Dropbox po polsku

Dropbox - logoDropbox na rynku jest od września 2008 roku. Początkowo było to proste narzędzie Drew’a Houston, studenta MIT który pewnego dnia zapomniał swojego flash-drive’a.

Na dzień dzisiejszy, gdy mało kto z nas zastanawia się jaką ma „prędkość Internetu”, bo ma zadowalającą nawet w komórce Dropbox stał się system do kopii zapasowych wszelakich spraw, jak również mobilnym odpowiednikiem „Moje dokumenty”.
Obecnie oficjalna aplikacja Dropbox dostępna jest dla Linuksa, OSX, Windowsa, iOS, Androida, czy nawet Symbiana i BlackBerry OS.

Dropbox jest również wykorzystywany do synchronizacji logów z komunikatorów internetowych, przez programy BitTorrent, zarządzające hasłami, systemów monitorowania, czy również jako prosty, darmowy hosting plików, które możemy udostępnić wszystkim w Sieci.

Od pewnego czasu, chociażby dzięki programowi dla uczelni wyższych, Dropbox zdobywa coraz większą popularność również w Polsce.
W Polsce w stosunku do zeszłego roku Dropbox odnotował wzrost użytkowników o 154%. Statystycznie w ciągu dnia Polacy zapisują ponad 5 milionów plików w ich systemie. Z tej okazji aplikacje systemowe, oraz aplikacja internetowa od wczoraj dostępne są również w polskiej wersji językowej (na stronie klikamy w lewym dolnym rogu More -> Language).