Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Lis
15
pt
2019
PHPCon Poland 2019
Lis 15 – Lis 17 całodniowy

Tickets:
– Super Blind Bird (50) 400 PLN
– Blind Bird (50) 450 PLN
– Regular 520 PLN
– Last Minute 640 PLN

Hotel (15-17.11, 2 nights):
– (economic) 1-osobowy 245 PLN
– (economic) 2-osobowy 310 PLN
– (economic) 3-osobowy 417 PLN
– 1-osobowy 345 PLN
– 2-osobowy 510 PLN
– 3-osobowy 675 PLN

Lis
18
pon
2019
PyWaw #90
Lis 18@18:30 – 20:30

Kawiarnia Hoża 51,
Warszawa

PyWaw #90 odbędzie się w poniedziałek, 18. listopada 2019 r., o godz. 18:30 w Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne, nie jest wymagana także żadna rezerwacja.

Agenda:

Co chciałbyś wiedzieć zanim zaimplementujesz Czystą Architekturę? – Sebastian Buczyński

http://pywaw.org/90

Lis
19
wt
2019
WJUG #259
Lis 19@18:00 – 21:00

EY GDS Poland
Przyokopowa 26, Warszawa

Wraz z partnerem spotkania, firmą EY GDS serdecznie zapraszamy na 259. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 19. listopada o godzinie 18:00 w biurze firmy EY GDS przy ulicy Przyokopowej 26 w Warszawie.

UWAGA!! Ponieważ musimy podać listę uczestników dla partnera każdy uczestnik musi podać swoje imię i nazwisko . Osoby bez imienia i nazwiska będą usuwane z listy uczestników!

Agenda:
18:00 – Rejestracja
18:15-18.55 – Jak uniknąć zakalca projektowego czyli błędy projektowe w projektach Agile – Jakub Chamicewicz & Maciej Szczepański
19:00-19.40 – Corda Blockchain technology and lesson learned – Jarosław Jankowski & Pawel Ryszawa
19.40 – Networking
————

Jak uniknąć zakalca projektowego czyli błędy projektowe w projektach Agile – Jakub Chamicewicz & Maciej Szczepański

Język prelekcji (Lecture language): PL

Opis prelekcji:
Light talk w którym opowiemy o najbardziej spektakularnych błędach popełnionych w projektach, w których uczestniczyliśmy. Porozmawiamy o tym, co było ich przyczyna oraz, jak mogliśmy ich uniknąć.

O prelegentach:
Jakub Chamicewicz
Frontend developer w EY GDS Poland, który jakiś czas temu zdecydował się porzucić świat JavaScriptu i CSS’ów na rzecz rozwoju w obszarze zarządzania projektami.

Maciej Szczepański
Maciek ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami i projektami IT w złożonych środowiskach. Zbierał je prowadząc strategiczne, zwinne projekty i programy w największych instytucjach finansowych. W pracy dąży do ciągłego podnoszenia efektywności pracy swoich zespołów oraz otoczenia projektowego. Prywatnie miłośnik gotowania i sportów motorowych.

————

Corda Blockchain technology and lesson learned – Jarosław Jankowski & Pawel Ryszawa

Język prelekcji (Lecture language): PL

Opis prelekcji:
Jeśli jesteś ciekawy jakie problemy rozwiązują narzędzia DLT oraz czym Corda różni się od typowego serwera aplikacyjnego, rozwiązań typu distributed cache, czy systemów kolejkowych, zapraszamy na prezentację. Nie zabraknie również porównań Cordy z innymi rozwiązaniami tego typu, np.: Hyperledger Fabric, Ethereum/Quorum.

W drugiej części przedstawimy założenia oraz model programowania typowej aplikacji DLT z wykorzystaniem framework’a Corda. Zastanawiasz się, czym właściwie jest smart kontrakt czy stan w rozproszonej księdze? Dowiedz się w jaki sposób stan jest dystrybuowany do uczestników sieci, czym jest vault, transakcja czy flow oraz jaka jest rola notariusza w sieci Cordy.

W ostatniej części wystąpienia podzielimy się z Wami swoimi doświadczeniami oraz ‘lessons learned’ z tworzenia jednej z największych aplikcji DLT, w oparciu o tę platformę.

O prelegentach:

Jarosław Jankowski
Senior Technical Lead w EY GDS Poland, od dwóch lat związany z projektem Insurwave. W branży jest już od 11 lat, karierę zaczynał na stanowisku developera w różnych technologiach: Java, Salesforce, SAP, Lotus Domino czy Guidewire. W ciągu ostatnich czterech lat sprawdza się w rolach leaderskich. Interesuje go tematyka związana z IoT oraz Smart Home Solutions. Prywatnie fan motoryzacji.

Pawel Ryszawa
Senior Tech Lead w EY GDS. Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w różnych technologiach, w ostatnich latach głównie ze stacku Javy. Z wykształcenia magister ekonomii i inżynier informatyki. Czas wolny poświęca na wędrówki w górach.

259. WJUG with EY: Błędy w Agile & Corda Blockchain – lessoned learned

Tuesday, Nov 19, 2019, 6:00 PM

EY GDS Poland
Przyokopowa 26 Warszawa, PL

30 WJUGowicze Attending

Wraz z partnerem spotkania, firmą EY GDS serdecznie zapraszamy na 259. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 19. listopada o godzinie 18:00 w biurze firmy EY GDS przy ulicy Przyokopowej 26 w Warszawie. UWAGA!! Ponieważ musimy podać listę uczestników dla partnera każdy uczestnik musi podać swoje imię i nazwisko . Osoby bez imienia i nazwiska bę…

Check out this Meetup →

Lis
20
śr
2019
UP #43 – this.fall
Lis 20@17:30 – 20:00

Uszanowanko Programowanko #43
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Dolnych Wałów 8 · Gliwice

Tej.jesieni nie mogło zabraknąć Uszanowanka – w dużej mierzej poświęconego Node.js. Będzie więc trochę o programowanku apek w czasie rzeczywistym, o asynchroniczności JavaScript, a także o zarządzaniu danymi w API Node.js. Pora rozpocząć złotą Node’owską jesień!

Adam Polak – WebSockets 101

Web sockety już na stałe zagościły w naszych systemach. Jeżeli gdzieś widzimy frazę “real-time app” to od razu wiemy, że prawdopodobnie mamy do czynienia z tym typem komunikacji. Tym razem, wspólnie przejdziemy przez wszystkie aspekty tworzenia aplikacji czasu rzeczywistego w JS. Będzie o tym jak zacząć, na co zwrócić uwagę oraz w jaki sposób skalować aplikacje tego typu.

Wojciech Kuśmierz – How to manage your data in Node.js API

Często nasze aplikacje korzystają z przeróżnych źródeł danych, zewnętrzny serwis, baza danych czy plik tekstowy to tylko kilka z nich. Sprawdźmy więc jakie są sposoby na organizację pracy z kodem aby zintegrować się z naszymi ‚dostawcami’ informacji.

Wiktor Toporek – Promise: async programming hero

Pomimo tego że JavaScript mocno ewoluował na przestrzeni ostatnich lat, zakorzeniona w nim jego asynchroniczna natura wciąż może sprawiać problem programistom i to zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym. W prezentacji przyjrzymy się jednemu z bohaterów programowania asynchronicznego jakim jest Promise, przeanalizujemy niektóre z pułapek oraz zastanowimy się również czy w pełni wykorzystujemy jego potencjał.

Meetup jak zwykle za jeden uśmiech 🙂 W pakiecie darmowa pizza i napoje chłodzące. Zapisujcie się więc i szerzcie dobrą nowinę, ale pamiętajcie – liczba miejsc jest ograniczona. Do zobaczenia na Starej Poczcie!

UP#43: this.fall

Wednesday, Nov 20, 2019, 5:30 PM

Biuro The Software House na Starej Poczcie
Dolnych Wałów 8 Gliwice, PL

108 Doges Attending

Tej.jesieni nie mogło zabraknąć Uszanowanka – w dużej mierzej poświęconego Node.js. Będzie więc trochę o programowanku apek w czasie rzeczywistym, o asynchroniczności JavaScript, a także o zarządzaniu danymi w API Node.js. Pora rozpocząć złotą Node’owską jesień! Adam Polak – WebSockets 101 Web sockety już na stałe zagościły w naszych systemach. Jeż…

Check out this Meetup →

Lis
21
czw
2019
SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #45
Lis 21@18:00 – 22:00

Aviva Polska
Inflancka 4b, Warszawa

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki” – Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt

Celem prezentacji jest pokazanie, jak Prelegenci zarządzają dużymi klastrami Kafki rozproszonymi geograficznie. Zaprezentowane zostaną wykorzystywane narzędzia i najważniejsze metryki klastra. Uczestnicy dowiedzą się także o zautomatyzowanych procesach, takich jak aktualizacja klastra czy zarządzanie topicami przy pomocy Ansible. Robert i Tomasz przedstawią też ciekawe wyzwania, z jakimi zmierzyli się na produkcji.

Robert Fabisiak jest starszym inżynierem systemów IT w zespole Data Services. Lubi pracę na rozproszonych systemach i produktach open source. Jego preferowany stack technologiczny to Kubernetes, Ansible i Apache Kafka. W Adform jest obecnie odpowiedzialny za budowę i utrzymanie wysoko dostępnych klastrów Apache Kafka, RabbitMQ oraz Elasticsearch. Napisał wiele skryptów w różnych językach programowania, a terminal jest jego ulubionym interfejsem użytkownika.

Tomasz Gintowt – z zamiłowania SysOps/DevOps/DBA, głównie skupiony na dostarczaniu rozwiązań składowania i przetwarzania danych. Nie są mu obce wszelkiej maści bazy danych, systemy real time data i streamingu. Obecnie pracuje z Kafka, RabbitMQ, ELK i PostgreSQL. Prywatnie fan ciasta marchewkowego.

19:45 Prelekcja #2: „Tworzenie aplikacji w zgodzie z: „Security by Default” / „Security by Design” – Błażej Pabiszczak

Prezentacja dedykowana dla wszystkich osób, które są zainteresowane tematyką budowania bezpiecznych aplikacji według obecnie obowiązujących standardów. Oprócz mnóstwa porad i zaleceń, zaprezentujemy gotowe dokumenty „Security by Default” / „Security by Design” dla już istniejącej aplikacji, które w łatwy sposób można zastosować dla własnych projektów.

Błażej Pabiszczak to ekspert systemów open source i specjalista bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów w IT. Nadzorował ponad 100 projektów, w tym jedno z największych wdrożeń CRM w Europie na ponad 12 000 użytkowników. Twórca YetiForce CRM uznanego przez serwis Capterra za #1 w kategorii „Najbardziej opłacalny system CRM 2017 roku” pośród 550 systemów CRM na świecie. Założyciel i Prezes firmy YetiForce.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #45

Thursday, Nov 21, 2019, 6:00 PM

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero Warszawa, PL

41 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp w Warszawie! Agenda: 18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki” – Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt Celem prezentacji jest pokazanie, jak Prelegenci zarządzają dużymi klastrami Kafki rozproszonymi geog…

Check out this Meetup →

Lis
25
pon
2019
DevOpsDays Warsaw
Lis 25 – Lis 26 całodniowy

Place:
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Kawęczyńska 36, Warszawa

Tickets:
– III pool of tickets. 395 PLN
– Student 80 PLN

https://devopsdays.pl

PyGDA #52
Lis 25@18:00 – 21:00

Pub Lawendowa
Lawendowa 8
Gdańsk

W ostatni poniedziałek listopada (25.11) zapraszamy na #52 spotkanie PyGDA. Spędź razem z nami popołudnie aby dowiedzieć się czegoś ciekawego ze świata Pythona.

Miejsce:
TBA

Agenda
——————————————————

1. Piotr Szajer – TBA

——————————————————

2. Jakub Czapliński – TBA

https://www.facebook.com/pygda

Lis
27
śr
2019
GoLang Warsaw #31
Lis 27@18:00 – 21:30

Przestrzeń from Facebook
Koszykowa 61, Warszawa

Last chance to join an autumn Golang meetup. Winter is coming!

➡️AGENDA

Please to not be late, if you are after 18:00, please call the organizers to let you in the building. You will find the number at the building door.

Prosimy o przybycie na czas, jeśli dotrzecie po 18:00, zadzwońcie do jednego z organizatorów, żeby wpuścił Was do budynku. Numer znajdziecie na drzwiach wejściowych po 18:00.

18:00 – 18:10 – Intro && GoTurns10!

18:10 – 18:55 – TDB – Tomasz Grodzki [AlphaSOC]

19:10 – 20:00 – Event Sourcing – Ole Bulbuk [a Golang Berlin Meetup Organizer]

20:00 – 21:00 – Pizza || Non-alcoholic beverages || Beer

➡️VENUE, REFRESHMENTS AND SPONSORS

Once again Przestrzeń from Facebook will host us. Lovely place!

We have stickers, beer, non-alcohol refreshments and pizza thanks to our sponsor Hypatos.ai and GoGoApps.

Thanks to JetBrains User Group Support Program, we give away up to 3 licenses per meetup. Yes! You can have GoLand.

Golang Warsaw #31 (late autumn) , #GoTurns10

Wednesday, Nov 27, 2019, 6:00 PM

Przestrzeń from Facebook
Koszykowa 61 Warszawa, PL

26 Gophers Attending

Last chance to join an autumn Golang meetup. Winter is coming! ➡️AGENDA Please to not be late, if you are after 18:00, please call the organizers to let you in the building. You will find the number at the building door. Prosimy o przybycie na czas, jeśli dotrzecie po 18:00, zadzwońcie do jednego z organizatorów, żeby wpuścił Was do budynku. Numer …

Check out this Meetup →

Gru
14
sob
2019
What The Hack 2019
Gru 14@09:00 – 18:00

Stadion Narodowy,
Warszawa

2. edycja

Tickets:
– Standard 349 PLN
– Student 299 PLN

10 ścieżek (m.in. Red & Blue Teaming, CyberCrime, Risk & Audit, Secure Soft & Arch, Banking, Malware)

Prelegenci:
Błażej Kantak – ekspert blue teamingu, red teamingu i purple teamingu, będzie opowiadał o technikach ataków, o których rzadko słychać a warto posłuchać

Mateusz Kocielski – pentester, który błędy znajduje tam, gdzie inni nawet nie szukają, opowie o fuzzingu i jego skutkach

Adam Lange – zawodowy łowca zagrożeń i miłośnik memów, który łączy swoje hobby w barwnych opowieściach ze świata pogromców cyberprzestępców

Marcin Ludwiszewski – red teamer, który w realizacji zadań taktycznych w terenie odnajduje równie dużo przyjemności, co w planowaniu i nadzorowaniu kompleksowych operacji ofensywnych

Paweł Maziarz – wirtuoz PowerShella i nie tylko, ponownie zabierze was w świat swojego ulubionego narzędzia i pokaże rzeczy, których nie widzieliście

Tomek Onyszko – człowiek, który z rzadko spotykanym wdziękiem łączy talent do opowiadania z ogromną wiedzą i doświadczeniem w obszarze technologii

Dominik Rozdziałowski – cyberpolicjant z ogromnym doświadczeniem i równie dużym poczuciem humoru, który jednocześnie uczy i bawi

Michał Sajdak – jeden z tych niewielu prezenterów, który pokazuje na żywo to, o czym inni tylko opowiadają, tym razem też obiecał, że będzie ciekawie

Grzegorz Sowa – jeden z niewielu ekspertów (a już szczególnie spośród pracowników banków), który nie uważa, że kluczem do bezpieczeństwa jest mgła tajemnicy i chętnie dzieli się swoimi praktycznymi doświadczeniami z odpierania ataków

Cezary Piekarski – człowiek – instytucja, którego przemyśleń o bezpieczeństwie opartych o wieloletnie doświadczenie (i okraszonych dobrymi anegdotami) zawsze warto posłuchać

Adam Haertle – sam autor tego wpisu, którego zaszczyciliście wysoką oceną choć marudził jak stary zrzęda (obiecuję marudzić mniej)

https://wthconf.pl/

Mar
16
pon
2020
MEGA sekurak hacking party
Mar 16@10:00 – 20:00