Monopoly City Streets, czyli Monopol on-line

Monopoly City Streets9 września o 12:15 została uruchomiona on-line słynna gra Monopoly w wersji City Streets.

W 2008 roku firma Hasbro odświeżyła grę Monopoly wydając wersję „Here & Now„. Wtedy poraz pierwszy Internauci mogli sami wybrać miasta, które mają się znaleźć w World Edition. To było coś niesamowitego. Mieszkańcy poszczególnych państw zacięcie walczyli, aby ich miasto znalazło się na planszy. Wtedy Polacy zrobili coś niesamowitego – z wielu propozycji wygrała Gdynia.

Widać, że odzew Internautów zrobił na producencie niesamowite wrażenie, ponieważ właśnie udostępnił internetową(!) wersję Monopoly. W pierwszym tygodniu działania gry on-line serwery były bardzo zatkane, ale obecnie wszystko odbywa się w miarę sprawnie.

Nowe zasady

Podstawowa zasada została niezmieniona: kupujemy ulice, stawiamy budynki. Ale cała reszta została odpowiednio przeniesiona w internetowe realia.
Planszą jest cała Ziemia, dzięki wykorzystaniu Google Maps. Na start otrzymujemy 3 mln w walucie Monopoly. Możemy kupić dowolną ulicę. Nie zajęte przez nikogo są oznaczone na czerwono. Możemy spróbować również odkupić ulicę, jeśli ktoś ze chce (ulice koloru niebieskiego).
Co kilka „ruchów”, kupienia ulic, domków pojawia nam się na ekranie karta „Szansa”. Większości przynoszą korzyści. Możemy otrzymać np. stadion lub park. W ten sposób zabezpieczymy swoją ulicę przed „złymi fabrykami”, które zablokują nam ściąganie czynszu z ulicy. Taką fabrykę możemy postawić konkurencji, jeśli wylosujemy odpowiednią „Szansę”.
W tej chwili większość centrum Gdańska lub Torunia jest już wykupiona. Spieszcie się! Są jeszcze ulice w mniejszych miastach jak Kartuzy.
Trzeba przywyknąć do jednego mankamentu: niektóre ulice, mają złe odwzorowanie. Na mapce ulica ma z 200m, po zakupie widzimy, że posiadamy ponad 1.5 km. Nie wiem jak będzie to traktowane w przyszłości. Więc radzę uważać.

Najważniejsze: gra odbywa się w 1-dniowych partiach. Każdy nowy dzień przynosi wypłatę czynszów za dzień poprzedni i możemy dokonywać nowych zakupów.

ZAPRASZAM DO GRY: Monopoly City Streets