Atmosphere 2013 – nowa konferencja

Amosphere 2013 - logoJuż za kilka dni (13-14 maja) odbędzie się pierwsza edycja nowej konferencji poświęconej skalowalności i wydajności, która dedykowana jest firmom oferującym usługi w ramach sieci Internet – Atmosphere 2013.

Główną ideą przyświecającą powstaniu Atmosphere była potrzeba zbudowania miejsca wymiany wiedzy dotyczącej funkcjonowania i optymalizacji serwisów internetowych pomiędzy firmami z Europy Środkowo-Wschodniej.

Konferencję organizuje fundacja PROIDEA, ta sama która odpowiedzialna jest m.in. za JDD, 4Developers czy CONFidence dlatego można przypuszczać, że nie będziemy zawiedzeni. Tym bardziej, że wśród gości honorowych są m.in.:

  • Paul Hammond – odpowiedzialny m.in. za webkit2png, favcol, minimum, flickr
  • Brian McCallister – pracuje dla Ning oraz Apache Software Foundation

Poza tym w agendzie mamy wiele ciekawych tematów – infrastruktura dla startupów, SaaS, architektura allegro.pl, skalowalność na przykładzie Wikia, skalowalność w chmurze na przykładzie Oktawave i wiele przykładów optymalizacji aplikacji webowych (HTTP, CSS, JS etc.).

Miejsce powinno pogodzić gości z południa i północy Polski – Poznań. O cenie lepiej nie wspominać, bo oficjalnie zostały tylko bilety „last minute” za 1500 zł. Jeśli ktoś chciałby się skusić to dostępne są kody rabatowe: DI_15 lub atmosphere_nfsec dające 15% rabatu.