Andrea Bocelli: Music for Hope

(Wielkanoc 2020) Andrea Bocelli: Music For Hope – Live

Już jutro dzień Zmartwychwstania Pańskiego, zupełnie inny niż poprzednie.
Sporo wydarzeń, lokalnych spotkań, a nawet konferencji IT przeniosło się do Internetu. Świat muzyki również stara się odnaleźć w tej rzeczywistości – niektórzy nie mają z tym problemu, ponieważ od lat prowadzą transmisję online. A niektórzy dopiero się uczą jak obsłużyć dużo większy ruch.

Na przykład FabrykaKoncertów o 18:00 w niedzielę będzie transmitować koncert Gospel Joy i Agnieszki Gorączkowskiej pt. „Zmartwychwstał”.

Ale wieczór będzie należał do Bocelli’ego, który przyjął zaproszenie władz Mediolanu i osób duchownych:

W dniu, w którym świętujemy wiarę w zwycięstwo życia nad śmiercią, z wielką pokorą i radością odpowiadam ‘si’ na zaproszenie miasta i katedry Mediolanu

Będzie to koncert solo włoskiego tenora w historycznej katedrze Duomo w Mediolanie, która pozostaje zamknięta. Muzykę będzie można usłyszeć z największych organów na świecie (organista Emanuele Vianelle). Dlatego utwory zostały starannie wybrane i zaaranżowane specjalnie dla głosu solowego i organów.

Mimo, że transmisja będzie na żywo na kanale YouTube będzie w pełni profesjonalna. Przy wsparciu Google produkcją zajmuje się Sugar Music oraz Universal Music Group.

Link do YT