Apple Pay w PKO BP

Apple Pay w PKO BP

Stało się. Można już „dodać” kartę płatniczą wydaną przez PKO BP do Apple Pay.
PKO BP to największy bank w Polsce, z największą liczbą aktywów (o 110 mld zł większe niż Pekao), a także 9,2 mln klientów. Tym samym można powiedzieć, że funkcja Apple Pay trafiła w Polsce pod strzechy.

Z Apple Pay możemy korzystać wszędzie tam gdzie działają nam karty (płatności) zbliżeniowe, wystarczy przyłożyć urządzenie (telefon, zegarek) do terminala. Powoli również funkcja ta wdrażana jest przez pośredników płatności internetowych (będzie możliwość płatności Apple Pay podczas kupowania w sklepach internetowych w telefonie).
W tej części Europy to właśnie Polska staje się pionierem w nowych technologiach płatniczych. Od czerwca 2018 roku PKO BP jest już 10. bankiem udostępniającym tą funkcję. Wcześniej Apple Pay zostało udostępnione klientom Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santandera (BZ WBK).

Widać, że inne banki poczuły presję – spora część Klientów zarzeka się, że zmieni bank ze względu właśnie na płatności Apple Pay. Prawdopodobnie dlatego wczoraj również ING Bank Śląski zapowiedział, że przymierza się do integracji z Apple Pay.

Urządzenie Apple nie przechowuje informacji o Waszej karcie płatniczej, fundamentem jest mechanizm tokenizacji, za którą odpowiada VISA czy Mastercard.