OVH - linia czasu 2017-...

OVH – serwerownia w Polsce

OVH – firma z polskimi korzeniami, posiadająca swój oddział handlowy w Polsce od ponad 10 lat. Ale do tej pory nie posiadała swojego Data Center w Polsce.

Mimo tego od wielu lat sporo serwisów korzysta z usług OVH głównie ze względu na niską ceną usług w porównaniu do dobrej jakości. Dla zwykłego Klienta jedyną przeszkodą było umiejscowienie swoich danych w serwerowniach we Francji (polityka własnej firmy, przepisy, etc). Dla bardziej technicznej osoby przeszkodą była odległość, którą musiały pokonać pakiety do DC we Francji od polskiego Klienta (~ 30 ms).

Wszystko zaczyna się zmieniać. OVH postanawia zrobić konkurencję wielkim tego świata i w ciągu 5 lat planuje zainwestować 1.5 mld Euro otwierając kolejne centra danych. Obecnie jest otwierana serwerownia w Polsce oraz Singapurze i Sydney. Łącznie w tej chwili jest 20 DC.

Polskie centrum danych OVH zostało umiejscowione w Warszawie. W początkowym okresie będzie to uboga oferta (jedna konfiguracja serwera z 1 IP), ale w ciągu najbliższych miesięcy udostępniona zostanie możliwość podpinania większej ilości adresów IPv4 oraz pojawią się serwery VPS.
Do końca stycznia 2017 roku polskie DC powinno oferować pełną ofertę OVH.

Obecnie trwa przedsprzedaż. Do wyboru mamy jeden serwer:

  • Intel Xeon E3-1245v5 (4 Cores 3.5 GHz)
  • 32 GB RAM (DDR4 ECC 2133 MHz)
  • 2x2TB / 2x480GB SSD (SOFT RAID)

W cenie 179 / 219 zł netto. Instalacja od 30 października 2016.