PHPers Summit 2018 - Targi Poznańskie

PHPers Summit, następcą PHPCon Poland?

Brakuje mi starego, poczciwego PHPCon Poland, które było małym, integracyjnym spotkaniem miłośników PHP. Pamiętacie Góry Świetokrzyskie? 90 osób odciętych od świata, trzeba było iść na Święty Krzyż aby złapać GSM 😉 Albo później Mąchocice? 150-200 osób, spora część z forum.php.pl ….

PHPCon Poland -> PHPCE

Wiem, te czasy minęły. I to nie tylko dlatego, że sporo konferencji mocno urosła (1000+ uczestników), ale również dlatego, że niektóre zniknęły. Te kilka lat z PHPCon Poland wspominam bardzo dobrze. Świetni ludzie, sporo dobrych prelekcji, nowinki z Polski i ze świata.
Obecnie, za kilkanaście dni możecie uczestniczyć w europejskim następcy PHPCon Poland – PHPCE (w tym roku w Czechach). Z tego powodu wydawało się, że Polska została bez swojego dedykowanego wydarzenia (a takie spotkania posiada ogrom państw w Europie)…

PHPers Summit

PHPers Summit to wynik lokalnych spotkań PHPers, które rozpoczęły się kilka lat temu w Warszawie. Później zaczęły odbywać się spotkania również w innych miastach (np. PHPers Trójmiasto) wymieniając się wzajemnie prelegentami. Summit był natomiast naturalnym wynikiem spotkań w różnych miastach, znajomi programiści mogli spotkać się w Poznaniu raz do roku z całej Polski i wymienić doświadczeniem.
Prelekcje nie zawsze są najwyższych lotów, ale możliwość spotkania się poza siecią ściąga masę osób z branży.

PHPers Summit 2019

Ale dlaczego Summit następcą? Prawdopodobnie wspomniana luka, która powstała po zniknięciu PHPCon Poland zostanie wypełniona. Organizatorzy corocznego „zjazdu” lokalnych spotkań PHPers ogłosili, że spotkanie w 2019 roku nie będzie już konferencją 1-dniową, gdzie tego samego dnia jesteśmy z powrotem w domu i nie mamy czasu na „przetrawienie” informacji i rozmów.
Czwarta edycja PHPers Summit będzie wyjątkowa. Konferencja w 2019 roku będzie trwała 2 dni (6-7 września, piątek – sobota), a poprzedzona będzie dniem warsztatowym (5 września, czwartek). Pozostaje trzymać kciuki za samo wydarzenie, jak i jakość prelekcji. Gdy będą szczegóły – dam znać.