mBank: wypłaty we wszystkich bankomatach za darmo, ale…

mBank - logo12 kwietnia mBank ogłosił, że posiadacze wszelkich kart debetowych w ramach eKont mogą dokonywać wypłat gotówki w całej Polsce za darmo.
Nie masz jeszcze konta w mBanku? Załóż, jest w pełni darmowe.

Ale pod małym warunkiem: usługa ta kosztuje 5 zł miesięcznie (regulamin).
Usługę można włączyć w serwisie transakcyjnym lub telefonicznie. Jest to swego rodzaju sposób, na bezpłatne prowadzenie konta, które było zawsze w mBanku. Ale biorąc pod uwagę, że jednokrotne wypłacenie gotówki w „obcym” bankomacie kosztuje również 5 zł, to jeśli wykonujemy jedną taką operację miesięcznie to już nam się kalkuluje do 0 zł ta usługa, a przy każdej kolejnej płatności jesteśmy do przodu.

Mi nowa usługa mBanku zupełnie się nie przyda. Bardzo rzadko korzystam z bankomatów, a jak potrzebuję szukam zaprzyjaźnionego (w mBanku za darmo bez dodatkowych opłat możemy korzystać z bankomatów Euronet, Cash4You, eCard i BZ WBK) – lista bankomatów.
Ale na pewno ucieszą się mieszkańcy mniejszych miast, gdzie w bankomatach różnych marek nie da się przebierać.

Dzięki nowej usłudze mBank może konkurować z ofertą Alior Banku czy Deutsche Bank PBC, którzy oferują w ramach posiadanego konta wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Przypominam, że produkty finansowe, z których korzystam możecie znaleźć  w zakładce Finanse.

Tagged:
 • Na wakacje byłem właśnie w takiej mniejszej miejscowości, gdzie nie było żadnych wspomnianych banków, gdzie mógłbym bez kosztów wypłacać pieniądze.

  No więc aktywowałem usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” w mBanku. Usługa została aktywowana, kilka dni później wypłaciłem pieniądze w PKO i… zżarło mi 9 zł za samo wypłacenie.

  Właśnie szukam w Googlach jak wywalić tą złodziejską usługę i trafiłem na Twojego bloga 🙂

 • @Kamil: wyłącznie kontakt z infolinią.
  Ostatnio całą rodzinę mi obdzwonili oferując super usługę wypłaty z dowolnego bankomatu. Mówili, że usługa byłaby aktywna kilka dni po zgodzie.
  Może złapałeś się na okres aktywacji?

 • Nie nie, sprawdziłem przed wypłaceniem – wniosek został przyjęty i usługa aktywowana.

  Nie dzwonię do nich – zawsze trzeba czekać kilka minut + kilka minut rozmowy = kolejnych kilka złotych w plecy. Wolę po prostu anulować usługę i pieniądze nosić przy sobie, niż dawać się okradać 🙂 Oczywiście przebywając w mniejszych miejscowościach – w większych miastach pod dostatkiem bankomatów bez prowizji.

 • asia

  jak mozna anulować tą usługę? zgodzilam sie na to pod wpływem, nie myslac za duzo. zaluje. Bo bankomatow mam duzo

 • Asia, wyłącznie infolinia. Byłem kiedyś w punkcie mBanku by bez dzwonienia deaktywować, ale kazali dzwonić.

  Ps. jak szkoda Ci pieniędzy to możesz iść do ich punktu i dzwonić od nich 🙂

 • asia

  haha nie no az tak to nie 😉 mam nadzieje, ze bedzie ktos kompetentny .

  Dziekuje serdecznie 🙂