W 2009 roku zacząłem na blogu poruszać kwestie finansowe. Niektórym nie przypadło to do gustu, głównie ze względu, że przyzwyczaiłem Was do wpisów czysto technicznych.

Ale zmądrzałem 😉 i zacząłem interesować się własnym portfelem, ile wydaje, i z jakich produktów warto korzystać. W ułatwieniu podejmowania Wam decyzji poniżej przedstawiam produkty finansowe z jakich sam korzystam (jeśli macie pytanie – piszcie!).

W przypadku lokaty za pomocą OpenFinance jest to Lokata optymalna 5,65 % (brutto ponad 7%). Rachunek firmowy prowadzę w Alior Banku ponieważ jest DARMOWY, jeśli nie chcemy karty debetowej.

Od 2003 roku jestem klientem mBanku i mimo żalów wylewanych przez niektóre osoby w Internecie bardzo polecam ich konto osobiste oraz oszczędnościowe nazywane eMax Plus. Ostatnio uruchomili w ramach eMax Plus lokaty jednodniowe z rzeczywistym oprocentowaniem 4,25 %.

Od lutego inwestuję mniejsze kwoty w Kokosie, chociaż konto mam tam od maja 2009 roku. Jeśli mój dobór pożyczkobiorców okaże się słuszny zamierzam potraktować Kokos jako formę dywersyfikacji portfela.

Samochód od kilku lat ubezpieczamy (OC) w ramach eKonta w mBanku. Głównie ze względu na to, że nie trzeba latać po mieście i szukać taniej oferty. Może najtańsza nie jest, ale wygrywa dzięki integracji z eKontem, możliwością rozłożenia składki na raty i opcjami dodatkowymi.

Poniżej zaprezentowane są linki do niektórych usług, z których korzystam: