Aula Trójmiasto #2

Aula Trójmiasto #2

Wczoraj odbyła się druga Aula Trójmiasto. Dopiero podczas jej trwania zdałem sobie sprawę, że Was o niej nie poinformowałem – przepraszam, to już się nie powtórzy.

O co chodzi?

Gdy tylko mogę uczestniczę w legendarnej Auli Polska stworzonej przez Artura Kurasińskiego i Krzysztofa Kowalczyka. Jest to jakość sama w sobie, te spotkania trudno z czymkolwiek porównać.  Mimo przekroczenia 100. Auli nadal jej forma się nie zużyła, ani nie znudziła. Powtarza się slogan, że Aula to uczestnicy, ale moim zdaniem bez zaangażowanych i otwartych organizatorów ta formuła by tak długo nie przetrwała.

Od tego sezonu poza Aulą Polską są również organizowane lokalne Aule (Białystok, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Wrocław, Łódź). Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do nowej inicjatywy. Toruń, Olsztyn? Musi być mocne zaplecze w postaci zdeterminowanych organizatorów, aby te spotkania miały moc i się nie wypaliły.

Pierwszą Aulę Trójmiasto ominąłem. Wczoraj byłem i jestem zadowolony. Magia tych spotkań (Auli), ta chęć dzielenia się prelegentów swoim doświadczeniem jest niesamowita. Mimo dopiero #2 spotkania poziom uważam za dobry, a Bartek daje radę. A prelegenci?

Aula Trójmiasto #2

Barbara Szczerbińska z Toastmasters starała się zmobilizować uczestników do działania, aby wyszli poza swoją strefę komfortu. Aby być zadowolonym z życia, należy nieraz zrobić coś wbrew swojemu ja. Na własnych przykładzie Basia opowiedziała jak to wyglądało w jej przypadku. I to było bardzo dobre wprowadzenie do dalszych tematów…

Piotr Bucki swój czas poświęcił treści, sposobach jej tworzenia, oraz powodach dlaczego Czytelnicy poświęcają swój czas i angażują się. Uważam, że dla osób piszących, nawet tylko na Twiterze czy Facebooku to była solidna dawka wiedzy. Wiedzy oczywistej, o której nie zawsze pamiętamy.

Na deser Marcin Ostrowski podzielił się swoim doświadczeniem opowiadając o 2 niszowych startupach – motoraporter i mementis. Same projekty nie były istotne, ale dawka inspiracji, doświadczeń i satyry była olbrzymia.

Mam nadzieję, że niedługo pojawią się nagrania z ostatniej Auli Trójmiasto. Kolejna Aula również odbędzie się w gdyńskim PPNT już w styczniu 2015. Gdy będą znane szczegóły na pewno napiszę.

Tymczasem polecam: