Alior Bank – startuje 17 listopada

Po roku od złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na utworzenie banku do Komisji Nadzoru Bankowego startuje 17 listopada nowy bank – Alior Bank.

Założycielem i prezesem Alior Banku jest Wojciech Sobieraj, który po odejściu ze stanowiska wiceprezesa BPH zapragnął stworzyć swój bank marzeń. Bank, który ma odwoływać się do tradycji, a jednocześnie być innowacyjny.
Prezes w głównej mierze stara się położyć nacisk na profesjonalizm, dowodem tego ma być kadra banku, ponad 1300 doświadczonych pracowników.

Tyle słowem wstępu…Czym się w tej chwili wyróżnia? Główną propozycją jest „Konto z lokatą nocną.  Prowadzenie 0zł, wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie 0zł, jedyny mankament to opłata miesięczna za posiadanie karty debetowej – 3zł.
Ciekawa wydaje się opcja lokaty nocnej. Bank wieczorem ma blokować 50% naszego wkładu i go inwestować, oprocentowanie wynosi 11% w skali roku.
Obsługiwać będzie można poprzez standardowe oddziały (które mają się wewnątrz wyróżniać od konkurencji), telefon oraz Internet. Przelewy przez Internet, jak w mBanku, za darmo.
Aktualnie dostępne jest już demo systemu transakcyjnego. Wrażenia są oczywiście subiektywne, każdy musi samemu spróbować. Patrząc na funkcjonalność nie odstaje od konkurencji, a nawet ma trochę w zanadrzu.

Mi na bankomatach tak bardzo nie zależy, a biorąc pod uwagę wysoką opłatę za posiadanie zwykłej debetowej karty, oferta nie jest dla mnie. Może ktoś z Was się skusi, wszystkie bankomaty+11% piechotą nie chodzi, tym bardziej za 3zł miesięcznie. Będę regularnie obserwował poczynania Alior Banku.
Może kiedyś zrezygnuję z mojego mBanku.