blip.pl zniknął

blipW 2008 roku założyłem konto na blipie (Bardzo Lubię Informować Przyjaciół) i zacząłem blipować. Moim zdaniem to nie blip był wtedy inny, ale polski Internet – ludzie.

Blip był jak rodzina i podwórko z czasów dzieciństwa. Łatwo było zawrzeć nową znajomość, i sporo znajomości trwa do dzisiaj. Niestety Internet się zmienia. Zadomowił się na polskim rynku Facebook, Twitter. A jeszcze w 2009 roku do blipa dołączył Premier.

Ale to nie tylko zmiana Internetu spowodowała, że od dzisiaj na dobre nie ma blipa w Sieci. To również zmiana pokoleniowa jaka ma miejsce. Ludzie, którzy w większości tworzyli przestrzeń, w której poruszałem się w Sieci jeszcze kilka lat temu, po prostu dorośli i mają nowe obowiązki. Po całym dniu trudno znaleźć chwilę, kiedy jesteśmy jeszcze na chodzie aby czymś się podzielić z innymi. Ja z blipa przestałem korzystać regularnie pod koniec 2011 roku.

Moim zdaniem to niestety naturalna kolej rzeczy, że blip zniknął. Młodsze pokolenia bardziej kopiuje wpisy innych (retweet, polub) niż tworzy własne treści. Ewentualnie wrzuci jakieś zdjęcie na któryś z dostępnych wall’i.
Do tego Internet socjalny bardzo się rozdrobnił przez te 5 lat. Kiedyś na naszym podwórku walczyły głównie dwa serwisy – blip oraz flaker. Teraz mamy ich w bród, oraz dodatkowo serwisy takie jak Instagram.

Blip’a już nie ma.

Tagged: