PHPCon Poland 2015 - Audytorium Maximum

Konferencje warte uwagi w 2017 roku

Początek nowego 2017 roku mamy już za sobą – mam nadzieję, że będzie dla Was wspaniały.
Początek roku to również precyzowanie miejsc i terminów konferencji, które moim zdaniem warto odwiedzić.
Poniżej mały przegląd spotkań, na których będą, a są związane z programowanie, PHP oraz Linuksem.

PHPCon Poland (aka PHP CE) 2017

3-5 listopada

Przed nami już 8. konferencja PHPCon Poland, która od tego roku zmienia nazwę na PHP CE (PHPCon Poland łączy się z PHPBrno). To co okazało się niezmienne to miejsce – Hotel Ossa w Rawie Mazowieckiej.
Natomiast jest kilka nowości:
– 3 ścieżki
– podwyższenie merytoryki spotkania (prawdopodobnie trzecia ścieżka tylko po angielsku, i dla zaawnsowanych)
– rejestracja na konferencję (bez noclegów)
– we własnym zakresie zakwaterowanie (zapewne Ossa, bo nic innego nie ma w okolicy)
WWW: w przygotowaniu

Zimowisko Linuksowe 2017

3-5 marca

Wspaniałe, kameralne spotkanie użytkowników Linuksa i nie tylko. Prelegenci z całej Polski, polecam każdemu kto ma styczność z Linuksem (desktop, serwer, urządzenia mobilne, wirtualizacje).
Cały weekend w Pucku i na dodatek w fajnym towarzystwie. Do tego wzorem z poprzednich lat będzie sekcja Retro z perełkami ze świata IT sprzed wielu lat. A do tego zapowiada się, że będzie można spacerować po Zatoce Puckiej jak kilka lat temu.
Obecnie trwa Call For Papers.
WWW: Zimowisko Linuksowe

4Developers 2017

3 kwietnia

Mimo, że jest to konferencja wyłącznie jednodniowa, ale jest wręcz naszpikowana wiedzą z przeróżnych technologii. To wszystko dzięki ponad 10 ścieżkom (PHP, Java, Security, Application Architecture) i prelegentom, którzy zajmują się dużymi aplikacjami (GOG, BlaBla, OLX, GoldenLine).
Bez problemu tego samego dnia można dojechać na 4Developers, jak również wrócić jeśli nie chcemy szukać noclegu w Warszawie, gdzie konferencja się odbywa.
WWW: 4Developers

Confidence 2017

18-19 maj

Jakby uzupełnieniem powyższych spotkań moim zdaniem jest Confidence – konferancja związana z bezpieczeństwem IT szeroko rozumianym. Organizatorzy co roku „zapraszają” ponad 40 wykładowców, którzy w większości są praktykami i prezentują swoje doświadczenia z ostatniego roku pracy zawodowej. Trwa dopiero Call For Papers, ale moim zdaniem w ciemno można wpisywać termin do kalendarza i szykować się na trudne wybory pomiędzy 3 ścieżkami.
WWW: Confidence

Do zobaczenia!

PS: Osoby zainteresowane spotkaniami branżowymi zapraszam do Kalendarza, gdzie na bieżąco dodaję konferencje z naciskiem na Trójmiasto.

PS2: A jakie są Wasze ulubione spotkania?