Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Paź
20
sob
2018
Hacker:space Trójmiasto – Hacktoberfest 2018
Paź 20@11:30 – 22:00

Hackerspace Trójmiasto
Al. Wojska Polskiego 41, Gdańsk
(schowane za budynkiem mieszkalnym 39)

11:30-12:30 Czym jest Open Source i jak zacząć z nim przygodę?
12:30:13:00 Wprowadzenie do GitHub dla początkujących i średniozaawansowanych
13:00-13:30 Przerwa
13:30-14:00 Zapisy na warsztaty
14:00-18:00 Warsztaty (osoby początkujące i nietechniczne będa miały do dyspozycji mentora, który pomoże rozwiązać problemy techniczne)
19:00-??:?? Część nieoficjalna (piwo w zaprzyjaźnionym lokalu)

Czym jest Hacktoberfest?

Projektujesz grafikę, zajmujesz się tłumaczeniami, programujesz lub potrafisz interesująco pisać? A może zwyczajnie masz trochę wolnego czasu i dużą chęć działania? Możesz rozwijać się wykorzystując swoje talenty, odrobinę czasu i energii dla wspólnego dobra! Hacktoberfest to trwające okrągły miesiąc święto oprogramowania Open Source, podczas którego masz okazję stać się twórcą. Opiekunowie z Hackerspace pomogą każdemu z uczestników ulepszyć oprogramowanie Open Source. Dla osób ktore w trakcie trwania Hacktoberfest opublikują 5 poprawek (kodu, grafiki, materiałów tekstowych) na GitHub, sponsorzy przewidzieli festiwalowe koszulki i naklejki.

Pamiętaj, że Open Source to nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim społeczność, która będzie Cię wspierać i wspólnie z Tobą rozwijać fascynujące projekty.

Hacktoberfest 2018

Saturday, Oct 20, 2018, 11:30 AM

Hackerspace Trójmiasto
Aleja Wojska Polskiego 41 Gdansk, PL

11 Hackers Attending

Hacktoberfest 2018! Uczcijmy Open Source przy jedzeniu, piciu, wspólnej nauce i ze świetnym towarzystwem! Program 11:30-12:30 Czym jest Open Source i jak zacząć z nim przygodę? 12:30:13:00 Wprowadzenie do GitHub dla początkujących i średniozaawansowanych 13:00-13:30 Przerwa 13:30-14:00 Zapisy na warsztaty 14:00-18:00 Warsztaty (osoby początkujące i…

Check out this Meetup →

Paź
23
wt
2018
TJUG #112 – Blockchain dla programistów (nie o krypto walutach)
Paź 23@17:30 – 19:30

Sztuka Wyboru
Słowackiego 19, Gdańsk · Gdańsk
Spotykamy się w salach meetupowych na pierwszym piętrze

Taaa… krypto. Wszyscy mówią o krypto – mówimy i my. Ale nie krypto, koparki, ICO itp – mięso dla programistów. Skupimy na tym co ciekawe z perspektywy programisty. Planujemy dwie prezentacje: Tomka Szymańskiego i Piotra Kosińskiego.

** Wszyscy mają blockchaina, ja też chcę! 101 z Hyperledger.
Abstract

„Blockchain” odmieniony został w ciągu ostatniego roku przez wszystki przypadki, zarówno w rozmowach prywatnych, prasie, telewizji, radio a także, a może przede wszystkim, internecie.

Jednak oczy większości obserwatorów zwrócone były głównie na kryptowaluty operujące na publicznych blockchainach (czy to Bitcoin, czy Ethereum, czy może jakiś ethereumowy token, czy niezliczone rzesze mniejszych projektów).

A gdyby tak przestać rozpatrywać Blockchain w kategorii spekuły na walutach ;-)? Co nam zostanie? Czy ta technologia może się nam do czegoś przydać?

Podejrzewam, że większość z Was słyszała o różnych publicznych blockchainach, także chciałbym wam pokazać coś z drugiej strony barykady – prywatny Hyperledger, za którym stoi pare „dosyć” znanych firm (pod parasolem „The Linux Foundation”: Intel, IBM, Hitachi, Cisco, Red Hat, VMware, ABN AMRO, J.P. Morgan, SAP, Accenture… i tak dalej i tak dalej).

Pogadamy sobie krótko czym taki prywatny blockchain jest i do czego może się przydać, a potem pokodujemy na żywo (co zapewne skończy się totalną porażką 😉 ) przy pomocy Hyperledger Fabric, gdzie każdy może pisać kontrakty w ulubionym języku, czyli Javascriptcie.

___ Tomek Szymański

Swoją przygodę z profesjonalnym programowaniem rozpoczął w 2005 roku, czyli ponad dekadę temu. Pierwsze poważne kody pisał jeszcze jako praktykant w firmie JBoss, by w końcu zostać Architektem Aplikacji w jednym z największych banków w RPA.

Wierzy w czysty kod, społeczność i metodyki agile. Dlatego po latach doświadczeń wraz ze wspólnikami założył SoftwareMill – pierwszy w Polsce softwarehouse oparty o zupełnie płaską strukturę i pracę zdalną. Od blisko ponad 8 lat rozwija firmę, w której ponad 40 osób zdalnie realizuje projekty dla klientów na (prawie) wszystkich kontynentach.

Ex-leader Warsaw Java User Group, Warsaw Groovy User Group, organizator oraz prelegent kilku konferencji i eventów branżowych. Gdybym nie był programistą, to pewnie gotowałbym w barze mlecznym.

*** TBA (ale na bank o Ethereum)

___ Piotr Kosiński

Spotkanie 112 – Blockchain dla programistów (nie o krypto walutach)

Tuesday, Oct 23, 2018, 5:30 PM

Sztuka Wyboru
Słowackiego 19, Gdańsk Gdańsk, PL

67 Java Geeks Attending

Taaa… krypto. Wszyscy mówią o krypto – mówimy i my. Ale nie krypto, koparki, ICO itp – mięso dla programistów. Skupimy na tym co ciekawe z perspektywy programisty. Planujemy dwie prezentacje: Tomka Szymańskiego i Piotra Kosińskiego. ** Wszyscy mają blockchaina, ja też chcę! 101 z Hyperledger. Abstract „Blockchain” odmieniony został w ciągu osta…

Check out this Meetup →

Paź
24
śr
2018
React’Up #9
Paź 24@18:00 – 21:00

Oliva Business Centre
Al. Grunwaldzka 472B · Gdańsk
(budynek Olivia Four, sala Jowisz)

Nadejście jesieni najlepiej świętować kolejną edycją ReactUpa!

🔥 Zapraszamy na ReactUp#9 ! Wpadnij i poszerz swoją wiedzę z React.js i React Native!

Już teraz zarezerwuj czas. Przyjdź i dowiedz się, co inni fani frontendu mają do powiedzenia na nurtujące cię pytania.
Zapisz się na: https://isa-reactup-9-gdansk.evenea.pl/

Harmonogram:
➡️ 18.00 – Bartosz Gryta (Spartez) – „Typować czy nie typować – czyli statyczna analiza typów w JavaScript.”
➡️ 18.40 – Michał Wołczecki – Klim (Scalac, infoShare Academy) – „Your state is not so consistent and predictable after all? Normalize it! ”
🍕 19:20 – 19:40 Networking, Pizza
➡️ 19:40 – informacje wkrótce
➡️ 20:20 – Networking + ❓ QUIZ

Przyjdź i dowiedz się, co inni fani frontendu mają do powiedzenia na nurtujące cię pytania.

ReactUp#9 – React & React Native meetup

Wednesday, Oct 24, 2018, 6:00 PM

Oliva Business Centre (budynek Olivia Four), sala Jowisz
Al. Grunwaldzka 472B Gdańsk, PL

31 Członkowie Attending

Nadejście jesieni najlepiej świętować kolejną edycją ReactUpa! 🔥 Zapraszamy na ReactUp#9 ! Wpadnij i poszerz swoją wiedzę z React.js i React Native! Już teraz zarezerwuj czas. Przyjdź i dowiedz się, co inni fani frontendu mają do powiedzenia na nurtujące cię pytania. Zapisz się na: https://isa-reactup-9-gdansk.evenea.pl/ Harmonogram: ➡️ 18.00 – B…

Check out this Meetup →

Paź
29
pon
2018
PyGDA #40
Paź 29@18:00 – 21:00

Miejsce: Hacker:Space
aleja Wojska Polskiego 41, Gdansk

W ostatni poniedziałek października (29.10) zapraszamy na #40 spotkanie PyGDA. Spędź razem z nami popołudnie aby dowiedzieć się czegoś ciekawego ze świata Pythona.

Miejsce: TBA

Agenda
———–
Lighting Talk:
TBA

Prezentacje:
TBA

https://www.facebook.com/pygda