Orange Blog Talks social

Orange Blog Talks

Wydaje mi się, że w „moim Internecie” spotkanie Orange Blog Talks social odbyło się bez większego echa.  Może to z powodu terminu wakacyjnego, a może z powodu głównego organizatora – Orange, który moim zdaniem nadal nie ogarnia dzisiejszego Internetu (mniej niż 1k views?). Jeden rzecznik prasowy wiosny nie uczyni.

Dlatego na pewno przegapiliście nagrania z tego wydarzenia dostępne na kanale Orange. Ja przegapiłem, a warto nadrobić tą zaległość w wolnej chwili, szczególnie w jesienne wieczory będzie co robić. Niektórzy goście może się powtarzają, ale warto sobie utrwalić.

Na koniec wolna myśl, która za każdym razem, gdy odbywa się konferencja, spotkanie związane z blogami pojawia mi się w głowie:

Blogosfero – w prawdziwym świecie, mało kto o Tobie słyszał.

Po pierwszym Blog Forum Gdańsk uzmysłowiłem sobie, że tak naprawdę blogosfera to zamknięta grupa wzajemnej adoracji. Znamy się, dyskutujemy. Niektórzy mają masę czytelników czy fanów. Ale poza tym gronem nikt o nich nie słyszał. I to nie chodzi o ludzi 50+, ale naszych rówieśników. Kiedyś robiłem takie małe badanie wśród rówieśników, ale nie tak zakorzenionych w blogach jak ja. Niestety, „duże nazwiska” powodowały u nich tylko „wielkie oczy”.
Ale ja się z tego faktu cieszę, dzięki temu nadal blogsfera stara się dbać o jakość. I oto chodzi.