się, nie musisz podejmować żadnych działań. Chcemy tylko poinformować, że wprowadziliśmy zmiany w oferowanych pakietach.

Od dziś nie przyjmujemy nowych rejestracji w bezpłatnej wersji Google Apps (której obecnie używasz). Ponieważ jesteś już klientem, ta zmiana nie ma wpływu na usługę, z której korzystasz. Wciąż możesz używać Google Apps bezpłatnie.

Jeśli jednak zdecydujesz się przejść na wersję Google Apps dla Firm, uzyskasz takie korzyści, jak całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu, 25 GB miejsca na pocztę, narzędzia biznesowe, gwarancja dostępności przez 99,9% czasu, nieograniczona liczba użytkowników itd. A koszt to tylko 4 euro za użytkownika miesięcznie.

Tyle dobrego – jeśli masz „darmowego” Google Apps, będziesz miał je nadal

Tagged: