Kalendarz wydarzeńKalendarze powstały z myślą, aby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Polsce blisko moich miejsc bywania (Trójmiasto, Toruń, Warszawa).

Kalendarz wydarzeń w Polsce tak bardzo się rozrósł, że postanowiłem je udostępnić publicznie. Może komuś się przydadzą.

W tej chwili aktualizuję następujące kalendarze:

Zapraszam, wszelkie komentarze mile widziane. Z dniem 11 czerwca 2015 porzuciłem widget Google Calendar, ponieważ niektórzy z Was mieli kłopoty z odświeżaniem danych.

Lut
25
wt
2020
Agile3M – Jak sprzedawać Agile?
Lut 25@18:00 – 20:00

Klub Atelier
ul. Mamuszki 2, Sopot

Sprzedaż to taki niewdzięczny temat. Szczególnie w świecie project managementu, gdzie PM czuje że jego miejsce jest w dziale produkcji, nad innowacyjnymi produktami. A co o sprzedaży mówi Scrum? Framework tematu nie dotyka, skupiając się na zespołach i wartościowych produktach. Z drugiej strony Scrum Master przecież wspiera organizację. A przecież większość firm chciałaby sprzedawać więcej lub z większym zyskiem lub dla lepszych klientów.

Twórcy ruchu Agile 20 lat temu wywołali mała rewolucję. Swoją propozycją zmiany sposobu tworzeniu produktów trochę skomplikowali życie osobom odpowiedzialnym za sprzedaż. Wykonując dedykowaną usługę angażujemy drugą stronę w nasz proces. Jeżeli chcemy zrobić to “po naszemu” to powinniśmy sprzedać klientowi Agile. Sprawić, by klient zrozumiał, znalazł się w tym procesie i sprawił, by Agile wspierał go w budowaniu produktu. Jest to bardzo ważny etap, gdyż większość rzeczy, które zostaną ustalone na etapie sprzedaży z klientem powinny zostać zrealizowane zgodnie z deklaracją sprzedającego. Wycofanie się na późniejszych etapach jest co najmniej nieeleganckie.

Tematem spotkania będą wyzwania stojące przed zespołem, który oferuje swoje usługi z zastosowaniem „zwinnych frameworków”. Porozmawiamy kto powinien być zaangażowany w proces sprzedaży, jak sprzedawać Agile wewnętrznym i zewnętrznym klientom, którzy mają inną kulturę organizacyjną od naszej i jak ustalić proces na etapie sprzedaży, by wspierał on powstający produkt. W drugiej części spotkania popracujemy warsztatowo wcielając się w rolę sprzedawców i klientów zwinnego procesu.

Prelegent: Bartosz Rożan
Trener/ Agile Coach www.agilehats.pl
COO Desmart Software House www.desmart.com

Bartek jest entuzjastą zwinnych metodyk. Jako Agile Coach pracuje z zespołami wspierając ich w tworzeniu wartościowych produktów, stawiając przede wszystkim na ludzi i relacje pomiędzy nimi. W życiu zawodowym miał okazję występować w różnych rolach: Konsultanta, Agile Coacha, Product Ownera, Project Managera oraz Dyrektora Zarządzającego.

Pracując jako konsultant AgileHats oraz COO w Software House Bartek spostrzegł jak wielkie znaczenia ma etap sprzedaży oferowanych usług na późniejszą współpracę. Wnioskami ze współpracy z działami sprzedaży oraz działami marketingu budowanymi w duchu zwinności Bartek chciałby podzielić się podczas najbliższego spotkania.

Barek jest trenerem “framework Scrum”. Bierze udziału w transformacji zespołów i organizacji, co daje mu niesamowitą przyjemność i stawia nowe wyzwania.

http://agile3m.pl

Lut
29
sob
2020
Stacja IT Trójmiasto – SQL is fun! Wprowadzenie do SQL
Lut 29@09:00 – 17:00

Miejsce:
Gdańsk

INFORMACJE
Umiejętność wykorzystania danych odgrywa dzisiaj kluczową rolę w biznesie. Osoby, które potrafią pracować z danymi są cenione i poszukiwane przez pracodawców. Praca z danymi to też świetna zabawa! Zapisz się na szkolenie i rozpocznij ekscytującą przygodę w świecie SQL.

FAQ
1. Co to jest SQL?
– SQL to język, który umożliwia m.in. pobieranie i przekształcanie danych, które są przechowywane w bazach danych. Jest wykorzystywany na pierwszym etapie pracy z danymi. Przed przystąpieniem do właściwej analizy i rozpoczęciem wyciągania wniosków potrzebujesz danych w odpowiedniej formie. Duża część z nich jest przechowywana w różnego rodzaju bazach. SQL daje Ci ogromną elastyczność w dostępie do tych danych. Dzięki SQL możesz też zautomatyzować dużą część pracy związanej z raportowaniem.
2. Komu to potrzebne?
– Jeśli zajmujesz się lub myślisz o wejściu w tematy związane raportowaniem lub analizą danych, to SQL może bardzo ułatwić Twoje życie. SQL jest również wykorzystany w programowaniu, a nawet w finansach. Przykładowe stanowiska, na których wykorzystuje się SQL: Analityk Danych, Analityk Biznesowy, Data Scientist, Programista Backendu, Controller Finansowy.
3. Czy dam radę się tego nauczyć?
– Opanowanie najważniejszych zagadnień wcale nie jest takie trudne. Nie potrzebujesz podwójnego dyplomu z matematyki i informatyki. Tak naprawdę wystarczy umiejętność logicznego myślenia i odrobina samozaparcia 🙂
4. Dla kogo jest to szkolenie?
– Każdy może wziąć udział w szkoleniu. Najbardziej skorzystasz, jeśli masz już jakieś doświadczenie w analizie danych/raportowaniu (np. Excel), ale brakuje Ci doświadczenia w pracy z bazami danych. Dzięki szkoleniu wejdziesz na kolejny poziom wtajemniczenia.

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych laptopów.
Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody i ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę.

PROWADZĄCY
Piotr Menclewicz – Analityk danych pracujący na co dzień z SQL i Pythonem. Swoją karierę zaczynał jednak nietypowo. Ukończył studia ekonomiczne i przez kilka lat pracował w finansach. Przez przypadek trafił na bazy danych i od razu je pokochał. SQLa nauczył się samodzielnie i uwielbia się dzielić tą wiedzą. Wie, jak to jest zaczynać bez dużego doświadczenia informatycznego, dlatego wszystkie zagadnienia tłumaczy w prosty i przyjazny sposób.

PROGRAM WARSZTATÓW
1. Wprowadzenie do świata SQL, proste zapytania
2. Proste filtrowanie i sortowanie danych
3. Bardziej zaawansowane filtrowanie
4. Retrospekcja – dłuższe zadanie łączące punkty 1-3
5. Agregowanie i grupowanie danych
6. Praca na wielu tabelach
7. Retrospekcja – dłuższe zadanie łączące punktu 5 i 6

https://stacja.it/warsztaty/2020-02-29-wprowadzenie-do-SQL.html

Mar
2
pon
2020
CocoaHeads Tricity #29 @ aleja Grunwaldzka 472b
Mar 2@18:00 – 21:00

Olivia Four (O4, sala Jowisz)
Al. Grunwaldzka 472B, Gdańsk

Hej Cocoaers!

Zapraszamy na kolejne spotkanie CocoaHeads Tricity na które przygotowaliśmy dla Was dwie gorące prezentacje przygotowane przez doświadczonych programistów:

Filip Jabłoński (Bright Inventions): Socket connection i praca ze strumieniami
==============================================
Porty, UDP, TCP, adresy IP… Terminologia związana z sieciami jest bardzo bogata i pełna enigmatycznych akronimów. Koncepty kryjące się z nimi potrafią wywołać zwrot głowy, a przecież jedyne czego chcemy to porostu uzyskać dane, czy skomunikować się z urządzeniem zewnętrznym. Niestety życie (a w szczególności programisty ) jest ciężkie. W prezentacji chcę podzielić się swoim doświadczeniem i poruszyć kwestie:
– Jak ustanowić połączenie po socketatch?
– Jak znaleźć urządzenie nadające na konkretnym porcie?
– Jak i czy w ogóle zabezpieczać swoje połączenie?
– Jak przetwarzać strumienie danych?

Paweł Kozielecki (Netguru): Swift Package Manager
==============================================
Do niedawna, jako programiści iOS, nie mieliśmy zbyt dużego wyboru w kwestii dostępnych menadżerów zależności. Cocoapods lub Carthage – dwa totalne różne rozwiązania, posiadające wiele zalet, jak i bardzo uciążliwe wady. Gdy we wrześniu 2016r. Apple oficjalnie udostępniło społeczności Swift Package Managera, pojawiła się nadzieja na powstanie „narzędzia doskonałego”. Czy tak się faktycznie stało? Jak wygląda kwestia wsparcia SPM w popularnych bibliotekach iOS w 2020 roku? Jak takie wsparcie dodać? Jak zmigrować istniejący projekt? Czy warto to zrobić? Na te i inne pytania postaramy się wspólnie odpowiedzieć.

Uwaga, przypomnienie! Spotykamy się ponownie w budynku Olivia Four (O4), w sali Jowisz. Do wydarzenia dołączona jest mapka.

Pamiętajcie, że rejestracja na Meetup’ie jest obowiązkowa, a mamy ograniczoną liczbę miejsc.

Tym razem zaczynamy od pizzy, więc warto przyjść głodnym. 😉

Agenda:
– 18:00 – Doors open: pizza, piwo & networking
– 18:30 – „Socket connection i praca ze strumieniami” by Filip Jabłoński
– 19:00 – Przerwa
– 19:10 – „Swift Package Manager” by Paweł Kozielecki
– 19:40 – Networking

Pssst, na tym spotkaniu będzie okazja zgarnąć naklejki na laptopa CocoaHeads Tricity z nowym logo!

CocoaHeads Tricity #29 – Sockety & Swift Package Manager

Monday, Mar 2, 2020, 6:00 PM

Olivia Four
aleja Grunwaldzka 472b Gdańsk, PL

48 Cocoaers Attending

Hej Cocoaers! Zapraszamy na kolejne spotkanie CocoaHeads Tricity na które przygotowaliśmy dla Was dwie gorące prezentacje przygotowane przez doświadczonych programistów: Filip Jabłoński (Bright Inventions): Socket connection i praca ze strumieniami ============================================== Porty, UDP, TCP, adresy IP… Terminologia związana z …

Check out this Meetup →

Mar
5
czw
2020
SysOps / DevOps Gdańsk MeetUp #13
Mar 5@18:00 – 21:00

CodiLime
Al. Grunwaldzka 472, Gdańsk
(Oliva Business Centre, budynek Olivia Four)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Gdańsku.

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „CKAD – oczekiwania a rzeczywistość” – Dominik Andruszak

Rosnąca popularność Kubernetesa sprawiła, że certyfikaty CKAD i CKA są coraz bardziej cenione przez pracodawców. Według obiegowych opinii, egzamin CKAD jest całkiem sporym wyzwaniem, dlatego Dominik podczas prezentacji postara się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to słuszne. Podzieli się również swoimi doświadczeniami – mając nadzieję, że okażą się one pomocne 😊 – zarówno z przygotowań, jak i samego egzaminu. Z wystąpienia dowiemy się także – jakich zadań można się spodziewać, a jakich niekoniecznie. W kilku słowach usłyszymy też, czym różni się codzienna praca z Kubernetesem od zadań egzaminacyjnych.

Dominik Andruszak – przez ostatnią dekadę programował w paru różnych językach, aktualnie pracuje nad aplikacjami cloud-native w Pythonie i Go z wykorzystaniem Kubernetesa. W wolnych chwilach zdecydowanie za dużo czasu poświęca na guilty pleasures – czytanie artykułów na Medium i sprawdzanie nowości z polskiego rapu.

19:45 Prelekcja #2: „Ignorowanie bezpieczeństwa w kontenerach i tego konsekwencje.” – Paweł Bujakiewicz

„W kontenerze niech dzieje się co chce”. Czy aby na pewno? Podczas tego wystąpienia Paweł przedstawi niektóre podatności z 2019 roku. Poznamy też jakie są narzędzia pomagające ich wykrywaniu, a także spróbujemy wykonać atak na żywo.

Paweł Bujakiewicz – Pięć lat stażu pracy i piętnaście lat doświadczenia (wszystko to dzięki pracy nad HomeLab) 😊 Obecnie na stanowisku DevOps Engineer w LPP. Prywatnie miłośnik podróży i gracz.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #13

Thursday, Mar 5, 2020, 6:00 PM

CodiLime, Olivia Business Centre
al. Grunwaldzka 472C Gdańsk, mh

51 Opsów Attending

Szczegóły Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Gdańsku. Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „CKAD – oczekiwania a rzeczywistość” – Dominik Andruszak Rosnąca popularność Kubernetesa sprawiła, że certyfikaty CKAD i CKA są coraz bardziej cenione przez pracodawców. Według obiegowych…

Check out this Meetup →

Mar
12
czw
2020
TG .Net #134
Mar 12@18:00 – 21:00

olivia business center
O4 conference center (Budynek 4, parter)
al. Grunwaldzka 472a, Gdansk

Presentation 1: 18:00 : Michał Michalczuk – How to model your crazy data in TypeScript (EN)

Presentation 2: 19:00 :

————-
Presentation 1: 18:00 : Michał Michalczuk – „How to model your crazy data in TypeScript” (EN)

Description: TypeScript type system give us great possibilities to model the data and behavior of our application. No matter if it is a client app or a server app in Node.js. It’s getting more and more popular, but most of the time … we’re not using its full power. During my presentation, I will show you some tips how to deal with strange types cases, don’t make a type-mess and unleash the full language potential.

Our data models can be crazy. Sometimes you take a quick look and you already see that if-else to handle it properly. But if you use TypeScript you can handle most of it on the compilation level. I will show you how I’m dealing with strange types cases, how to avoid type-mess in your app, properly use algebraic types and how to benefit from structural type system.

BIO: Strongly web oriented Full-Stack software developer and IT trainer. TypeScript fan and promoter. Sometimes scrum master, architect, team leader, speaker. I believe that teaching others and sharing knowledge makes us better developers. #typescript #angular #node.js #dotnet

#134 Spotkanie TG-NET

Thursday, Mar 12, 2020, 6:00 PM

olivia business center, O4 conference center, Budynek 4, parter
al. Grunwaldzka 472a Gdansk, PL

15 Members Attending

Presentation 1: 18:00 : Michał Michalczuk – How to model your crazy data in TypeScript (EN) Presentation 2: 19:00 : ————- Presentation 1: 18:00 : Michał Michalczuk – „How to model your crazy data in TypeScript” (EN) Description: TypeScript type system give us great possibilities to model the data and behavior of our application. No matter i…

Check out this Meetup →

Kwi
9
czw
2020
TG .Net #135
Kwi 9@18:00 – 21:00

olivia business center
O4 conference center (Budynek 4, parter)
al. Grunwaldzka 472a, Gdansk

Presentation 1: 18:00 : Oskar Dudycz – Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten

Presentation 2: 19:00 :

————-
Presentation 1: 18:00 : Oskar Dudycz – „Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten”

Description: Event Sourcing jest jak Nessie, każdy o nim słyszał, niewiele go widziało. Uważany jest (wg mnie niesłusznie) za trudny wzorzec architektoniczny, nadający się do specyficznych rozwiązań. W swoim wystąpieniu planuję pokazać, że wbrew potocznej opinii jest to dosyć prosty wzorzec dający duże możliwości, np. – lepsze zrozumienie domeny biznesowej, – elastyczność, – możliwość poruszania się w czasie, powrotu do specyficznego miejsca w systemie, – audotyowalność Zaprezentowane to zostanie na konkretnej aplikacji używającej Marten z .NET Core. Przyprawione to będzie dozą CQRS i DDD.

BIO: Nieudany piłkarz oraz gitarzysta hobbysta. Przeszedł daleką drogę od Amigi 500 do Mac Booka. Programista pragmatyk z natury, szef zespołu z upodobania do ludzi. Jak ma czas to pisuje na swoim blogu: http:oskar-dudycz.pl, jak mu się nudzi to twittuje https://twitter.com/oskar_at_net. Karierę zaczynał gdy StackOverflow nie istniał. .Netowiec od ponad 10 lat ze skłonnością do technologicznych skoków w bok. Ostatnimi czasy najbardziej zainteresowany tematami Event Sourcingu, Domain Driven Design, modularności oraz skalowalności.

#135 Spotkanie TG-NET

Thursday, Apr 9, 2020, 6:00 PM

olivia business center, O4 conference center, Budynek 4, parter
al. Grunwaldzka 472a Gdansk, PL

16 Members Attending

Presentation 1: 18:00 : Oskar Dudycz – Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten Presentation 2: 19:00 : Jakub Ciechowski – Different flavors of TDD ————- Presentation 1: 18:00 : Oskar Dudycz – „Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten” Description: Event Sourcing jest jak Nessie, każdy o nim słyszał, niewiele go widziało. Uważany je…

Check out this Meetup →