BLIK – wypłać pieniądze z bankomatu aplikacją mobilną

BLIK w mBank

BLIK już działa. Niektórzy z Was mieli jego przedsmak w postaci kodów IKO. BLIK to nowy standard płatności mobilnych przy wykorzystaniu aplikacji na smartfonie, obecnie tworzy go 6 banków: PKO BP, mBank, Bank Millenium, ING Bank Śląski, BZ WBK i Alior Bank. Nie potrzeba żadnych nowych technologii jak NFC, czy naklejek na telefon.

Dzięki wygenerowaniu jednorazowego kodu BLIK w telefonie możemy zapłacić w sklepie, Internecie czy wypłacić gotówkę z bankomatu. Nie musimy pamiętać o karcie debetowej czy portfelu, od lutego wystarczy nam tylko telefon z Internetem i odpowiednią aplikacją.

W tej chwili możecie skorzystać z promocji na darmowe wypłaty z bankomatów. I tak na przykład korzystając z aplikacji IKO banku PKO BP do 30 kwietnia 2015 możecie za darmo korzystać z wypłat z bankomatów PKO BP oraz Euronetu (łącznie 6500 bankomatów).
Klienci mBanku mogą skorzystać z płatności BLIK w dotychczasowej aplikacji mobilnej i za darmo wypłacać z bankomatów BZ WBK, ING, Millennium, PKO BP.

Zastąpienie karty debetowej kodem z telefonu podczas wybierania gotówki z bankomatu wydaje się najlepszym ułatwieniem. Ale również kodów BLIK możemy użyć do płatności w sklepach, o ile przy rozliczeniach korzystają z terminali eService (niedługo mają dołączyć również First Data).
W Internecie zapłacimy we wszystkich sklepach, które udostępniają płatności poprzez DotPay lub Przelewy24.

BLIK wydaje się sporym ułatwieniem, i pierwszym prawdziwie mobilnym rozwiązaniem przy płatnościach bez karty.