Pojazdy Google Street View będą fotografować Polskę!

Google Street View - carTyle razy słyszeliśmy jak Google Car jeździ po Zachodniej Europie fotografując zabytki i ulice. Już nie długo samochody i rowery Google zawitają nad Wisłę!

Dzięki Street View możemy zwiedzać ciekawe miejsca, z poziomu widoku ulicy nie ruszając się z domu. Jest to swego rodzaju dodatek do Google Maps. Zdjęcia wykonują specjalne samochody, a od niedawna również rowery. Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj Street View.

W Polsce zdjęcia zostaną na pewno wykonane w głównych miastach Polski, np. w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do tego organizowany jest plebiscyt na ciekawe miejsca w Polsce pt. „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View” (patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki).

Do 31 maja możemy zgłaszać własne propozycje pod adresem www.google.pl/streetview/polska w 4 kategoriach: miejsca kultury i historii, cuda natury, miejskie uroki oraz ukryte skarby. Następnie ze zgłoszonych propozycji zostaną wybrane najczęściej się powtarzające, na które będziemy mogli oddać swój głos.

Prawdopodobnie pojazdy Street View odwiedzą również miejsca wpisane na listę UNESCO, ponieważ od dłuższego czasu ta organizacja współpracuje z Google.

Mój stosunek do Street View? Dopóki zdjęcia wykonywane są w centrach miast, miejscach ciekawych turystycznie jestem jak najbardziej za. Można powiedzieć, że zwiedziłem kilka miejsc właśnie dzięki Street View. A jest to również ciekawa funkcja, gdy wybieramy się w zupełnie nowe miejsce – ułatwia planowanie wycieczki.

Nie byliście nigdy w Sztokholmie? Żaden problem, poniżej szybki spacer…